reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Dziewczyny, dajcie znać jutro po wizytach co i jak.
Ja też kiedyś się martwiłam czy nie sączą mi się powoli wody, wkładke wymieniam 2x dziennie. Bez niej się nie ruszam. Jak wstaje rano to zaraz mam mokra pizame. Ale AFI mam 8, wiec to nie to. Taki urok ;)
A co twój lekarz na twoje Afi? Ja mam znowu 19 i panikuje,że za dużo [emoji52] dzisiaj miałam Ktg i położna mówiła,że ton nie może być lepszy. Po południu mam dzwonić do diabetologa o wynik testu na cukrzycę. Bo stwierdziła,że mogę mieć jednak cukrzycę i dlatego trochę za dużo tych wód.
 
reklama
A co twój lekarz na twoje Afi? Ja mam znowu 19 i panikuje,że za dużo [emoji52] dzisiaj miałam Ktg i położna mówiła,że ton nie może być lepszy. Po południu mam dzwonić do diabetologa o wynik testu na cukrzycę. Bo stwierdziła,że mogę mieć jednak cukrzycę i dlatego trochę za dużo tych wód.

Przecież to AFI jest w normie. Norma do 25, ja w drugiej ciąży miałam 27 i nikt nie panikowal. Lepiej wiecej niz za mało. Nie rozumiem skąd te zdenerwowanie?
 
A co twój lekarz na twoje Afi? Ja mam znowu 19 i panikuje,że za dużo [emoji52] dzisiaj miałam Ktg i położna mówiła,że ton nie może być lepszy. Po południu mam dzwonić do diabetologa o wynik testu na cukrzycę. Bo stwierdziła,że mogę mieć jednak cukrzycę i dlatego trochę za dużo tych wód.
Akurat przez przypadek byłam znowu na wizycie zastepczej, u tej gin co poprzednio. Ona powiedziała, że to Afi jest graniczne. Wpisała mi w karte, by na następnej wizycie zbadać. Ona mi sprawdziła i było 10. W poprzedniej ciąży na tym etapie miałam 8 i nie pamiętam, by gin coś mówił... :/ Za to z pierwszym synkiem miałam cukrzycę ciążowa i na usg w 32 tc miałam ponoć afi 4,5. Trafiłam do szpitala, dostałam sterydy ma rozwój płuc i wypuszczono mnie z afi 6. Zaczęłam pilnować picia wody i było już lepiej.
 
Ja z kolei od wczoraj coraz bardziej czuję, że brzuszek rośnie.
Zaczęły mnie boleć plecy - konkretnie z prawej strony u dołu. Bez względu na to czy siedzę, leżę, czy stoję. Masakra. Wpływ na to może mieć też ułożenie Małej, która leży sobie w poprzek brzucha i rozpycha się na boki, w tym również na moje nieszczęsne jelita, które od początku ciąży zmagają się z zaparciami. A pewnie i więzadła macicy się dalej rozciągają.

A Wasze "boczki" jak tam?
 
Ja z kolei od wczoraj coraz bardziej czuję, że brzuszek rośnie.
Zaczęły mnie boleć plecy - konkretnie z prawej strony u dołu. Bez względu na to czy siedzę, leżę, czy stoję. Masakra. Wpływ na to może mieć też ułożenie Małej, która leży sobie w poprzek brzucha i rozpycha się na boki, w tym również na moje nieszczęsne jelita, które od początku ciąży zmagają się z zaparciami. A pewnie i więzadła macicy się dalej rozciągają.

A Wasze "boczki" jak tam?

Mi kręgosłup nie dokucza ale te boki czuje rozciągnięte na maxa. Nie wiem jak jest ukozony. Jutro mam wizytę.
Brzuch mi się spina jak sie za dużo nakrecę. Heheh sypiemy się!
 
Mi kręgosłup nie dokucza ale te boki czuje rozciągnięte na maxa. Nie wiem jak jest ukozony. Jutro mam wizytę.
Brzuch mi się spina jak sie za dużo nakrecę. Heheh sypiemy się!

No to ja właśnie czuje bardzo boki. Szczegolnie z prawej strony. I z przodu i z tyłu. Więc myślę, że to rozrastająca się macica (więzadła) i przy okazji jelita.
 
Jak za dużo chodzę czy stoję to zaczynam czuć ból kręgosłupa, czasem jak by to rwa kulszowa promieniuje na posladek I noge . Dzieciaczki coraz cięższe są :)
 
Mnie znowu pipka boli [emoji23] tzn lewa strona pachwiny. Dziś miałam Ctg i bicie serduszka super. Lepsze nie może być, stwierdziła położna. Idę spać bo wczoraj i dziś tylko w rozjazdach na kontrole. Jutro odpocznę. Miłego wieczoru wam.
 
reklama
Do góry