reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
No właśnie nie powiedział mi a byłam w takim stanie ekscytacj że nie spytałam. Kolejna Wizyta 19 maja. Jestem osobą trochę haotyczna. Najpierw robię potem. Myślę. No i wyszłam od lekarza nie pytając po co luteina
Mysle ze zapobiegawczo dostalas ;) lepiej naturalna luteine niz syntetyk ;)
 
Kochane mam pytanie. W poprzedniej ciąży nie miałam takiego problemu bo endokrynolog miałam z pakietu zdrowotnego zakładu pracy. Niestety Biedronka nie zapewnia mi specjalisty a od urodzenia choruje na niedoczynność tarczycy. Jal to Jest z kolejka i dla Ciężarnych? Podczas ciąży muszę być pod stałą kontrola. Endokrynologa. Dawno nie chodziłam przez nfz. Wiem że muszę mieć skierowanie ale jak z czekaniem zwłaszcza w tych czasach
 
Dziewvzyny ktore juz rodzily. Mowie o tych SN. Rodzilyscie ze znieczuleniem? Jak tak to jakim? Bo tak mysle o tym ostatnio i powiem tak ze strasznie nie chcialabym ze znieczuleniem bo niektore moga zmieniac swiadomosc czy wywolywac zaburzenia widzenia itp. Z powodów nerwicy i tego ze cierpialam na tak zwaną derealizację wiem ze po czyms takim moglo by to wrócic. Ale z drugiej strony boje sie ze bol bedzie taki ze nie dam sobie rady bez znieczulenia. Moja mama rodzila 3 razy bez zadnego znieczulenia, porody byly szybkie i jak to okreslila "moje wszystkie 3 porody razem wziete nie byly tak bolesne jak twoja jedna miesiaczka" bo miewalam je wyjątkowo nie do zniesienia ale juz chyba o tym pisalam, ból byl nie do wytrzymania. No i teraz nie wiem są jakies znieczulenia bez skutkow ubocznych takich wplywajacych na swiadomosc? Okropnie sie wlasnie tego znieczulenia boje 😿🙈
Ja miałam znieczulenie zewnątrzoponowe. I poród mi się zatrzymał.. Parlsm dwie godziny. Rozwarcie nie szło dalej. Mała się cofała, zielone wody. Szykowali mnie do cc, na szczęście ostatni skurcz i poszło. Ale Namęczyłam się okropnie. Przy 4 cm prosiłam o znieczulenie. Nie dałabym rady bez, miałam bóle krzyżowe i z brzucha. Najgorsza była babka anestezjolog, tak mnie męczyla i była tak upierdliwa, że dziwie się, że tak łaskawie do niej podeszłam. Ale chyba nie miałam siły.. Ja miałam od samego początku skurcze już co parę sekund. I tak 11 godzin :(
 
Aaa, no to też jest pewność że już będzie widać serduszko 😊
Dokładnie. Nie ma tego złego ;)
Kochane mam pytanie. W poprzedniej ciąży nie miałam takiego problemu bo endokrynolog miałam z pakietu zdrowotnego zakładu pracy. Niestety Biedronka nie zapewnia mi specjalisty a od urodzenia choruje na niedoczynność tarczycy. Jal to Jest z kolejka i dla Ciężarnych? Podczas ciąży muszę być pod stałą kontrola. Endokrynologa. Dawno nie chodziłam przez nfz. Wiem że muszę mieć skierowanie ale jak z czekaniem zwłaszcza w tych czasach
Teoretycznie muszą cię przyjąć w ciagu tygodnia, bo jestes w ciąży, ale jak to teraz,wygląda w praktyce to ciężko powiedzieć
 
Dziewvzyny ktore juz rodzily. Mowie o tych SN. Rodzilyscie ze znieczuleniem? Jak tak to jakim? Bo tak mysle o tym ostatnio i powiem tak ze strasznie nie chcialabym ze znieczuleniem bo niektore moga zmieniac swiadomosc czy wywolywac zaburzenia widzenia itp. Z powodów nerwicy i tego ze cierpialam na tak zwaną derealizację wiem ze po czyms takim moglo by to wrócic. Ale z drugiej strony boje sie ze bol bedzie taki ze nie dam sobie rady bez znieczulenia. Moja mama rodzila 3 razy bez zadnego znieczulenia, porody byly szybkie i jak to okreslila "moje wszystkie 3 porody razem wziete nie byly tak bolesne jak twoja jedna miesiaczka" bo miewalam je wyjątkowo nie do zniesienia ale juz chyba o tym pisalam, ból byl nie do wytrzymania. No i teraz nie wiem są jakies znieczulenia bez skutkow ubocznych takich wplywajacych na swiadomosc? Okropnie sie wlasnie tego znieczulenia boje 😿🙈
W moim szpitalu nie podawali znieczulenia, dostałam jedynie relanium, które nie zadzialalo... 😊 Ale ja jestem panikara
 
reklama
Do góry