reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Odebrałam dzisiaj wyniki pappa i miałam konsultację genetyczną.
I jestem przeszczęśliwa [emoji16] wszystko w porządku i pięknie obnizone ryzyko.
Teraz juz kamień z serca i oby do końca ciąży sama radość [emoji4]
I zobaczcie...nawet w wieku lat 40 można mieć niskie ryzyko [emoji846]
Zobacz załącznik 1140796
A to po co była ta konsultacja z genetykiem?
 
reklama
Odebrałam dzisiaj wyniki pappa i miałam konsultację genetyczną.
I jestem przeszczęśliwa [emoji16] wszystko w porządku i pięknie obnizone ryzyko.
Teraz juz kamień z serca i oby do końca ciąży sama radość [emoji4]
I zobaczcie...nawet w wieku lat 40 można mieć niskie ryzyko [emoji846]
Zobacz załącznik 1140796
Super, świetne wyniki! gratulacje ❤


Trzymam kciuki za wszystkie wizytujęce dzisiaj mamusie :) ✊
 
Dzięki dziewczyny [emoji3059]
A to po co była ta konsultacja z genetykiem?
U nas w szpitalu jest poradnia genetyczna i badan prenatalnych - to jest jakby jedna jednostka. Kazda kobieta juz po usg prenatalnym tego samego dnia ma konsultację z genetykiem i potem pobieranie krwi na pappa. Mi Pani genetyk kazala od razu przyjsc po tygodniu na omówienie tych pappa...a wszystko z racji wieku [emoji16]
I tak wszystkie kobiety powyżej 35 lat z automatu mają tą drugą konsultację.
W sumie fajnie bo jakby nie było dobrze to już się czujesz zaopiekowana [emoji4]
A tak jak u mnie pappa obniżyło ryzyko baaaardzo mocno to czeka mnie tylko USG połówkowe [emoji4]

A Pani genetyk z szerokim uśmiechem powiedziała, ze nie żadnych wskazan do badań inwazyjnych...chyba, że z racji swojego "podeszłego" wieku życzę sobie je mieć wykonane [emoji2][emoji4]
Rozbroiła mnie totalnie [emoji3590]
Powiedzialam, że nie... póki co się jeszcze trzymam [emoji12]

Także w sumie fajnie, że omawiają te wyniki...bo jakbym miała porównywać tylko np. z wynikami dziewczyn 25 letnich to nadal mogłabym się martwić. A tak...mam wszystko wytłumaczone i już się nie martwię.

Chociaż nie martwię się to źle powiedziane...bo już zawsze będę się martwić o to dziecko [emoji3590]
Tylko teraz akurat o te kwestie nie będę [emoji4]
 
reklama
A który to tydzień i która ciąża? Ja jestem w pierwszej ciąży i raczej też nie czuje jeszcze nic ale nie przejmuje się bo podobno w pierwszej ciąży nawet 20-22 tydz można dopiero poczuć :)
17+0 ale w poprzedniej ciąży czułam od 16 tc od razu regularnie

Ale wszystko ok, młody się wierci, tętno prawie 150, waży już ponad 200 gr
 
Do góry