reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Mi doktorek kazal tylko witaminki i kwas foliowy o magnezie nie wspomnial.
Zrobilam badania i zbankrutowalam :D ah te wizyty prywatne...

@Mamusia96 osmiorniczka doszla? :)
Przy okazji wrzuce zaraz na bazarek trzy osmiorniczki od reki ;)

Oslabiona jestem jakas, albo cisnienie, albo co..juz kawe wypilam i batonika zjadlam i sennosc mnie ogarnela.
Mialam ambitny plan zrobic wieksze porzadki, ale raczej to tylko plan ;)
 
reklama
Witam mamusie!!! Trzymam kciuki za wizytujace I gratuluję udanych wizyt. Synek mój ma drzemkę jak wstanie, zawiozę go do teściowej A sama mam dziś ambitny plan na generalne porządki:p mam zamiar po kolei robić po malu po jednym pomieszczeniu:) trzeba powyrzucac zbędne graty i zrobić porządki w dokumentach;)
Zazdroszczę tzn też bym chciała móc zrobić porządki takie generalne ale nie mam komu podrzucić synka. Muszę czekać do września aż pójdzie do przedszkola to może mi się uda.
 
Ja zawiozłam po 8 córke, dzisiaj zaczyna półkolonie. Matko jak ona sie zmieniła przez pierwszy rok szkoły! We wrześniu na rozpoczęcie szła ze łzami w oczach, bo nikogo nie znała i się bała. A dzisiaj? Tylko pytała koedy sobie juz pojade do domu [emoji14] taka cwaniara, a też nikogo nie zna na półkoloniach! Kurvze.troche kasy na to poszło, ale nie żałuje bo przez dwa tygodnie codziennie bedzie tan spedzać 6.5 godziny, wiec ja odpoczne od niej, a ona ode mnie ;P
 
@EklerkaDaria to ten moj gin mnie straszy, chodze prywatnie do jednego z najlepszych. A badania prenatalne to juz poza miastem i sprawdzalam lekarka ma ten certyfikat. Tam bylo super. To ten moj taki...tak jak piszesz zabezpieczyc sie lepiej i wyslac a i pewnie profity maja od polecenia pacjentki w konkretne miejsce... No dam znać jak tam sie zarejstruje.

Nie moge sie skupic na pisaniu bo my na dworze z Mlodym rozbrykanym;)
 
Należeć ci się należą, ale skoro bardziej zdenerwowana niż uspokojona wychodzisz po badaniach... to może gdzieś prywatnie co ma dobre opinie i certyfikat? Swoją drogą, jaki sens ma straszenie pacjentki?! zabezpieczają się w razie „w”? Czy poprostu brak profesjonalizmu i wiedzy!?

Mi powiedziała, ze muszę mieć nowe skierowanie. Pewnie każdy szpital inaczej wymaga, skoro tak.
Widocznie tak. Ja dostałam jedno skierowanie i odrazu dostałam informację że to na wszystkie badania prenatalne/genetyczne w tym konsultacja z prof. genetycznym.
 
Dziewczyny czy któraś nie bierze w ogole suplementów, skończyła mi sie tydzien temu pregna i problemy z zaparciami zniknęły. Czytałam, że kwas foliowy powinno sie brac w 1 trymestrze... zastanawiam sie nad tym, żeby nie brac juz witamin, ewentualnie magnez. Lekarz prowadzący jakos tez nie naciska na te suplementy, wyniki z krwi mam idealne... no i teraz nie wiem.
 
@EklerkaDaria to ten moj gin mnie straszy, chodze prywatnie do jednego z najlepszych. A badania prenatalne to juz poza miastem i sprawdzalam lekarka ma ten certyfikat. Tam bylo super. To ten moj taki...tak jak piszesz zabezpieczyc sie lepiej i wyslac a i pewnie profity maja od polecenia pacjentki w konkretne miejsce... No dam znać jak tam sie zarejstruje.

Nie moge sie skupic na pisaniu bo my na dworze z Mlodym rozbrykanym;)
To nie skumałam do końca, wybacz ;). Dasz radę, teraz już chyba szkoda zmieniać lekarza. Bierz wszystko przez palce, może taki ma sposób na „ochronę”. Skoro ma dobre opinie, to chyba wie co robi, i gdyby coś było nie tak to by powiedział konkretnie.
 
Dziewczyny czy któraś nie bierze w ogole suplementów, skończyła mi sie tydzien temu pregna i problemy z zaparciami zniknęły. Czytałam, że kwas foliowy powinno sie brac w 1 trymestrze... zastanawiam sie nad tym, żeby nie brac juz witamin, ewentualnie magnez. Lekarz prowadzący jakos tez nie naciska na te suplementy, wyniki z krwi mam idealne... no i teraz nie wiem.
Jak nie chcesz to nie musisz aczkolwiek są zalecane. Ważne są żelazo, magnez, kwasy dha, Wit z grupy B i foliany czyli kwas foliowy nadal, Wit. D. Najlepiej poczytaj sobie o witaminach w ciąży. Wiadomo że najlepiej z pożywienia czyli warzywa, owoce ale nie wiem czy ktoś tak bardzo mocno pilnuje aby dostarczyć wszystkich witamin i minerałów i sprawdza ile dostarczyl z pożywieniem. Zaparcia powstają nie tylko od przyjmowanych witamin głównie żelaza.
 
reklama
Do góry