reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Jak masz na dole odpowiedz obok jest wyślij plik jeśli jestes na kompie , bo na telu to z apki warto korzystać :) i się załaduje to musisz tam kliknąć full image jakoś tak pisze zeby nie miniaturke
 
reklama
Widzę, że dziś na tapecie temat płci.
W tej ciąży nie mam absolutnie żadnego przeczucia, nie mam też żadnych oczekiwań w tym temacie. Jestem taka spokojna w tej sprawie, że zupełnie nie chce mi się nawet wróżyć :D
 
Ja z synem wcinalam zarowno slodycze jak i ogorki kiszone. Pamietam jak wracałam z glukozy to pierwsze co, pobieglam do cukierni i nakupowalam sobie slodkodci. Bo mało mi bylo po glukozie. Wiec nie ma to znaczenia. A teraz tez ciagnie mnie do cukru. Moze dlatego, ze przez 2 lata ich nie jadlam ,trenowalam ,diete trzymalam , miesnie budowalam. Juz mialam zarys kaloryfera na brzuchu. A teraz juz przytylam ponad 3 kilo. Ale schudne po ciazy ,nie bede zawracala sobie głowę.
 
To ja jeszcze raz zapytam :)
Która z Was będzie rodzić pierwszy raz ?
Powiem ci jak sie pierwszy raz rodzi to jest inaczej. Jestes nie swiadoma nie ktorych rzeczy ktore się wydarza. Ja nie sądziłam ze to taki bol jak by traktor Cię przejechał (ja takie mialam odczucia) mialam problem z oddychaniem .tlen mi podawali. I nikt mi nie mowil ,ze gorsze od porodu jest bol krocza. Mnie zaskoczylo po 12 godz wylew mleka ,ze wszystko bylo zalane razem z posciela. Ale co kobieta nie zrobi dla dziecka . a teraz bym chciała zeby juz byl grudzień a przynajmniej październik.
 
Przy pappa wyszly mi niemalze identyczne wyniki jak po zwyklym prenatalnym.. chociaz z drugiej strony kazda ciaza inna. Pewnie rozwaze to jeszcze raz jak juz uda mi sie zajsc w ciaze :p jak narazie bieeel na tescie :-(
Ok. Myślałam, ze wyszły złe mimo wszystko ze było dobrze. Trzymam kciuki za następny cykl, albo jeszcze może nic straconego. Mogło ci się wszystko rozregulować. Robiłaś testy owu?
Elkerka nowy dzień niech forum żyje swoim życiem
emoji6.png
ale mniej wiecej chodzilo o to co podsumowalas bo ja nie mam siły wracać do tego i sie stresowac na nowo , dla mnie to samo nie jest koniec, mimo ze lekarz tak sobie może powiedzieć i nazwac jestem uparciuch , bo na zwykłym nie sprawdzają nie mierzą dokladnie wszystkich narządów wewnętrznych zoladka mozgu komor serca i reszty np . mierzą podstawowe rzeczy i wyrokują mówiąc ze zrobili to samo badanie a nawet nie mają zezwolenia aby takie badanie robić i nie dostają kary bezpodstawnie tylko za to,ze badają ,bo robią w zaciszu gabinetu, no tak jest zdania nie zmienię , naczytalam się juz dawno w związku właśnie z wykonywaniem "tego samego" i gdybym uważała ze jedno od drugiego nie odbiega nie szukalabym kogoś z certyfikatem tylko poszła do swojego i tyle a mimo zaufania i wiedzy jednak tak nie zrobiłam idę dopiero na wizytę . W razie nie daj Bóg czegoś wole mieć kartke pieczątkę zE robił mi ktoś kto ma kwalifikacje a nie ktoś kto być może się bardzo myli taki przykład tez na forum byl .
Ale już niejednokrotnie pisałam każdy idzie do kogo chce , czy nie idzie wcale nie interesuje mnie to mam tylko swoje zdanie w kwesti wykonywania badam więc niepotrzebnie mi ktoś chce wcisnąć cos innego bo ja się przekonać nie dam hehe .
Pisalam sto razy ze juz mi sie na ten temat gadac bo to nie ma dalszego sensu
emoji4.png
co do humorkow tak jak mowilam sama na forum nie jestem i sama do siebie nie pisze kazdy swoje 5gr wsadzil .
I jak ktos znowu poryszy ten temat to ja nie bede reagowac bo serio zbedne . Nie ma co walkowac niech kazda mysli swoje i robi swoje to co uwaza za sluszne i tyle
emoji4.png


Miłego dnia i kciuki za wizytujace
emoji4.png

Oddech dziewczyny słońce wychodzi i trzeba mieć dobry humor ...

Odnośnie tych pojawiających się na nogach zylakow zylek ktos coś ?
Mi w pierwszej ciąży powychodziły popękane naczynka na nogach i pod biustem mam dużo. Nie wiem od czego ale wydaje mi się ze to sprawy krążeniowe i trochę tez dziedziczne. Zapytaj lekarza na wizycie.
To który to tydzien zE Ty czujesz małe juz sorki na tel jestem i paseczka nie widzę
emoji4.png
emoji7.png
ja to się zastanawiam czy wgl poznam ruch czy będę myśleć że jelita
emoji23.png
Poznasz, poznasz ze to dzidzia. Może nie pierwszy raz ale drugi to na pewno :)
Pytanie za 100 pkt śpicie na tym lewym boku ?
emoji85.png

Ja myślę o poduszce ... a w zasadzie żeby kupić nowy materac bo budzę się połamana głównie chce spać na lewym to budzę się na brzuchu jakby :/
A dlaczego na lewym? Ja tez często budzę się na brzuch, lub prawie na brzuchu. Ale organizm wie co robi i wiem ze dzidzia jest bezpieczna. Nic się nie martw.
Jeśli chodzi o budzenie się połamanym to znam to dobrze. Z synem tez bolały mnie bardzo plecy. Chyba przez to ze zmieniało się położenie kręgosłupa i był obciążony. Bardzo długo po porodzie bolały mnie plecy i gorzej wstać bylo. Od rana chodziłam cała połamana.
 
Ok. Myślałam, ze wyszły złe mimo wszystko ze było dobrze. Trzymam kciuki za następny cykl, albo jeszcze może nic straconego. Mogło ci się wszystko rozregulować. Robiłaś testy owu?

Mi w pierwszej ciąży powychodziły popękane naczynka na nogach i pod biustem mam dużo. Nie wiem od czego ale wydaje mi się ze to sprawy krążeniowe i trochę tez dziedziczne. Zapytaj lekarza na wizycie.

Poznasz, poznasz ze to dzidzia. Może nie pierwszy raz ale drugi to na pewno :)

A dlaczego na lewym? Ja tez często budzę się na brzuch, lub prawie na brzuchu. Ale organizm wie co robi i wiem ze dzidzia jest bezpieczna. Nic się nie martw.
Jeśli chodzi o budzenie się połamanym to znam to dobrze. Z synem tez bolały mnie bardzo plecy. Chyba przez to ze zmieniało się położenie kręgosłupa i był obciążony. Bardzo długo po porodzie bolały mnie plecy i gorzej wstać bylo. Od rana chodziłam cała połamana.
Nie nie robie owu.. po poronieniu moglam miec cykl bezowulacyjny wiec licze ze niebawem zobacze te II ;-)
(chociaz nie wiem o co chodzi bo ostatnio to chyba nie byl okres.. lekkie plamienue. I dzis i wczoraj tez lekkie brunatne plamienie nie wiem skad?-.-)
 
Powiem ci jak sie pierwszy raz rodzi to jest inaczej. Jestes nie swiadoma nie ktorych rzeczy ktore się wydarza. Ja nie sądziłam ze to taki bol jak by traktor Cię przejechał (ja takie mialam odczucia) mialam problem z oddychaniem .tlen mi podawali. I nikt mi nie mowil ,ze gorsze od porodu jest bol krocza. Mnie zaskoczylo po 12 godz wylew mleka ,ze wszystko bylo zalane razem z posciela. Ale co kobieta nie zrobi dla dziecka . a teraz bym chciała zeby juz byl grudzień a przynajmniej październik.

Czasami lepiej być nieświadomym w sumie :D
Ja nie wiem czemu każda kobieta nie moze mieć szybkiego porodu tylko , większość jednak bardzo się meczy ... moja koleżanka zaczęła rodzic oglądajac serial odeszły jej wody zadzwonili po kartke poł h póxniej małe było na świecie xD dzisiaj na fejsie tak samo czytam " ale miałam super poród " 20 minut partych i hops :) tak to fajnie :D ale jak sie nie raz nasłucham co sie dzieje na porodówkach to głowa mała ... moja kuzynka rodziła 20ileś godzin ledwo zyła po czym nawet juz nie mogli dac jej znieczulenia do cc to ją uspili ... dla mnie głupota jest męczyc tyle kobiete i ryzykowac zyciem dziecka , bo było tak wykończone ze tetno leciało ... jak poród nie postepuje to powinni od razu brac na sale ;/
 
Powiem ci jak sie pierwszy raz rodzi to jest inaczej. Jestes nie swiadoma nie ktorych rzeczy ktore się wydarza. Ja nie sądziłam ze to taki bol jak by traktor Cię przejechał (ja takie mialam odczucia) mialam problem z oddychaniem .tlen mi podawali. I nikt mi nie mowil ,ze gorsze od porodu jest bol krocza. Mnie zaskoczylo po 12 godz wylew mleka ,ze wszystko bylo zalane razem z posciela. Ale co kobieta nie zrobi dla dziecka . a teraz bym chciała zeby juz byl grudzień a przynajmniej październik.
Ja też tak miałam, ból ogromny, a jak party poszły to już wogole, choć nic nie pobije nacinanie krocza, darłam się jak głupia.
Potem nawał pokarmu, zalewalo mnie w nocy, młoda mi sutka rozgryzla, musiałam karmić tylko jedna piersią, w drugiej przez ranę zrobił się zastój, ból ogromny, i jeszcze musiałam to rozmasowac i potem dziecko zmuszać aby piła z niej, w tym bólu, a ta nie chciała bo już tylko do tamtej się przyzwyczaiła, 5 miesięcy koszmary z kamieniem.
Nie wiem jak to tym razem będzie ale liczę że nie powtórzymy tego ponownie.
 
reklama
Nie nie robie owu.. po poronieniu moglam miec cykl bezowulacyjny wiec licze ze niebawem zobacze te II ;-)
(chociaz nie wiem o co chodzi bo ostatnio to chyba nie byl okres.. lekkie plamienue. I dzis i wczoraj tez lekkie brunatne plamienie nie wiem skad?-.-)
Mogłaś się jeszcze nie unormować hormonalnie i stad plamienia. Cierpliwości... wszystkie mocno trzymamy kciuki ✊✊✊

Ja i z synem i teraz nie mam rzadnych przeczuć co do płci. Ale nie ukrywam chciałabym dziewczynkę do pary :). No nic, do poniedziałku nie daleko i może coś się już dowiem.
 
Do góry