reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Mi chyba też zaczynają świrować hormony... przynajmniej mój M uważa że świruję bo... wyszukuję non stop jakieś dla mnie "niepokojące" kwestie. Oczywiście mocno je analizuję głownie w internecie i jeszcze bardziej się nakręcam. Masakra :(
Dziś np. przeanalizowałam wszystkie usg i stwierdziłam że na ostatnim mam 2,5 tyg różnice w wymiarach głowy i reszty (duża głowa)... i jakieś tam parametry poza normą - no i oczywiście trochę zaczynam się bać czy to jest OK - M sie ze mnie śmieje i twierdzi że przesadzam. Na poprzednich usg różnice jeśli były to tak w ok tygodnia.
Może jakieś już doświadczone mamy coś na ten temat napiszą czy to normalne (niesymetryczny wzrost) czy może niepokoić. Za 4 dni mam wizytę to dopytam choć zawsze gin mówiła że wszystko jest OK...
 
reklama
Witam Was :) jak wam mija dzien? Ja przed ciaza wazylam 54 kg pozniej schudlam do 50 kg w sumie w kazdej ciazy cos chudlam, ale teraz 1.5 miesiaca temu dobilam do tej wagi 54 kg a na ostatniej wizycie tydzien temu bylo 56 kg czuje ze zaczal mi sie etap tycia :) zobaczymy ile bede przybierac hehe. Co do osoby towarzyszacej to wlasnie jest takie prawo ze jedna osoba nie wazne czy maz, mama, kolezanka moze byc przy porodzie i nikt tego nie moze zabronic :)
U mnie wiesci takie ze w piatek mialam to trzecie prenatalne usg maluch wazy 1315g (29+3 tc), wszystko wporzadku ale niestety lezy wciaz poprzecznie i jesli sie nie obroci to czeka mnie cesarka ktorej sie meeega boje, oczywiscie probuje znalesc tez jakies plusy takiego porodu jednak strach zwycieza.
 
@Anet23 mam pytanie czy na trzecich prenatalnych ladnie widac dzidzie? Czy to juz tak jak na zwyklym usg? Bo teraz u swojego lekarza juz malo co widze bo dziecko duze:-( dopytalam o osobe towarzyszaca przy porodzie! Mialyscie racje:-) co nie zmienia faktu ze dalej bardzo sie go oobawia:-( :-( a im ciaza batdziej zaawansowana tym mam wieksze leki i i obawy!:-(
 
@Anet23 mam pytanie czy na trzecich prenatalnych ladnie widac dzidzie? Czy to juz tak jak na zwyklym usg? Bo teraz u swojego lekarza juz malo co widze bo dziecko duze:-( dopytalam o osobe towarzyszaca przy porodzie! Mialyscie racje:-) co nie zmienia faktu ze dalej bardzo sie go oobawia:-( :-( a im ciaza batdziej zaawansowana tym mam wieksze leki i i obawy!:-(

Nie byłam jeszcze na trzecim więc nie pomogę... noże któraś dziewczyna napisze krótlra już była. Ale widziałam fotki na www i wygląda na to że znacznie lepiej - mają tam znacznie lepszy sprzęt. Ja jak już idę na to trzecie to zapisałam się do lepszej kliniki gdzie jest 3d i 4d. Bo dwa pierwsze robiłam w ramach NFZ w innej klinice gdzie nie mieli. Kierowałam się tylko tym by był ten sam lekarz co na drugim bo bardzo fajnie wszystko omawiał i pokazywał. No i w tej klinice go namierzyłam :)
Tak że ja ide choćby ze względu na to by podglądnąć małą na 4d choć nie jest to najważniejsze. Liczy się przede wszystkim ocena czy wszysko ok. Ale jak i tak nie jest refundowane to zmieniłam klinikę.
 
Piękny był weekend, ciepły, słoneczny:)
Mąż startował w biegu a my kibicowalismy :)
Teraz znowu będzie kilka słonecznych dni, które chciałabym wykorzystać. Ja działam na baterie słoneczne ;)

@grudzienStyczen jeśli chodzi o to usg 28-32 tc to dzidzia jezt już całkiem spora, ma mało miejsca i nie zawsze da się dobrze zobaczyć w obrazie 3 czy 4D. Jeśli nie zasłonić się rączkami czy pepowina to powinno być widać buzie. No chyba, że się ułoży tak, że nie pokaże :) Ja idę w czwartek, to już 32tc i może być kiepsko widać, ale co tam. Oby moja Gwiazda była zdrowa &&&&&

Dziś byłam na krótkiej wizycie u giną i rozmawialiśmy o cc. Mówiłam, ze jutro mam wizytę w szpitalu, w którym chce rodzić. Nie łatwo się tam dostać i gin w razie czego poprosi znajoma by mi zrobił a cc w innym szpitalu. Jednak ja stanę na głowie by zostać tu gdzie chce, odpowiadają mi tu procedury i opieka.
Trzymajcie prosze jutro popoludniu kciukasy &&&

@Abies33 mój starszy miał rozbieżności na tym etapie. Wszystko z nim w porządku, mówili, ze urodzi się mały a miał 3500g i 54 cm, także ten... ;)
 
Hej mnie w tą super pogodę tak bolała z tyłu głowa że nie wiedziałam co ze sobą zrobić. Oczywiście już pisałam czarne scenariusze bo taka jestem :(
Na dodatek przyplątało mi się zapalenia dziąsła. Pani stomatolog trochę mi wyczyściła bolało cholernie ale w sumie lekarstwa w ciąży na to nie ma :(
 
@Anet23 mam pytanie czy na trzecich prenatalnych ladnie widac dzidzie? Czy to juz tak jak na zwyklym usg? Bo teraz u swojego lekarza juz malo co widze bo dziecko duze:-( dopytalam o osobe towarzyszaca przy porodzie! Mialyscie racje:-) co nie zmienia faktu ze dalej bardzo sie go oobawia:-( :-( a im ciaza batdziej zaawansowana tym mam wieksze leki i i obawy!:-(

Ja akurat twarzy dzieciaka nie widzialam, ale chyba ma ja zwrocona do mojego kregoslupa, najlepiej widzialam dzidzia w 19 tyg :) teraz doktor przede wszystkim skupil sie na przeplywach, zmierzyl glowke, brzuszek i kosc udowa z tego wyszla waga dzis dopatrzylam jeszcze ze pisze 1315g plus minus 192g, dopytalam tylko czy dalej jest chlopcem zeby juz tak byc pewnym na milion procent :) i to wszystko, a usg mialam w 2d jak zawsze :)

Ja juz mam dzis dosc, bola mnie okropnie zebra po lewej stronie, maluch tu ma glowke i wydaje mi sie ze uciska nia, stwierdzilam ze nie bede wymyslac i nic robic zeby sie obrocil bo jak ma na tyle miejsca i mozliwosc to sam to zrobi :) co ma byc to bedzie
 
Ja juz mam dzis dosc, bola mnie okropnie zebra po lewej stronie, maluch tu ma glowke i wydaje mi sie ze uciska nia, stwierdzilam ze nie bede wymyslac i nic robic zeby sie obrocil bo jak ma na tyle miejsca i mozliwosc to sam to zrobi :) co ma byc to bedzie

Ja też już mam dość bólu lewej strony... trudno mi na niej spać a takie mam zalecenie. Czasem nocami tak boli mnie biodro i kręgosłup że ledwo mogę się ruszyć. A od dwóch dni mała kopie gdzieś niżej i jak walnie to jakby mi igłę wbijała tuż nad pachwiną i promieniuje mi to do nogi. Chyba trafia w jakiś nerw. Masakra :( Jak tak zostanie do końca to nie wiem jak to wytrzymam :sad:.
 
reklama
Jak tam Wasze wyniki testu tolerancji glukozy? Bo moje mnie bardzo zdziwiły.. na czczo 76, po 1 godzinie 80, a po dwóch 99. Wystraszyło mnie to bardzo, bo po 2 godzinach powinno być chyba mniej niż po jednej. Przyszło mi do głowy, czy to możliwe, żeby w laboratorium pomylili i wpisali na odwrót wyniki (to co powinno być po godzinie jest po dwóch i na odwrót)..
 
Do góry