reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

Tez przegrzebalam cały internet oby to 15 UI/l wskazywało 1500miu/l ale coś nie chce mi się wierzyć bo nigdzie nie ma żeby pisali tysiące w skrócie ze to 15 :( pojde jutro na betę wyjścia nie mam. Ale już nie umiem się cieszyć :(
Doczytałam się że wolna betę robi się przy teście pappa...

Test PAPPA t to test podwójny wykonywany w celu oceny poziomu białka PAPPA oraz wolnego beta hCG kobiety ciężarnej. To badanie biochemiczne zazwyczaj wykonywane jest razem z USG, które określa przezierność karkową płodu, a także jego budowę anatomiczną.Te złożone badania, czyli USG i test podwójny z krwi bardzo często nazywany jest przez lekarzy i przyszłe mamy testem PAPPA.

chyba właśnie dlatego nie ma norm bo to bardziej złożone badanie a interpretować je może tylko specjalista w oparciu o jeszcze inne badania.
 
reklama
Tak wyglądaja badania
 

Załączniki

  • IMG_7003.jpg
    IMG_7003.jpg
    112,8 KB · Wyświetleń: 100
Doczytałam się że wolna betę robi się przy teście pappa...

Test PAPPA t to test podwójny wykonywany w celu oceny poziomu białka PAPPA oraz wolnego beta hCG kobiety ciężarnej. To badanie biochemiczne zazwyczaj wykonywane jest razem z USG, które określa przezierność karkową płodu, a także jego budowę anatomiczną.Te złożone badania, czyli USG i test podwójny z krwi bardzo często nazywany jest przez lekarzy i przyszłe mamy testem PAPPA.

chyba właśnie dlatego nie ma norm bo to bardziej złożone badanie a interpretować je może tylko specjalista w oparciu o jeszcze inne badania.

Mam wysokie tsh i pewnie dlatego wszystko sie posypało ...
 
Mam wysokie tsh i pewnie dlatego wszystko sie posypało ...
Wg mnie to nie jest zwykla beta... To inne badanie mające na celu wykluczyć wady genetyczne i wykonuje się je ok 13 tyg...
Dlatego nie ma tu norm.
Czekam jutro na wyniki normalnej bety i wydaje mi się że wsio będzie w porządku. Twój gin mógł nie mieć pojęcia o co chodzi no te wyniki wraz z innymi badaniami interpretuje genetyk
 
Tak wyglądaja badania
Tsh strasznie wysokie. Ja miałam w jednej ciąży ponad 10 a w drugiej ponad 13 i niestety ciąże się nie zakończyły happy endem. U mnie jeszcze miało wpływ epilepsja bo miałam ataki i nie dotlenialam mózgu u siebie i u dziecka. Ale są dziewczyny na forum które miały wysokie tsh i ciąże donosiły bez komplikacji.

Nie martw się może nic straconego. Nie na darmo mówią że beta hcg stresuje bardziej niż blada kreska na teście albo jej brak.
 
Tsh strasznie wysokie. Ja miałam w jednej ciąży ponad 10 a w drugiej ponad 13 i niestety ciąże się nie zakończyły happy endem. U mnie jeszcze miało wpływ epilepsja bo miałam ataki i nie dotlenialam mózgu u siebie i u dziecka. Ale są dziewczyny na forum które miały wysokie tsh i ciąże donosiły bez komplikacji.

Nie martw się może nic straconego. Nie na darmo mówią że beta hcg stresuje bardziej niż blada kreska na teście albo jej brak.

Bardzo dziękuje :( nastawiam sie już negatywnie ale gdzieś z tylu głowy wierze ze może jednak... jeśli by się jednak udało czy gin jest w stanie mi teraz zbić tsh ?
 
Wg mnie to nie jest zwykla beta... To inne badanie mające na celu wykluczyć wady genetyczne i wykonuje się je ok 13 tyg...
Dlatego nie ma tu norm.
Czekam jutro na wyniki normalnej bety i wydaje mi się że wsio będzie w porządku. Twój gin mógł nie mieć pojęcia o co chodzi no te wyniki wraz z innymi badaniami interpretuje genetyk

To nie wiem czemu on mi to zleci zrobić :( :/ bardzo się boje już morze łez popłynęło... pojde jutro na zwykła betę i będę się modlic cała noc. Bardzo bardzo dziękuje ze mnie pocieszacie...
 
reklama
Do góry