reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Cześć dziewczyny
emoji846.png

Ostatnio miałam gorszy okres dlatego się nie odzywałam m
emoji3064.png

Ale już idzie ku lepszemu.

Miło cię znów widzieć
 
Pytanie do dziewczyn, które badały sobie cukier. Jakie miałyście wyniki na czczo i 2h po posiłku?

Od piątku mierzę sobie cukier zgodnie z zaleceniem lekarza, bo cukier na czczo przy krzywej cukrowej wyszedł 100. Od piątku wszystkie wyniki w normie, nie przekraczam 100 nawet 2h po posiłku. I teraz się zastanawiam czy wszystko jest ok, czy to z glukometrem coś nie tak, czy ja coś źle przyjmuję.
Hej norma w ciąży na czczo jest do 90 a godzinę po jedzeniu do 140. U mnie też rano nie przekracza 100 ale jest powyżej 90 więc lekarz chce wejść z insulina😭😭😭
 
Hej norma w ciąży na czczo jest do 90 a godzinę po jedzeniu do 140. U mnie też rano nie przekracza 100 ale jest powyżej 90 więc lekarz chce wejść z insulina😭😭😭
Insulina nie jest taka straszna ja mam ze względu właśnie na cukier rano biore na noc i cukier rano ok w dzień nie mam problemu z cukrami i nie muszę się kuć.Jedyna rada to szybko wbić igłę wtedy nic nie czuć
 
Hej norma w ciąży na czczo jest do 90 a godzinę po jedzeniu do 140. U mnie też rano nie przekracza 100 ale jest powyżej 90 więc lekarz chce wejść z insulina😭😭😭

Ja póki co mam kontrolę, w czwartek teleporada. Mój ginekolog mówił że na czczo tak 92 max 95, a po 2h powinnam mieć między 120-140 max.
Zastanawiam się czy aż taka różnica może być między wynikiem z pobierania krwii a badaniem z palca przez glukometr. Nie pamiętam już co jadłam przed ostatnią glukoza że mogła wyjść podwyższoną glukoza na czczo :(
 
Ja póki co mam kontrolę, w czwartek teleporada. Mój ginekolog mówił że na czczo tak 92 max 95, a po 2h powinnam mieć między 120-140 max.
Zastanawiam się czy aż taka różnica może być między wynikiem z pobierania krwii a badaniem z palca przez glukometr. Nie pamiętam już co jadłam przed ostatnią glukoza że mogła wyjść podwyższoną glukoza na czczo :(
Jak nie zjesz odpowiedniego posiłku na noc i odpowiednio późno wtedy cukier może rano być wysoki
 
Cześć dziewczyny. Moja żonka ma od początku ciązy ciągłe problemy z moczem (ciągłe bakterie i azotyny w moczu, inne parametry są ok jak leukocyty itd.) 3 razy brała już antybiotyki (amotaks, zinnat) z grupy B (czyli chyba bezpieczne ??), w tym raz w szpitalu była. Po leczeniu jest ok ale potem znowu wychodzą. I co najlepsze nie ma żadnych objawów tzw. bezobjawowe zapalenie układu moczowego. Ostatnio znowu zrobiliśmy i znowu są i 4 raz antybiotyk. Ginekolog mówi ze bezobjawowe też trzeba leczyć, ze lepsze leczenie niż infekcja. I strasznie się boję ze 20tc a 4 raz antybiotyk ( robiliśmy za każdym razem posiew i ciągle ta sama bakteria) . JAk myślicie czy taka ilość antybiotyków ma jakiś wpływ na bobaska?
To ja może spytam z innej beczki, skoro ciągle ta sama bakteria, czy Ciebie też profilaktycznie przeleczono? Bo możliwe że w trakcie zbliżeń ciągle przenosisz na żonę ta bakterie. Musicie się obydwoje przeleczyc.
A wpływ na bobasa mogłaby mieć nieleczona infekcja. Antybiotyki nie powinny mu zaszkodzić.
 
To ja może spytam z innej beczki, skoro ciągle ta sama bakteria, czy Ciebie też profilaktycznie przeleczono? Bo możliwe że w trakcie zbliżeń ciągle przenosisz na żonę ta bakterie. Musicie się obydwoje przeleczyc.
A wpływ na bobasa mogłaby mieć nieleczona infekcja. Antybiotyki nie powinny mu zaszkodzić.
Robiłem 3 razy posiew moczu i wszystko wzorowo, a z racji tych ciągłych bakterii od początku ciąży nie było zbliżeń :(
 
reklama
Do góry