reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

reklama
O to masz pomoc. Tylko uwazaj zeby ta pomoc byla nie za bardzo wscibska. Zaraz One. Beda wiedzialy lepiej i ty wszystko źle robisz. Tak jak u mojej kolezanki bylo

A to na pewno nie da się uniknąć złotych rad. Ale znają mnie całe życie, to wiedza ze lepiej nie wtrącać się zbytnio, bo mogę się denerwować :D
Moja siostra urodziła dziecko w tamtym roku, babcia sama siebie przechodziła. A to czapka, a to rączki zimne, a to coś. Ale kilka słów i dała sobie spokój :p
 
Dziewczyny, a jest wsrod Was ktoras, ktora rodziła drugie dziecko po dlugiej przerwie? Bylo latwiej choc trochę?
 
Chce takie cus do sypialni i koszyk Mojżesza do salonu na parterze....
Screenshot_20180522-112515.jpg
Screenshot_20180521-175800.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180522-112515.jpg
    Screenshot_20180522-112515.jpg
    63,8 KB · Wyświetleń: 351
  • Screenshot_20180521-175800.jpg
    Screenshot_20180521-175800.jpg
    50 KB · Wyświetleń: 349
QUOTE="motylkowelove, post: 16679120, member: 179665"]Czasami lepiej być nieświadomym w sumie :D
Ja nie wiem czemu każda kobieta nie moze mieć szybkiego porodu tylko , większość jednak bardzo się meczy ... moja koleżanka zaczęła rodzic oglądajac serial odeszły jej wody zadzwonili po kartke poł h póxniej małe było na świecie xD dzisiaj na fejsie tak samo czytam " ale miałam super poród " 20 minut partych i hops :) tak to fajnie :D ale jak sie nie raz nasłucham co sie dzieje na porodówkach to głowa mała ... moja kuzynka rodziła 20ileś godzin ledwo zyła po czym nawet juz nie mogli dac jej znieczulenia do cc to ją uspili ... dla mnie głupota jest męczyc tyle kobiete i ryzykowac zyciem dziecka , bo było tak wykończone ze tetno leciało ... jak poród nie postepuje to powinni od razu brac na sale ;/[/QUOTE]

20 minut partych to nie tak malo ;) a parte to sama koncowka.

Co do samego porodu pierwszy byl okropny bo wywolywany oksytocyna, drugi nie wiedzialam czy to skurcze dopiero jak przebili pecherz to sie zaczelo :) ale to trwalo godz tylko ogolnie wole rodzic niz isc do dentysty :D
Co do nawalu wlasnie nikt o tym nie mowi ile ja sie wymeczylam z pierwsza corka bol piersi kazali sciagac a to byl blad bo mleka coraz wiecej az dostalam goraczki i zastrzyki i dopiero przeszlo z druga corka bylam madrzejsza maz odrazu kapuste przywiozl i jak tylko wrocilam do domu to doslownie na 5 sekund przylozylam do piersi i zadnego nawalu nie mialam a i przystawienie bylo juz latwe. Kazdy przedstawia macierzynstwo tak pieknie a tak naprawde czasem jest okropnie i bolesnie ale usmiech dziecka odwdziecza wszystko.
Co do nacinania mialam dwa razy nikt nigdy mnje nie pytal o to jednak obie corki owiniete pepowina i najpierw szla reka wiec musieli pierwszy raz nie wiedzialam jak usiasc drugi raz nic nie czulam i rowniez po dwoch porodach sn nie wyobrazam sobie miec cc :)
Ale sie rozpisalam :D
 
@Dagaa11 ale wiesz juz jak to jest i na pewno Ci się przypomni jak będą kopniaki hehe :) pomiedzy mną a siostra jest ponad 7 lat :) ale mam znajomą co ma braciszka młodszego o 19 lat i zamiast mam sie zajmowac to ona hehe
Taak i mam wielka nadzieje, ze jednak w trakcie cos mi sie przypomni :D
@shiran85 ja przy drugim dziecku już nawet łóżeczka nie miałam, bo wiedziałam, że będzie spać że mną. W spaniu z dzieckiem widzę same plusy ;)
Ooo, fajnie, a ja nie umialam spac z dzieckiem w lozku. Caly czas sie balam, ze ja przygniote... Wiec chcac nie chcac mloda od urodzenia w lozeczku. I moze dobrze, przynajmniej oozniej nie mialam problemu:p
Koleżanka ma i super sprawa chociaż tez czasami lubi straszyć jak to sprzęt [emoji16]
Tez bede kupowac, bo to super sprawa :)
To teraz maluszek będzie taki pupilek kochany dla rodzeństwa w sensie będziesz miec obstawe do pomocy [emoji4]
No wlasnie ja licze, ze corka bedzie pomagac na swoj sposob, bo w konch bedzie miala juz 8 lat ;D
 
@Anet23 tyle ze sam poród był tez krótki i chwaliła ze taka była wystraszona a by mogła znowu ;D to tylko pozazdroscić :) dla mnie masakra to zakładanie cewnika wrrrr
 
@Anet23 tyle ze sam poród był tez krótki i chwaliła ze taka była wystraszona a by mogła znowu ;D to tylko pozazdroscić :) dla mnie masakra to zakładanie cewnika wrrrr

Mnie tylko wkurzyla pielegniarka bo z 6 cm rozwarciem nie chciala mnie puscic na porodowke tylko po dwoch godz z wielka laska mnie wziela i tak juz mialam 8 cm. A tak to rodzic tez bym mogla :D Ja sie boje znieczulenia i tego ze nie mialabym czucia chyba wpadla bym w szal :D
 
reklama
Do góry