reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Wyszło mi tsh 3,3. Głupie pytanie - to jest niebezpieczne, leczy się to jakoś? Jak się umówię na teleporadę to mi lekarz coś na to powinien przepisać? Przed ciążą miałam 1,7, bo akurat jakoś w lutym sobie tarczycę badałam.

Najlepiej mieć poniżej 2,4 tsh ale ja zaszłam i miałam 11,6 a teraz spadło do 6 i nadal walczę ale juz ładnie spadło i to w ciągu 2 tyg. Najważniejsze aby szybko zareagować i wdrożyć leki. Ja biorę letrox przed ciąża 50 a obecnie 150. Lekarz napewno przepisze leki i będzie okej ;) nie ma powodów do zmartwień :)
 
reklama
Ja tez tak mam, ze większość mnie odrzuca poza owocami. ale dziś mam dobry dzien - zjadłam wege golabki <3 i hot doga z bezmięsnym kabanosem :D mam nadzieje, ze to się utrzyma bo już schudłam 2 kilo w tej ciąży...
No i truskawki na śniadanie.
Ja warzyw owocow slodkiego nie moge.. nie mam ochoty.. dzis jak poczulam w sklepie pieczone bulki to nie moglam tak mi smierdzialy 🙄 jedynie miecho.. w drodze do domu zezarlam dwie biale kielbasy 🤤🙄 wafelka tez przegryzlam szynka 😏
 
Wyszło mi tsh 3,3. Głupie pytanie - to jest niebezpieczne, leczy się to jakoś? Jak się umówię na teleporadę to mi lekarz coś na to powinien przepisać? Przed ciążą miałam 1,7, bo akurat jakoś w lutym sobie tarczycę badałam.
Za wysokie jak na ciąże :( powinno być <2,5 w pierwszym trymestrze. Skontaktuj się z lekarzem i powinnaś dostać leki :) ogólnie z tym skakaniem w ciąży to nie tyle co norma co się zdarza, ze jest właśnie niedocxynnosc z powodu ciąży u osób ktoRe wcześniej nie chorowały.


A ja wam powiem dziewczyny że zaskoczona jestem (nie urażając nikogo) że w dzisiejszych czasach ciąża może być dla kogoś zaskoczeniem [emoji85][emoji2960][emoji85]
Hmmm.. my z mężem jesteśmy wierzący, staramy się bardziej takimi naturalnymi metodami zabezpieczać czytaj kalendarzyk, bo NPR całego to mi się po prostu nie chce xd Tylko, ze my i tak chcieliśmy drugie dziecko i następne później tez chcemy, ale to miało być później o pół roku. Co prawda w dniu stosunku miałam już mieć dni niepłodne, ale coś podejrzewałam i mówię do męża, ze z tego to może być dziecko :D stwierdził, ze na pewno nie może, ale jak będzie to tez przecież fajnie :D Ale no powiem szczerze, ze jeszcze 2dni przed spodziewana miesiączka kupiłam zapas tamponów bo akurat byłam w rossmanie i byłam pewna, ze okres dostanę xd a jednak owulacja mi się przesunęła o czym świadczy młodsza ciąża :)
 
Widocznie tak miało być ;)
Za wysokie jak na ciąże :( powinno być


Hmmm.. my z mężem jesteśmy wierzący, staramy się bardziej takimi naturalnymi metodami zabezpieczać czytaj kalendarzyk, bo NPR całego to mi się po prostu nie chce xd Tylko, ze my i tak chcieliśmy drugie dziecko i następne później tez chcemy, ale to miało być później o pół roku. Co prawda w dniu stosunku miałam już mieć dni niepłodne, ale coś podejrzewałam i mówię do męża, ze z tego to może być dziecko :D stwierdził, ze na pewno nie może, ale jak będzie to tez przecież fajnie :D Ale no powiem szczerze, ze jeszcze 2dni przed spodziewana miesiączka kupiłam zapas tamponów bo akurat byłam w rossmanie i byłam pewna, ze okres dostanę xd a jednak owulacja mi się przesunęła o czym świadczy młodsza ciąża :)
 
No raczej niski progesteron nie jest przeciwwskazaniem do uprawiania seksu
Jest to glowny hormon podtrzymujacy ciaze odpowiadajacy za ukrwienie macicy itp. Niski poziom, bole podbrzusza i skurcze macicy z tym zwiazane moga powodowac krwawienia i poronienie... (nie z przyczyn problemu z zarodkiem) co za tym idzie przy seksie i orgazmie nastepuja skurcze macicy ktore wtedy są dodatkowo zagrazajace 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ co za tym idzie niski progesteron= ciaza zagrozona= brak seksu
 
reklama
Do góry