reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

Podziwiam ze tak długo wytrzymacie! Ja ledwo się powstrzymywałem żeby nie powiedzieć przed prenatalnymi... teściom powiedzieliśmy przez telefon bo mieszkają 1400 km od Nas i nie wiadomo kiedy się zobaczymy 😁 Mojej mamie osobiście. Obie reakcje bardzo pozytywne 😁
Ja tez podziwiam :D u mnie wiedzieli szybko.. Teraz dopiero maja pozwolenie na chwalenie się 😂
 
reklama
Zakochałam się w tych naklejkach dla bąbella 🙀😍

Screenshot_20200609-223150.jpg
 
Dziewczyny czy dla was gotowanie to też jest teraz katorga... od mdłości codzienne gotowanienie to jest normalnie koszmar... każde zapachy mnie drażnią... zapach mięsa ohyda... jak pomyślę o tym że muszę coś ugotować to poprostu aż mnie trzęsie... 😕😔
U mnie to samo, cierpie jak mam gotowac 😔 najchetniej robilabym tylko kanapki dla calej rodziny 😅

Ja w pierwszej ciąży też nie miałam od kogo brać ubranek , bylam pierwsza wśród rodziny i przyjaciół ;) ale wtedy uwielbiałam buszować po lumpeksach, jakie ja perełki wynajdywałam za grosze , z metkami, disneyowe, piękne kolorowe! 😍 Uwielbiałam te wypady do lumpków :) mam nadzieję że wkrótce będę miała dość sił żeby się trochę poszwędac i też coś pokupować 😁
Ja w pierwszej ciazy to samo, mnostwo pieknych i nowych ubranek znalazlam w lumpkach, w ogole w UK mozna prawdziwe skarby w takich sklepach znalezc. Tutaj w Barcelonie mi tego brakuje.
 
Już po wizycie :) dzidzia ma 7 cm :) wszystkie parametry w normie, już stres minął ;)
Pani dr zasugerowała ze wczesna dziewczynka, ale ze może się zmienić :)
Zobacz załącznik 1131065
Gratuluję 😉

16 lipca za miesiąc 😜
O to masz przede mna 😁 ja mam 22 lipca. Coś mi się wydaje, że późno mnie zapisali ale sami sobie liczyli i tak km wyszło.. sama nie wiem..

@Rumiankowa śpisz juz na tej poduszce ciążowej? :D
Jak tak to powiedz mi... Jak sie kurde z niej uwalniasz w nocy na siku 🤦‍♀️😂
Hahaha a pisalam Wam jak się nad ta poduszka zastanawialiście, że w nocy można się pozabijać i wyjść nie idzie 🙈😂 jak do młodego lecę w nocy bo płacze to musi to komicznie wyglądać jak się z niej uwalniam 😂

Zakochałam się w tych naklejkach dla bąbella 🙀😍

Zobacz załącznik 1131192
Synek też ma naklejki z balonami 🙂 nie wiem czy mi się uda objąć całą ścianę ale spróbuję jutro wstawić Ci fotkę na jakie my się zdecydowaliśmy :)
 
Gratuluję 😉


O to masz przede mna 😁 ja mam 22 lipca. Coś mi się wydaje, że późno mnie zapisali ale sami sobie liczyli i tak km wyszło.. sama nie wiem..


Hahaha a pisalam Wam jak się nad ta poduszka zastanawialiście, że w nocy można się pozabijać i wyjść nie idzie 🙈😂 jak do młodego lecę w nocy bo płacze to musi to komicznie wyglądać jak się z niej uwalniam 😂


Synek też ma naklejki z balonami 🙂 nie wiem czy mi się uda objąć całą ścianę ale spróbuję jutro wstawić Ci fotkę na jakie my się zdecydowaliśmy :)
Kurde wyjsc z niej to tragedia 😂 maz tylko wzdycha w łóżku jak sie z nia wierce 😂😂 nie powiem bo mega wygodne.. Ale jak siku to ciezko 😂


Oooo zrob zdjecie ❤️❤️ pamietasz moze jako wymiar zamawialas? :)
Myslalam wlasnie nad nimi bo mamy takie piaskowe sciany malowane rok temu i szkoda mi ich malować :)
 
Kurde wyjsc z niej to tragedia 😂 maz tylko wzdycha w łóżku jak sie z nia wierce 😂😂 nie powiem bo mega wygodne.. Ale jak siku to ciezko 😂


Oooo zrob zdjecie ❤️❤️ pamietasz moze jako wymiar zamawialas? :)
Myslalam wlasnie nad nimi bo mamy takie piaskowe sciany malowane rok temu i szkoda mi ich malować :)
Może uda mi się znaleźć je na aukcji to Ci wkleje linka. U nas są na żółtej ścianie i wygląda to fajnie wg mnie :)
 
A ja właśnie gratulowałam na fb koleżance z liceum... została BABCIĄ [emoji13]
I to już kilka takich znajomych babć mam...

I mnie teraz tak naszło... że jak będę paradować z wózkiem to ludzie będą myśleli, że z wnukiem/wnuczką...

Aaaa i planowałam nie farbować włosów więcej... niech sobie będą popielato-brązowo-siwe... Myślałam o platynie również...
Ale chyba jednak jestem skazana na farbę. Bo jak wyskoczę taka siwa to mur beton babcia.

A teraz mam 4 cm siwych odrostów bo jestem panikarą w tej ciąży i nie farbuję w 1 trymestrze...

I zobaczcie stara baba tak Wam się żali...ale gdzie jak nie tu?
Będę płakać...
No ja tez juz mam calkiem spory odrost, a miedzy nimi juz pelno siwych wlosow. I juz chyba niedlugo zafarbuje, bo ilez tak mozna.
Tez mam taka znajoma co urodzila swoje blizniaczki chyba w tym samym roku co jej corka synka, wiec tak dwa w jednym - babcia i po raz kolejny mamá 😉
 
Dziewczyny załamałam się trochę :( dzwonili do mnie z kliniki gdzie robiłam prenatalne + pappa. Niestety wynik z krwi nieprawidłowy, prawdopodobieństwo trisomii 18 1:240 :(
Nie wiem co dalej...na usg wszystko prawidłowe tak bardzo się cieszyłam. Lekarz mi tylko przekazał to przez telefon wspomniał o amniopunkci...lub testach genetycznych.
Hej.Ja mam podobnie.Tez jestem po prenatalnych i dziś dzwonili do mnie żebym się zgłosiła jutro na 15sta do genetyka,ale nic więcej mi nie powiedzieli....również jestem załamana jak ty😟😟😟😟
 
reklama
No właśnie taką mam nadzieję, że to jednak lekarz ma rację. Zresztą napisałam wczoraj tym adminkom, że ciekawe czy lekarz czy one mają rację, bo lekarz postawił na dziewczynkę. Jedna mi odpisała, że właśnie lekarz widzi z każdej strony, a one oceniają na podstawie tego jednego zdjęcia 😊

A co do porodu, to ja wiem ze każdy ma inne zdanie. Ja w ciąży z pierwszym synkiem cały czas mówiłam, że chce rodzic naturalnie, nie było mowy o cięciu. Niestety samo z siebie wyszło, że jednak to cięcie musiało być w trakcie, po 6 godzinach porodu naturalnego. Po tym co przeszłam po prostu mam blokadę, bardzo się boję porodu naturalnego i dlatego wybieram cesarkę. Akurat pierwszą przeszłam bardzo dobrze i mam nadzieję, że drugą też tak przejdę. Oczywiście wiem, że może być inaczej ale mimo to pisze się na cesarkę 😊

Ja rozumiem że mając przejścia można się obawiać itd. Ale jeżeli nie ma przeciwwskazań to myślę że i dla mamy i dziecka lepiej spróbować naturalnie.

No oby była to wymarzona córcia :)

Tam gdzie moge to chętnie zaoszczędzę ale jeśli witaminy by kosztowały 200zl miesięcznie to również bym je kupowała a zrezygnowałabym ze swoich przyjemności.

Ja kupuje witaminy firmy nutralite, nie sa tanie Ale wiem że dobre.. dzięki nim wyszłam z anemii w 1 ciazy.

O właśnie, pytanie do Was, które są już mamuśkami - czy np kupując wózek zwracałyście uwagę, żeby był neutralny i zostawiałyście dla kolejnych dzieciaczków, czy raczej sprzedawałyście? Odkąd się dowiedziałam, że najprawdopodobniej będzie dziewczynka, mam ochotę kupić jakiś słodziaśny (nie różowy xD) wózek, ale rozsądek podpowiada, żeby wybrać jednak taki, który później wykorzystam w razie syna.

Ja mam czarny A na budke przy córci mialam futerko blado różowe.. Jakby był chłopiec to kupilabym brązowe np.
Z tym że ja nie wiem czy wózka nie zmienię na podwójny.. cały czas myślę.

Jestem zła wściekła! Podobno miała być na wizycie 2 czerwca dziwne bo l4 mam do 9...zapisała mnie na wizytę 24 do faceta bo Pani doktor nie ma dzisaj terminów a ja nie wiem czy z moją ciąża jest wszystko ok siedzę pod ośrodkiem i płacze jak dziecko 😭😭😭

O kurcze :( przykro mi że Cię nie przyjęła. Udało Ci się umówić na prywatną?

Patrzcie jaki grubasek ze mnie 😂🐷 dziś mam 13+3/13+5 🙈 druga ciąża jakby ktoś jeszcze nie wiedział 😅

Piękny brzusio.. Ja mam już pokaźny ..Ale to spozywczo ciążowy.

Właśnie też myśle teraz nad NIFTY bo jesli wszystko z dzieckiem jest ok nie ma żadnego ryzyka poronienia, przy amniopunkcji minimalne, ale jednak jest. Więc chyba zrobię nifty...ale ta niepewność to jest coś strasznego teraz nikomu tego nie życzę :(

Biedna. Oby wszystko jednak wyszlo dobrze. Trzymam kciuki.

A ja właśnie gratulowałam na fb koleżance z liceum... została BABCIĄ [emoji13]
I to już kilka takich znajomych babć mam...

I mnie teraz tak naszło... że jak będę paradować z wózkiem to ludzie będą myśleli, że z wnukiem/wnuczką...

Aaaa i planowałam nie farbować włosów więcej... niech sobie będą popielato-brązowo-siwe... Myślałam o platynie również...
Ale chyba jednak jestem skazana na farbę. Bo jak wyskoczę taka siwa to mur beton babcia.

A teraz mam 4 cm siwych odrostów bo jestem panikarą w tej ciąży i nie farbuję w 1 trymestrze...

I zobaczcie stara baba tak Wam się żali...ale gdzie jak nie tu?
Będę płakać...

No i koleżanka będzie babcia A Ty mama.. jak myślisz ktora z was będzie czuła się młodziej? Głowa do góry!
 
Do góry