reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

W poprzednim nie robiłam. Bo jest za drogie proste nie kazdego stac . na lekarzy wydaje 300 zl miesiecznie
Hmmm ja też nie robię nic innego poza podstawowym usg w 12tc.
Oczywiscie jest to usg jedynie skoncentrowane na sprawdzeniu wymiarów, narządów i przeziernosci karkowej, określenie dokładnego wieku ciąży. Nie będzie żadnych badań nifty czy Pappa. Tylko usg.
 
reklama
Ja nie wiem jak można prenatalnych nie zrobić ale ok każdy robi jak uważa [emoji4] jak lekarz mowi ze nie trzeba to też i nim świadczy bo on ze zwykłego usg nie jest w stanie powiedzieć czy dziecko rozwija sie prawidłowo
Z tego co wiem to lekarze maja obowiazek powiedziec o tych prenatalnych, ze cos takiego istnieje, a co kobieta zrobi zalezy od niej.. ja osobiscie nie wyobrazam sobie ich nie robic ;-) wlasnie na prenatalnych dowiedzialam sie jaka płeć ;-) teraz jak znowu sie zafasolkuje to tez bede je robic u tej samej dr bo jej ufam.i wiem ze ma dobry sprzet ;-)

Test pappa tez robilam alw teraz juz chyba nie bede. Wtedy zrobilam bo.nje wiedzialam do konca o co chodzi poza tym jakies grosze placilam ;p
 
W poprzednim nie robiłam. Bo jest za drogie proste nie kazdego stac . na lekarzy wydaje 300 zl miesiecznie
No u mnie odwrotnie dla mnie wiedza odnośnie zdrowia dziecka jest bezcenna i mnie jeden lek 400zl kosztuje nie mówiąc o reszcie i nie marudze a tez mnie nie stać ale jak trzeba to trzeba i się znajduje nawet jak się trzeba zadłużyć takze to kwestia podejścia indywidualna człowieka
Każdy robi na tyle na ile uważa tylko potem sobie matki plują w twarz zE trzeba bylo zrobić bo można bylo coś zadziałać w razie w Ale to moje zdanie

Co do usg prenatalnego nigdy Wam lekaż po zwykłym usg nie może powiedzieć ze dziecko genetycznie rozwija się prawidłowo i jest zdrowe na ten moment po prostu nie ma do tego ani sprzętu ani predyspozycji chyba ze akurat się tez tym zajmuje .
Powie Wam jak na każdym innym usg jest ok serce bije dziecko rośnie ale to nie o to chodzi akurat w prenatalnych .
To podstawowe badanie i nie trzeba miec wskazań do niego a wskazania sa wtedy jak na nim wychodzi coś nie tak wtedy kieruja lekarze do dalszych badań
20180521_165420.jpg
 

Załączniki

  • 20180521_165420.jpg
    20180521_165420.jpg
    77,1 KB · Wyświetleń: 425
Mi się od zawsze marzy córcia, a że już mam jednego męskiego urwisa, to przydałoby się wyrównanie sił i dziewuszka byłaby mile widziana :)
Teraz kiedy mam ten detektor tetna i mogę sobie posłuchać kiedy maluszek śpi (tetno około 115-130) a kiedy się gimnastykuje ( 155-170!) to tak mi nagle się ciepło i spokojnie na sercu zrobiło i aż kupiłam oliwke dla niemowląt i mały sudocrem dzisiaj hehehe
Ja mam w domu damskiego urwisa, we wrześniu skończy 4 lata. Jest dziewczynką a broi jak chłopiec [emoji1]
Teraz mam przeczucie że będzie synek.
W poprzedniej ciąży dowiedziałam się płci w 20tc.

Dziś na wizycie lekarz pytał czy w rodzinie były jakieś wady genetyczne. Tłumaczył że jest możliwość wykonania usg prenatalnego i jest one dla kobiet od 35rż lub jeśli w rodzinie zdarzały się wady.
Ja mam 32 lata więc badanie mi nie przesluguje.
 
Z tego co wiem to lekarze maja obowiazek powiedziec o tych prenatalnych, ze cos takiego istnieje, a co kobieta zrobi zalezy od niej.. ja osobiscie nie wyobrazam sobie ich nie robic ;-) wlasnie na prenatalnych dowiedzialam sie jaka płeć ;-) teraz jak znowu sie zafasolkuje to tez bede je robic u tej samej dr bo jej ufam.i wiem ze ma dobry sprzet ;-)

Test pappa tez robilam alw teraz juz chyba nie bede. Wtedy zrobilam bo.nje wiedzialam do konca o co chodzi poza tym jakies grosze placilam ;p
No dokładnie [emoji4] lekarz ma prawo poinformować Ale sam nie zrobi takiego badania i o to mi chodzi
Nie chodzi mi o testy pappa itd bo to już jest dalsza część [emoji4]
 
No dokładnie [emoji4] lekarz ma prawo poinformować Ale sam nie zrobi takiego badania i o to mi chodzi
Nie chodzi mi o testy pappa itd bo to już jest dalsza część [emoji4]
Ja mam to szczescie ze moja gin ma ten certyfikat i u niej robie przy okazji wizyty ;-) koszt spory ale glowa spokojniejsza
 
Hehe po prostu nie wiem czy każda wie co to usg prenatalne [emoji16] bo tak czytam jakby nie , to nie jest badanie wtedy jak trzeba mieć podstawy do niego no a ja nie umiem przegadać [emoji23]
No ale cóż ja to chyba ogólnie za duzo wiem bo mnie ktos kiedyś na innych forach uświadamial nie raz i pokazywał różnice i sledzilam badania forumowych koleżanek nie bylo takiej co by prenatalnych nie miała

Róbcie co chcecie [emoji16]
 
reklama
Hehe po prostu nie wiem czy każda wie co to usg prenatalne [emoji16] bo tak czytam jakby nie , to nie jest badanie wtedy jak trzeba mieć podstawy do niego no a ja nie umiem przegadać [emoji23]
No ale cóż ja to chyba ogólnie za duzo wiem bo mnie ktos kiedyś na innych forach uświadamial nie raz i pokazywał różnice i sledzilam badania forumowych koleżanek nie bylo takiej co by prenatalnych nie miała

Róbcie co chcecie [emoji16]
Powiem Ci ze ja chcialabym zresetowac glowe i nie miec tej wiedzy ktora mam :p w I ciazy nie wiedzialam co to pappa, beta, jakies luteiny i duphastony.. dowiadywalam sie ogolnikowo na biezaco i bylo ok a teraz tyle wiedzy ze sie styki w glowie przepalają xD tak samo to poronienie.. nie zdawalam sobie sprawy ze to tak czesto sie zdarza.
 
Do góry