reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Kasia a jakie masz cukry? teraz już powinny spadać bo łożysko się starzeje. Rany 30.11 to już za 10 dni :)
Cukry dość wysokie na czczo w miarę tak do 6.0 mmol/l
czasami tylko przekroczy do 6.3 ale 1,5 godz po posiłku często skacze nawet do 9.9 a to już dużo. W poniedziałek bylam u diablo i zwiększył mi rano insulinę na 34j a na wieczór 28j. Termin cc miałam na 3 grudnia a że mała w ciągu 2 tyg przytyła 700g to przyspieszył mi o 3 dni
 
reklama
Co kupujecie na gwiazdkę dzieciom tym w brzuszkach.

Ja tez nic nie kupuje bo nawet nie wiem czy przed swietami urodze :D

ja w tej ciazy tylko kilka razy spalam w dzien, nie bardzo jest kiedy, a w nocy zupelnie sie nie wysypiam i pozniej taka chodze oo z dnia na dzien aby przezyc :)

Ja staram się nie spać w dzień bo jak się wyśpię to nie będzie szans usnąć w nocy. Mnie nadal bardzo kuje w kuciapce nie wiem czy to coś znaczy.
Po żale Wam się co mnie dziś spotkało. Zachęcona tym, że wiele dziewczyn chodzi po ciucholandach i śliczne rzeczy kupuje za psie pieniądze poszłam dziś i ja. Przecena duża rabat aż 75% od ceny wyjściowej. Znalazłam dla dzidziusia śliczną bluzę polarową HM stan idealny cena 2 zł. włożyłam ją do koszyka i oglądam dalej wybrałam jeszcze parę rzeczy idę do kasy zaglądam do koszyka a ja nie mam tej bluzy. ktoś mi ją wyciągnął z koszyka to są jakieś jaja żeby komuś kraść towar z koszyka

Ja tez czesto chodze ale jeszcze mi sie to nie zdarzylo, jednak jest jeden taki ciucholand gdzie ludzie doslownie zachowuja sie jak zwierzeta, lapia co popadnie, rzucaja sie na towar jakby byl milion warty no jak to zobaczylam to sobie pomyslalam czy ci ludzie sa wogole normalni
 
Ale to uważacie że to afi takie niskie??

No Kasia duża i ja nie mam cukrzycy i to mnie martwi że ona taka sporawa na dodatek ta moja niedomykalność może zrobią cesarkę chociaż lekarz skierowania nie dał.
 
Ale to uważacie że to afi takie niskie??

No Kasia duża i ja nie mam cukrzycy i to mnie martwi że ona taka sporawa na dodatek ta moja niedomykalność może zrobią cesarkę chociaż lekarz skierowania nie dał.

Cos takiego znalazlam
Capture+_2018-11-21-20-19-03.png

Z tego wynika ze jeszcze sa w normie ale w tym niskim poziomie :)
 

Załączniki

  • Capture+_2018-11-21-20-19-03.png
    Capture+_2018-11-21-20-19-03.png
    77 KB · Wyświetleń: 1 028
Cześć dziewczyny; u nas skończony 34 tydz i waga 2950g! Liczyłam na to że cc przed świętami ale moja gin powiedziała że raczej po... choć termin z usg mamy już w ok. 10.12... Ustala to jednak wg terminu z om który mam w ok 31.12 - 2.01.
Czy wiecie może, czy jak usg (wymiary) już tak poszło do przodu to zwiększa się ryzyko porodu wcześniej czy to nie ma znaczenia?

No i dalej głowkę mamy 4-4.5 tyg do przodu w stosunku do wieku ciąży, brzuszek ok 2 tyg do przodu, nóżki prawie też 2 tyg do przodu. Gin mówi że wszystko ok, pooglądała głowkę i wszystkie struktury są prawidłowe, ale trochę mnie zastanawia ta rozbieżność. Czy to może być po mnie... też mam chyba większą głowę od innych ;)
Miała któraś z Was takie rozbieżności?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczyny; u nas skończony 34 tydz i waga 2950g! Liczyłam na to że cc przed świętami ale moja gin powiedziała że raczej po... choć termin z usg mamy już w ok. 10.12... Ustala to jednak wg terminu z om który mam w ok 31.12 - 2.01.
Czy wiecie może, czy jak usg (wymiary) już tak poszło do przodu to zwiększa się ryzyko porodu wcześniej czy to nie ma znaczenia?

No i dalej głowkę mamy 4-4.5 tyg do przodu w stosunku do wieku ciąży, brzuszek ok 2 tyg do przodu, nóżki prawie też 2 tyg do przodu. Gin mówi że wszystko ok, pooglądała głowkę i wszystkie struktóry są prawidłowe, ale trochę mnie zastanawia ta rozbieżność. Czy to może być po mnie... też mam chyba większą głowę od innych ;)
Miała któraś z Was takie rozbieżności?
Hej, pewnie to zależy od lekarza. Ja mam termin z Om na 31.12, cesarka wstępnie zaplanowana na 20.12 . Co do wymiarów, mój ma nóżki krótsze o ok 2 ty. Kilka razy mierzył, ale mówi żeby absolutnie się nie martwić, różnie to wychodzi. Tak samo jak z wagą - mimo techniki też są rozbieżności.
 
Do góry