reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

To mnie zaskoczyłaś,bo nigdy nie mialam tokso powtarzanego...

Uważałam że będzie późno,bo lekarz mi powiedział że najlepiej robić w 20 tyg,a dla mnie to już będzie prawie 23 tyg jeśli dobrze licze...ale jak widać co lekarz to inne podejście 😉
Mały dziś kopie jak szalony- chyba mu słodkie zasmakowało 😀
U mnie gin powiedział, że połówkowe robi się między 18 a 22 tc. Z tym, że najlepsze wyniki uzyskuje się w czasie 20+1 do 21+6. Później też możesz zrobić, ale podają termin, że do maks. 22tc, abyś miała możliwość podjęcia decyzji o legalnej wg polskiego prawa terminacji jeśli coś faktycznie wyjdzie naprawdę źle... Więc to nie tak, że będzie za późno w 23tc, tylko "wg prawa" powinno być do 22tc.
 
reklama
My byliśmy w zeszłym tygodniu pochodzić po chyba wszystkich sklepach wózkowych (jestem z Gdańska i trochę tego tu jest) i jednogłośnie wybraliśmy CYBEX PRIAM 2.0, jest dość drogi ale w porównaniu do innych według mnie odstaje pozytywnie od reszty 😁 Pytaliśmy jeszcze kilka pań na ulicy które jeździły z tym właśnie wózkiem i żadna nie powiedziała ani jednego zlegosłowa na jego temat wiec po tym już definitywnie kupujemy cybex 😁
Właśnie zastanawiam się nad CYBEX BALIOS S. Ogólnie chciałam kupić używaną gondolę a później zainwestować w spacerówkę, ale czytałam dużo opinii że ten Cybex ma fajną spacerówkę i dziecko do 3-4 roku może być. Chcę go zobaczyć gdzieś na żywo i jestem ciekawa czy tak na prawdę jest, jesli tak to słyszę się na nówkę.
 
Właśnie zastanawiam się nad CYBEX BALIOS S. Ogólnie chciałam kupić używaną gondolę a później zainwestować w spacerówkę, ale czytałam dużo opinii że ten Cybex ma fajną spacerówkę i dziecko do 3-4 roku może być. Chcę go zobaczyć gdzieś na żywo i jestem ciekawa czy tak na prawdę jest, jesli tak to słyszę się na nówkę.
Kurczę, ja mam po córce spacerówkę ale jest ciężka. Ale na razie nad tym nie myślę no młoda jak miała 10 msc to przestała korzystać praktycznie z wózka więc zobaczymy jak teraz będzie. Gondole mam a spacerówkę ewentualnie później dokupie jak będzie potrzebna.
 
No nam tez plany wyjazdowe korona posypała. Dużo jeździmy po świecie wiec będziemy nadrabiać z młodym ;)
W tym roku tez na jesieni mam zamiar jeszcze gdzieś się za granice ruszyć. Może nie do Azji czy żadnej Ameryki bo na tak długie trasy to nie wiem jak w ciąży bym zniosła samolot ale Europa na pewno ;)
Mam pytanie dokąd masz zamiar wyruszyć? Ja nadal mam dylematy. Na września mamy rezerwację na Majorkę i cóż począć?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczęta, lekarz dopiero za parę dni, więc mam pytanie do Was . Od kilku dni kłują mnie piersi, nie sutki, tylko takie kłucie po bokach piersi , raz jedna raz druga. Pierwszy raz takie coś mam. Może któraś z Was tak miała ? To może być związane z ciążą czy raczej nie ?
 
Mam pytanie dokąd masz zamiar wyruszyć? Ja nadal mam dylematy. Na września mamy rezerwację na Majorkę i cóż począć?
U nas na wrzesień planowane Korfu. Lekarz mówi, że o ile sytuacja z epidemią nie będzie zagrażająca to spokojnie można podróżować samolotem do 28tc. Na lotnisku jedynie mogą poprosić o pokazanie zaświadczenia, że lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań do takich podróży.
Ale ja zrezygnowałam, z bólem serca, ale jednak.... Sprawdziłam ubezpieczenie naszego wyjazdu i w wyłączeniach jest napisane, że nie obowiązuje w przypadku wystąpienia pandemii. Stwierdziłam, że jeszcze zdążę wyjechać :)
 
Dziewczęta, lekarz dopiero za parę dni, więc mam pytanie do Was . Od kilku dni kłują mnie piersi, nie sutki, tylko takie kłucie po bokach piersi , raz jedna raz druga. Pierwszy raz takie coś mam. Może któraś z Was tak miała ? To może być związane z ciążą czy raczej nie ?
U mnie tak czasem jest. Ni z gruszki ni z pietruszki, kłucie. Mija po chwili i nie zawsze występuje. Też nigdy czegoś takiego nie miałam. Lekarz mówi, że to ponoć normalne, bo rozszerzają się naczynia i żeby pamiętać o nawilżaniu skóry piersi.
 
reklama
U nas na wrzesień planowane Korfu. Lekarz mówi, że o ile sytuacja z epidemią nie będzie zagrażająca to spokojnie można podróżować samolotem do 28tc. Na lotnisku jedynie mogą poprosić o pokazanie zaświadczenia, że lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań do takich podróży.
Ale ja zrezygnowałam, z bólem serca, ale jednak.... Sprawdziłam ubezpieczenie naszego wyjazdu i w wyłączeniach jest napisane, że nie obowiązuje w przypadku wystąpienia pandemii. Stwierdziłam, że jeszcze zdążę wyjechać :)
No ja będę 29/30 .Moja gin też powiedziała ,że latanie ok ale w tych okolicznościach nie poleca. Z resztą ona jest mega negatywnie nastawiona na wyjazdy , kiedy jej wspomniałam o Bałtyku ,że w sierpniu wyjazd ,stwierdziła ,że wszyscy znad morza wracają z korona. Nie wiem czy to się unormuje w ciągu nie wiem roku czy dwóch.Czy nie więcej stresu będzie z maluszkiem .Potem będę się denerwować gdyby coś mu dolegało .Znajomi byli już we Włoszech 1 lipca i mówią,że na spokojnie a jeszcze lepiej teraz jest bo plaże puste. Mam jeszcze w domu dwóch starszaków , którzy też już się nastawili na wyjazd .Czy Polska jest bezpieczniejsza jeżeli chodzi o ten pieprzony wirus , to chyba odpowiedzi jednoznacznej nie ma.
 
Do góry