reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Bardzo Ci współczuję :(
Wyrazy współczucia...przezyłaś ciężkie chwile i jeszcze nie raz będzie CI ciężko. Mam nadzieję. że masz wsparcie w mężu. Nie powiem, że byłam w takiej samej sytuacji, ale rozumiem Twój ból. Straciłam córeczkę w wieku 4 miesięcy (liczne wady od pierwszego prenatalnego, amniopunkcja, 5 operacji u noworodka). Strach przy kolejnej ciaży będzie nieunikniony. Ale ściskam Cię mocno i życzę z całego serducha wymarzonego dzidziusia.
Ja całą kolejną ciążę i teraz też modlę się do mojego Aniołka.
 
reklama
Nic nie rób, czekaj na wizyte po prostu😊 chyba ze jakos bardzo ci cos dolega to np lactovaginal zastosuj, ma kwas mlekowy to ci troche ulży 😄
Ja sie czesto zmagałam w poprzedniej ciąży. Teraz tez już mam za sobą kurację. Lekarz uspokoiła mnie, że to normalne....bo to wina hormonów. Ja mam kurację 6 dniowa - globulki dopochwowe
Clotrimazolum i do tego maść taka sama nazwa
 
Ja sie czesto zmagałam w poprzedniej ciąży. Teraz tez już mam za sobą kurację. Lekarz uspokoiła mnie, że to normalne....bo to wina hormonów. Ja mam kurację 6 dniowa - globulki dopochwowe
Clotrimazolum i do tego maść taka sama nazwa
Mi nie pomaga nic. Przed ciaza infekcja jedna za drugą a teraz nie przechodzi po globulkach, masciach, nic takze juz dalismy narazie z tym spokój bo nie jest to az tak uciazliwe, okazalo sie że swędzenie mialam np przez to ze mam uczulenie na plyny i proszki. Zreszta ja na wiele rzeczy tez co mi na infdkcje przepisuja reaguje w odwrotny sposob niz zamierzony 🙄😶😔😐😑
 
Cześć dziewczyny, wczoraj wieczorem leżąc sobie w łóżku zauważyłam, że z jednej strony brzuch mi wklęsł, a z drugiej go wypchnęło i był twardy, trwało to może kilkanaście sekund i wróciło do normy. Czy któraś z Was też tak miała? Pozdrawiam
Dzidzia sie wypycha 😉
 
Nie widzisz sensu? Przecież to najważniejsze badania. Na takim usg jeśli wyjdzie jakąś wada można zacząć leczyć jeszcze przed porodem., lub poród może być przystosowany i lekarze szybko zajma się dzieckiem.
Jeśli miałabym wybierać między tylko 3 prenatalnymi a zwykłymi usg to zdecydowanie bym wybrała 3 prenatalne
Najważniejsze jest pierwsze badanie prenatalne, potem połówkowe,to trzecie już nie jest tak ważne jak poprzednie ...
To moja czwarta ciąża,w poprzednich nie miałam prenatalnych bo nie było do nich wskazań,teraz pewnie bym ich nawet nie robiła gdyby nie to że dostałam na nie skierowanie,bo wskazaniem do nich jest mój wiek- 38 lat.
I to moje podejście do tych badań to wcale nie jest jakieś zacofanie- po prostu zaakceptuje to dziecko takim jakim będzie,bo nigdy nie zdecydowałabym sie na aborcję...
 
Najważniejsze jest pierwsze badanie prenatalne, potem połówkowe,to trzecie już nie jest tak ważne jak poprzednie ...
To moja czwarta ciąża,w poprzednich nie miałam prenatalnych bo nie było do nich wskazań,teraz pewnie bym ich nawet nie robiła gdyby nie to że dostałam na nie skierowanie,bo wskazaniem do nich jest mój wiek- 38 lat.
I to moje podejście do tych badań to wcale nie jest jakieś zacofanie- po prostu zaakceptuje to dziecko takim jakim będzie,bo nigdy nie zdecydowałabym sie na aborcję...
Dokladnie ja rowniez mam takie podejscie ze zaakceptowalabym je takim jakim będzie bo tez nie zdecydowalabym sie na aborcje a pokochalam je od kąd tylko sie o nim dowiedzialam. Prenatalne robie ponieważ chocby wyszlo cokolwiek to będe na to miala czas sie psychicznie przygotowac nie mając "niespodzianki" w dniu porodu bo napewno znioslabym to zle w moim stanie psychicznym.
 
Najważniejsze jest pierwsze badanie prenatalne, potem połówkowe,to trzecie już nie jest tak ważne jak poprzednie ...
To moja czwarta ciąża,w poprzednich nie miałam prenatalnych bo nie było do nich wskazań,teraz pewnie bym ich nawet nie robiła gdyby nie to że dostałam na nie skierowanie,bo wskazaniem do nich jest mój wiek- 38 lat.

Każdy ma swoje zdanie w tym temacie. Ja po trudnej pierwszej ciąży i śmierci 4 miesięcznej córeczki mam trochę inne podejście. Uważam, że każde badanie jest bardzo ważne i przekonałam się o tym na własnej skórze. Fakt miałam badanie refundowane zarówno w pierwszej ciąży, drugiej jak i teraz. Ale myślę, że po badaniach jest czas własnie na psychiczne nastawienie się....a nie rozpacz i żal do losu po urodzeniu maleństwa w dniu porodu.
 
Najważniejsze jest pierwsze badanie prenatalne, potem połówkowe,to trzecie już nie jest tak ważne jak poprzednie ...
To moja czwarta ciąża,w poprzednich nie miałam prenatalnych bo nie było do nich wskazań,teraz pewnie bym ich nawet nie robiła gdyby nie to że dostałam na nie skierowanie,bo wskazaniem do nich jest mój wiek- 38 lat.
I to moje podejście do tych badań to wcale nie jest jakieś zacofanie- po prostu zaakceptuje to dziecko takim jakim będzie,bo nigdy nie zdecydowałabym sie na aborcję...
Ale ja nie napisałam nic o aborcji a o tym że takim badaniem ratujesz swoje życie i dziecka jeśli po urodzeniu potrzebna by była szybka pomoc. To że 3 poprzednie ciąże były ok nie znaczy że 4 będzie taka sama.
Wklejam tekst który warto przeczytać a całość znajduje się tutaj Link do: Trzecie badanie prenatalne. Badanie prenatalne 28 - 32 tydzień ciąży
 

Załączniki

  • Screenshot_20200715_161949_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200715_161949_com.android.chrome.jpg
    288,6 KB · Wyświetleń: 55
Ale ja nie napisałam nic o aborcji a o tym że takim badaniem ratujesz swoje życie i dziecka jeśli po urodzeniu potrzebna by była szybka pomoc. To że 3 poprzednie ciąże były ok nie znaczy że 4 będzie taka sama.
Wklejam tekst który warto przeczytać a całość znajduje się tutaj Link do: Trzecie badanie prenatalne. Badanie prenatalne 28 - 32 tydzień ciąży
Ja porozmawiam z lekarzem i zobaczę co on powie. Dziś pytałam się w gabinecie w którym robię prenatalne co z 3 i powiedziały że jak chce to 270 zł i zgłosić się około 30 tygodnia.

Aktualnie jestem po połówkowych, wszystko bardzo dobrze - będzie syn :)
 
reklama
Do góry