reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Ja brzuch mam juz polazny sidac ze ciaza ale od poczatku ciazy na plusie 2kg w innych ciazach mialam juz wiecej kg cirsze sie bo niechce tetaz tyle przytyc moze mi sie uda. A dzidzia rosnie wiec to najwazniejsze.
Czy wy sie orietuje ue ile powinno sie przybuerac na wadze?
Wiem ze z tym jest roznie bi czynnikow iele ale tak orietavyjmoe ile?
Wg mojej ginekolog średnio 1kg na miesiąc, łącznie 9kg przez cała ciążę, ze tak jest najzdrowiej:)
 
Prenatalne masz u tego samego lekarza gdzie prowadzisz ciąże? Też się gubię w tych tygodniach, dzisiaj mam 15+2 i liczę jako 15 a nie 16. Aplikacja mi pokazuje że za tydzień będzie 5 miesiąc 😲

Tak, mam jednego lekarza prowadzacego i wszystko robię u niego.

Ginekolodzy liczą tygodnie jako skonczone czyli 15 tydzień skończony + 2 dni więc to jest 16 tydzień tak naprawdę :D
 
Dziewczyny, dziękuję za wszystkie miłe słowa ❤️ Faktem jest, że zdjęcie wyszło wyjątkowo korzystnie, bo generalnie to wyglądam jak mały karakan xD Ale miło, tym bardziej że ostatnio też miewam wahania nastroju co do wyglądu i wagi, panicznie boję się przytyć za dużo...

Dzień dobry dziewczyny ❤ my dziś spalismy u moich rodziców bo u nas remont i zapomnieliśmy ze mój partner ma taką alergie na koty że od 4 rano się dusił więc nie pospałam.... Na szczęście ogarnęliśmy sytuację. Co do burzy to u nas codziennie od paru dni z rana jest, a później słońce i piękna pogoda.

Umawiacie się już na prenatalne 2 trym? Ja będę miała 6.07 czyli wtedy będzie to początek 19tc,jestem ciekawa jak jest u Was? Czytałam dzis dużo o usg 3/4d i bardzo chciałabym je wykonać ale to w późniejszej ciąży.

Ja już jestem umówiona na koniec lipca, to będzie u mnie 20+6 :)

Ja robiłam bez pappy bo jeszcze nie mam wyników ale z samego wieku itd wyszlo mi jeszcze mniejsze ryzyko niż u lekarza :)

Tez mam włosy! 😮


Jezu to najgorsze jak sie sni były. :D ja sie boje ze powiem przez sen imię i mnie mąż zje :D troche zazdrosny dalej jest.. Bo bylam z nim 5 lat 😂 co ciekawe moj były tez bedzie w tym roku tatusiem :D

Ja mam prenatalne 21+3 :)

Mój były ma tak samo na imię, jak mąż, więc nie ma ryzyka wtopy 😂

Ja musze dziś iść na zakupy.
Idziemy na jakas taka elegancka kolacje do restauracji drogiego hotelu z pracy męża.
No i wszystko spoko ale ja się czuje dziś bardzo nieatrakcyjna :D żeby nie powiedzieć, ze czuje się jak kupa.

Niestety nie mam tak ładnej figury jak większość z Was wiec co przymierze teraz to mi się wyć chce. Tluste mam dupsko i tyle, przez co jak delikatnie widać brzuszek to raczej wyglada jakbym się na kwarantannie objadala.

A te zakupy tez do dupy jak nie można przymierzyć w sklepach.


Wiem, głupi powód do narzekania ale dziś naprawdę czuje się brzydka i fuj.

To chyba każda z nas miewa takie dni. Na pewno będziesz wyglądać szałowo :) Dobra fryzura, jakiś tam mejkap w zależności jak się malujesz i od razu człowiek inaczej na siebie patrzy, ja tam mam przynajmniej :D ogólnie w domu się nie maluję, bo po co, ale nieraz wystarczy, że oko podkręcę i jakoś tak mi się lepiej w lustro spogląda ;)


Mi lekarz powiedzial zeby tak ponad 10 kilo nie podnosic ale to chodzi wlasnie o zakupy czy walizki bo ze tak powiem waga dziecka rozklada sie inaczej niz podnoszenie dwoch 5 kilowycj toreb ziemniakow;)

Ja nie dźwigam, bo kilka razy mi się zdarzyło i bardzo brzuch ciągnął, mimo że ciąża niezagrożona. To jedyna w sumie rzecz, w której się oszczędzam :)


Wrocilam do domu po badaniu, powiedziala mi w szpitalu ze nie ma krwawienia z pochwy tylko z drog moczowych i ze to jest ostra infekcja. Mam brac ten antybiotyk od mojej lekarki. Ze swoją gin sie nie kontaktowalam bo szpital w ktorym bylam to polozniczy w ktorym bede rodzic. Tu w irl tak jest, nie rodzisz w normalnym szpitalu tylko dedykowanym.

Jaki antybiotyki bierzesz?

Co do kawy, nie wyobrażam sobie niw pić. Jestem niskociśnieniowcem i bez tego byłabym nieżywa 🙈 Ale nie piję herbat, coli, czekolady też nie jem, to czasem i na dwie kawki sobie pozwolę, oczywiście niezbyt mocne. Przed ciążą piłam ze 3 i to takie fest siekiery 😁
 
Wrocilam do domu po badaniu, powiedziala mi w szpitalu ze nie ma krwawienia z pochwy tylko z drog moczowych i ze to jest ostra infekcja. Mam brac ten antybiotyk od mojej lekarki. Ze swoją gin sie nie kontaktowalam bo szpital w ktorym bylam to polozniczy w ktorym bede rodzic. Tu w irl tak jest, nie rodzisz w normalnym szpitalu tylko dedykowanym.
Rozumiem :( a kiedy teraz wizyta u swojej gin? Może przyspiesz jakoś wizytę kurde współczuje :( tuleee
 
Dziewczyny, dziękuję za wszystkie miłe słowa ❤ Faktem jest, że zdjęcie wyszło wyjątkowo korzystnie, bo generalnie to wyglądam jak mały karakan xD Ale miło, tym bardziej że ostatnio też miewam wahania nastroju co do wyglądu i wagi, panicznie boję się przytyć za dużo...



Ja już jestem umówiona na koniec lipca, to będzie u mnie 20+6 :)



Mój były ma tak samo na imię, jak mąż, więc nie ma ryzyka wtopy 😂



To chyba każda z nas miewa takie dni. Na pewno będziesz wyglądać szałowo :) Dobra fryzura, jakiś tam mejkap w zależności jak się malujesz i od razu człowiek inaczej na siebie patrzy, ja tam mam przynajmniej :D ogólnie w domu się nie maluję, bo po co, ale nieraz wystarczy, że oko podkręcę i jakoś tak mi się lepiej w lustro spogląda ;)




Ja nie dźwigam, bo kilka razy mi się zdarzyło i bardzo brzuch ciągnął, mimo że ciąża niezagrożona. To jedyna w sumie rzecz, w której się oszczędzam :)




Jaki antybiotyki bierzesz?

Co do kawy, nie wyobrażam sobie niw pić. Jestem niskociśnieniowcem i bez tego byłabym nieżywa 🙈 Ale nie piję herbat, coli, czekolady też nie jem, to czasem i na dwie kawki sobie pozwolę, oczywiście niezbyt mocne. Przed ciążą piłam ze 3 i to takie fest siekiery 😁
To tak jak ja..dwie małe słabe kawki. W porzedniej ciąży lekarz sama stwierdziła, ze lepiej kawa niż tabletka od bólu głowy w moim przypadku.
 
reklama
Ale się zdenerwowałam.Dzwoniła do mnie kierowniczka z pracy ze nie ma mojego zwolnienia,jak się okazalo ostanie było do 29.05...A dziś mamy 18,dzwoniłam do mojego ginekologa ona na to no rzeczywiście nie ma.Bałam się że bie bd miała ciągłości ale ona powiedziała że już puścisła zwolnienie(w pore)i że wyjaśnienie należy do niej(no raczej)żebym.nie nie martwiala ciągłość będzie ehhhh
 
Do góry