reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

Dziewczyny jestem załamana, tysiąc łez dziś wylałam.
USG prenatalne wykryło nieprawidłowość jest to przepuklina pępowinowa. Nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje. Jestem w szoku i chyba to do mnie nie dociera. NT 2,4. Pobranie krwi już na dalszą diagnostykę mialam po usg. Za tydzień wynik i wizyta u lek prowadzacego. Pani robiącą USG nie nastroiła mnie na pozytywne myślenie informując że często ta przepuklina występuje z szeregiem wad genetycznych. I będzie potrzebna amniopunkcja aby wykluczyc. Nie wiem czy to jest jakiś koszmar i za chwilę się obudzę 😭 serduszko bije, kość nosowa obecna.. pierwszy raz słyszałam bicie serca własnego dziecka i nie wiem czy je zobacze. Pomóżcie 😭
 
reklama
IMG_20200616_204745.jpg
 
Mi tez nie podał płci mówił że za wcześnie Mam pytanie czynu Was też w 12 tygtak dokładnie mierzył dziecko powiedział że jest ok To moja pierwsza ciąża więc jestem trochę zielona
U mnie na każdej wizycie od 6 tyg mierzy dziecko a mam dość często bo miałam podjerzenie przegrody macicy :) takze myślę że to normalne, wręcz na plus że lekarz sprawdza wszystkie parametry.

Część, właśnie dołączyłam do forum :)

Jest to moja pierwsza ciąża (26lat), teraz 16 tydz. Termin z prenatalnych na 3 grudnia :) niestety w 13 tygodniu trafiłam do szpitala ze względu na krwawienie - okazało się że mam krwiaka. Teraz jestem na L4 bo ciągle plamię. Na całe szczęście z dzieckiem wszystko ok :)
Ooo u mnie identycznie też jestem w pierwszej ciąży i mam 26 lat. Termin na 1.12,wiec zobaczymy czy uda się w grudniu 😂

Dziewczyny co pisały o za wysokim tsh - u mnie spadło po 3 tyg po dobrze dobranej dawce i właśnie pani dr mówiła że najważniejsze to trafić z dawka bo z tym różnie może być także trzymam kciuki za Wasze dawki. Na szczęście od 12 tc dziecko już ma swoją tarczycę i produkuje tsh więc nasze wahania tego hormonu nie są takie groźne...
 
Dziewczyny jestem załamana, tysiąc łez dziś wylałam.
USG prenatalne wykryło nieprawidłowość jest to przepuklina pępowinowa. Nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje. Jestem w szoku i chyba to do mnie nie dociera. NT 2,4. Pobranie krwi już na dalszą diagnostykę mialam po usg. Za tydzień wynik i wizyta u lek prowadzacego. Pani robiącą USG nie nastroiła mnie na pozytywne myślenie informując że często ta przepuklina występuje z szeregiem wad genetycznych. I będzie potrzebna amniopunkcja aby wykluczyc. Nie wiem czy to jest jakiś koszmar i za chwilę się obudzę 😭 serduszko bije, kość nosowa obecna.. pierwszy raz słyszałam bicie serca własnego dziecka i nie wiem czy je zobacze. Pomóżcie 😭
Chciałabym ci jakoś pomóc i pocieszyć ale poprostu nie wiem jak
 
O ile dobrze pamiętam to na Goduli pracuje moja znajoma (położna), anioł nie kobieta ❤️ Mam nadzieję, że niebawem przejdziemy na priv bo o wiele łatwiej będzie mi rozmawiać na różne tematy.

Znowu się dziś wzruszyłam wszystkimi dobrymi wiadomościami 🍀❤️ a zdjęcia powalają mnie totalnie ma łopatki. U mnie do wizyty zostały jeszcze 2 tygodnie więc zdążę się wzruszyć wizytą każdej z Was zanim znowu zobaczę swoje maleństwo 😍

Dzisiaj w końcu załapałam się na holter ciśnieniowy, od południa biegam z tym ustrojstwem 😉 na szczęście jutro ok. 11 mam go zdać bo już kolejka chętnych w obwodzie. Odebrałam dziś paczkę z PATPAT, każdy ciuszek zapakowany osobno w woreczek ze specjalnym zapięciem - mega fajny patent, ciuszki urocze 🥰 (jutro postaram się wrzucić zdjęcia), powoli wszystko staje się coraz bardziej realne 😀

A z mniej przyjemnych rzeczy, miałam dziś nadplanową wizytę u gina w enelmedzie bo nie byłam w stanie się dowiedzieć co mam dalej zrobić po krzywej cukrowe. Trafiłam na jednego z dwóch lekarzy za którymi delikatnie mówiąc nie przepadam, jeden prawie odmówił mi L4 jak poroniłam a drugi (ten z dzisiaj) jest jakaś totalną mimozą... zerknął na wyniki i mówi...no bo pani ma tylko podwyższoną glukozę na czczo, w zasadzie to gdyby nie była pani w ciąży to mieściłaby się pani w normie. Nosz kur... ale jestem w ciąży i chyba te normy po coś takie ustawili, prawda? Po 5 minutach takiego bełkotu, dowiedziałam się, że on mi się radzi skonsultować z diabetologiem. Hurra! Później przeprowadził badanie, wszystko OK, żadnego stanu zapalnego nie odnotował.
Ps. Waga delikatnie ale ciagle spada w dół, bardzo mnie to cieszy bo istniało ryzyko, że łatwiej będzie mnie przeskoczyć niż obejść 😉

Chętnie zobaczę te ubranka z PatPat :DNa zdjęciach wyglądają super, ale czytałam gdzieś, że czasem to chińszczyzna :(
Ci lekarze to na fundusz? Co za pałąki 😬

Apropos wagi, ja im więcej jem tym mniej ważę, schudłam już jakieś 2 kg... Zaczynam się martwić, może jakiegoś tasiemca mam 🙈 Albo to moje młode takie nienażarte, po tatusiu 😅
 
reklama
Dziewczyny jestem załamana, tysiąc łez dziś wylałam.
USG prenatalne wykryło nieprawidłowość jest to przepuklina pępowinowa. Nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje. Jestem w szoku i chyba to do mnie nie dociera. NT 2,4. Pobranie krwi już na dalszą diagnostykę mialam po usg. Za tydzień wynik i wizyta u lek prowadzacego. Pani robiącą USG nie nastroiła mnie na pozytywne myślenie informując że często ta przepuklina występuje z szeregiem wad genetycznych. I będzie potrzebna amniopunkcja aby wykluczyc. Nie wiem czy to jest jakiś koszmar i za chwilę się obudzę 😭 serduszko bije, kość nosowa obecna.. pierwszy raz słyszałam bicie serca własnego dziecka i nie wiem czy je zobacze. Pomóżcie 😭

Hm kurcze ja kiedyś o tym czytałam i jeśli wykluczycie wady genetyczne to chyba to jest niegroźna i niewielka wada... Zrób amnio i inne badania najważniejsze by wykluczyć choroby genetyczne a to jeszcze nie jest przesadzone i będzie dobrze!!
 
Do góry