reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Ja mialam okropne w 1 trymestrze. Tylko kiwi na mnie dzialalo. A Ty jakie warzywa i owoce jadasz?
W aktualnej porze roku to z owoców głównie jabłka (świeże) i mrożone maliny/jeżyny. Czasem okazyjnie winogrona, mandarynki. Suszone śliwki, żurawinę. Z warzyw to głównie pomidory (mam jeszcze eko od rodziców, które sobie dojrzewają na parapecie :D), jakaś sałata, kiełki. Staram się też dodawać siemię lniane/chia do koktailu. Wody tez piję raczej dużo. Wydaje mi się, że młody mnie gdzieś po prostu uciska w niefortunnym miejscu. 😣
Spróbuje kiwi, chociaż bałam się trochę je jeść przez ciągłe zgagi. ;)
 
reklama
W aktualnej porze roku to z owoców głównie jabłka (świeże) i mrożone maliny/jeżyny. Czasem okazyjnie winogrona, mandarynki. Suszone śliwki, żurawinę. Z warzyw to głównie pomidory (mam jeszcze eko od rodziców, które sobie dojrzewają na parapecie :D), jakaś sałata, kiełki. Staram się też dodawać siemię lniane/chia do koktailu. Wody tez piję raczej dużo. Wydaje mi się, że młody mnie gdzieś po prostu uciska w niefortunnym miejscu. 😣
Spróbuje kiwi, chociaż bałam się trochę je jeść przez ciągłe zgagi. ;)
Bardzo mozliwe. Dzieciaczki mamy juz na tyle duze i ciezki, ze uciskaja wszystko ;) a po kiwi zgaga gwarantowana. To juz musisz wybrac mniejsze zlo ;)
 
Ja nie wymiotuje i w sumie czuje się normalnie, nie mam jakichś skurczy, a jeśli mam to w nocy i ich nie zauważam. :D
Jedyna rzecz to weszły mi takie okropne zaparcia, mimo tego, że jem sporo owoców, warzyw i tak dalej. 😣 Wcześniej w ogóle nie miałam z nimi problemów.
Na mnie zawsze działała kawa i winogrona z owoców .
Co do czkawki to jeszcze niedawno czułam często tak jak piszecie, ale od trzech dni, kiedy brzuch się mocno opuścił już inaczej czuję młodego i czkawki też znacznie mniej i rzadziej. Za to potwornie spuchły mi stopy, praktycznie nie mam kostek, ledwo mieszczę się w butach zimowych😳
 
Mi dłonie i stopy puchna już od 34 tc zwłaszcza na wieczór... mam pytanie do dziewczyn które mają wybraną położna.... jaki macie z nią kontakt tylko telefoniczny czy może byliście u niej na wizycie w gabinecie? Jeśli tak to jak taka wizyta wygląd???
 
Mi dłonie i stopy puchna już od 34 tc zwłaszcza na wieczór... mam pytanie do dziewczyn które mają wybraną położna.... jaki macie z nią kontakt tylko telefoniczny czy może byliście u niej na wizycie w gabinecie? Jeśli tak to jak taka wizyta wygląd???
Ja mam glownie telefoniczny. Pierwsza wizyta to byl wywiad u niej w gabinecie a druga u nas w domu. Pierwsza wizyta to byl wywiad na temat zdrowia glownie.. ktora ciaza, jakies choroby, jaki szpital wybieramy do porodu, pytania o dziecko o ruchy itp. Na drugiej wizycie plan porodu i ogolnie luzna rozmowa. Ja sobie przygotowalam pytania o CC i ona opowiadala jak to wyglada. Przez tel to juz tylko jak sie czuje i jak maly i tyle.
 
Mi pomagają jabłka i rodzynki,ale czasem i tak bywa ciężko...
Jabłka robiły robotę, dopóki nie przestały... :D


Mi dłonie i stopy puchna już od 34 tc zwłaszcza na wieczór... mam pytanie do dziewczyn które mają wybraną położna.... jaki macie z nią kontakt tylko telefoniczny czy może byliście u niej na wizycie w gabinecie? Jeśli tak to jak taka wizyta wygląd???
Ja się z moją położną widuję na żywo, w gabinecie. Mówi, że mogłaby na spotkania również przyjeżdżać do nas, ale to mój wybór (chyba wolę sama skoczyć na godzinę niż potem dezynfekować mieszkanie 😅) albo możemy się z nią zdzwonić na kamerze. Na początku wizyty zawsze „ankieta” stanu zdrowia, bada brzuch, słucha serca dziecka, a potem zależnie o czym chcę pogadać (jutro u niej będę to poopowiada/pokaże w temacie karmienia piersią). :)
 
Ja mam glownie telefoniczny. Pierwsza wizyta to byl wywiad u niej w gabinecie a druga u nas w domu. Pierwsza wizyta to byl wywiad na temat zdrowia glownie.. ktora ciaza, jakies choroby, jaki szpital wybieramy do porodu, pytania o dziecko o ruchy itp. Na drugiej wizycie plan porodu i ogolnie luzna rozmowa. Ja sobie przygotowalam pytania o CC i ona opowiadala jak to wyglada. Przez tel to juz tylko jak sie czuje i jak maly i tyle.
U mnie wszystkie 3 wizyty w gabinecie wyglądały bardzo podobnie 🙂
 
reklama
My po wizycie. Szyjka bez oznak, maly nie napiera nawet glowka nie ma zadnego rozwarcia. Dzis 36+1 maly wazy prawie 3200 g i doktor stwierdzila, ze mu tam dobrze :) i namawia mnie na CC u niej w szpitalu a ten szpital jest czesciej odradzany niz polecany i juz mam zagwostke co robic :(
 
Do góry