reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Hej, czy któraś z Was ma kota? Robiłam 3 miesiące temu badanie na toxo, powtarzacie je? I śpicie z kotem? Ja dzisiaj mam 5+3 i czuje sie fatalnie.. jestem ciagle zmęczona, boli mnie podbrzusze, w nocy nie śpię i nie mogę sie ułożyć.. mdłości nie mam ale jestem wykończona brakiem snu... :(

Jeśli boisz się toxo, to bardziej przyłóż się do mycia warzyw i owoców. Skoro do tej pory nie zaraziłaś się od kota, to jest na to mierna szansa. Nie każdy kot jest w ogóle nosicielem toksoplazmozy.
 
reklama
Hej, czy któraś z Was ma kota? Robiłam 3 miesiące temu badanie na toxo, powtarzacie je? I śpicie z kotem? Ja dzisiaj mam 5+3 i czuje sie fatalnie.. jestem ciagle zmęczona, boli mnie podbrzusze, w nocy nie śpię i nie mogę sie ułożyć.. mdłości nie mam ale jestem wykończona brakiem snu... :(

Śpię z kotem. Kot niewychodzacy raczej marna szansa na zakażenie od niego (pisała o tym mama ginekolog). Badanie powtarzać będę bo każdej ciężarnej zaleca się powtarza ;)
Kuwetę sprzątam w rękawiczkach albo sprzata mąż. I myje ręce. Ale to w sumie niezależnie od ciąży kwestia higieny ;)

Dziekuje! Jestes kochana 😘 kciuki sie przydadza. Z jednej strony marze o dziecku a z drugiej ciagle boje sie cieszyc i wole sie nie nastawiac zeby pozniej mniej bolalo :( tak wiem ze tak nie powinnam, ale zawsze taka bylam.. byle do czwartku.

Ja tez trochę się cieszę a trochę sama sobie tonuje jeszcze te radość ;) ale trzeba być dobrej myśli ;)
 
Kurcze ja nie mam zadnych boli przy duphastonie. Kiedy masz lekarza? Moze chociaz telefonicznie sie jakos dopytaj. Na takie bole to moze no spa pomoze jezeli nie grozne
Bralam dwa razy ostatnio, ale jak lek puści to znowu ból wraca. I to od żołądka do samego dołu. Jak na okres i tak jeszcze inaczej, ale nie wiem jak opisać..
 
Jak sobie liczycie wiek ciąży? Wg USG mam o 6 dni młodszą i nie wiem, czy liczyć wg okresu, czy USG 🤔

Wg usg ;)
Chociaż u mnie się niby zgadza jeśli ten cykl był 30dniowy (bo po poronieniu miałam 28-30 dni cykle, nie takie super równe).
Wpisałam już w aplikacje zaktualizowana datę porodu i tego się trzymam ;)
 
reklama
Do góry