reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

U mnie kosztuje 500 zl wiec jak lekarz mi nie powie ze trzeba to nie zobie.bo to za wysokie koszty
Ja nie wiem jak można prenatalnych nie zrobić ale ok każdy robi jak uważa [emoji4] jak lekarz mowi ze nie trzeba to też i nim świadczy bo on ze zwykłego usg nie jest w stanie powiedzieć czy dziecko rozwija sie prawidłowo
 
reklama
Dziewczyny a czy wszystkie z Was idą na te prenatalne , genetyczne ? W pierwszej ciąży nikt mi go nawet nie zaproponował więc teraz sama nie wiem co mam robić
Mi powiedzial, ze jezeli chce to mogę iść, ale On nie widzi wskazań. Wg Jego pomiarow wszystko jest ok. Jak powiedzialam mu, ze zapisalam sie na połówkowe skomentowal tylko 'bardzo dobrze'. Ale ja akurat nie mialam parcia na prenatalne. Indywidualna kwestia lekarza, a przede wszystkim nasza (jeżeli oczywiscie ciąża przebiega prawidłowo).
 
Ważne żeby każda robiła tak jak jej intuicja podpowiada nic nikomu narzucić nie można [emoji4]
Ale czasami się dużo traci przez podejście niektórych lekarzy
 
Dziewczyny a czy wszystkie z Was idą na te prenatalne , genetyczne ? W pierwszej ciąży nikt mi go nawet nie zaproponował więc teraz sama nie wiem co mam robić

Ja właśnie się nad tym zastanawiam, mam 25 lat to moja pierwsza ciąża.. Podpytam lekarkę ale wydaje mi się że samo to USG prenatalne byłoby wystarczające (?)
 
@natka100 popieram Cię w tym co piszesz. Ja chodzę do lekarza prywatnie jeżeli mój lekarz nie będzie widział nic niepokojącego to nie będę robic tych dodatkowych badań, nie mam obciazonego wywiadu Ani żadnych poronien za sobą. @motylkowelove nie wszyscy muszą robić te usg I badania skoro nie ma do tego wskazań.
 
Ja pytałam mojego lekarza ale nic konkretnego się nie dowiedziałam , widziałam że nie chce być ani tak ani na nie i stwierdził że jego rolą jest tylko poinformowanie mnie o tym
 
Mi się od zawsze marzy córcia, a że już mam jednego męskiego urwisa, to przydałoby się wyrównanie sił i dziewuszka byłaby mile widziana :)
Teraz kiedy mam ten detektor tetna i mogę sobie posłuchać kiedy maluszek śpi (tetno około 115-130) a kiedy się gimnastykuje ( 155-170!) to tak mi nagle się ciepło i spokojnie na sercu zrobiło i aż kupiłam oliwke dla niemowląt i mały sudocrem dzisiaj hehehe
 
Ja nie wiem jak można prenatalnych nie zrobić ale ok każdy robi jak uważa [emoji4] jak lekarz mowi ze nie trzeba to też i nim świadczy bo on ze zwykłego usg nie jest w stanie powiedzieć czy dziecko rozwija sie prawidłowo
W poprzednim nie robiłam. Bo jest za drogie proste nie kazdego stac . na lekarzy wydaje 300 zl miesiecznie
 
Uuu widze ze o plci tu mowa :) no to tak ostatnio czytalam na internetach :D ze plec mozna poznac juz w 7 tyg tzn sa specjalne testy ktore mozna kupic w aptece i dziala podobnie jak ciazowy tylko zalezy jaki kolor wyjdzie :) cena testu ok. 150 zl.
Plec corek poznalam gdzies w 15 tyg wiec dosc wczesnie i tak samo jak ostatnio pojde na usg 3d zeby jeszcze potwierdzic i zobaczyc bobasa jak sie rusza :)
 
reklama
Ja płeć z synkiem poznałam w 16 tygodniu, teściowa mówi że będę mieć corke bo mi delikatne plamki po bokach na twarzy wyskoczyly, ja też mam przeczucie że będzie córka A kto mieszka w brzuszku pewnie dowiem się W lipcu bo wtedy będzie 16 tydzień.
 
Do góry