reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Dziewczyny już wróciłam z wizyty, małe ma ponad 6 cm i 70 gram wagi. Wierci się strasznie i lekarz powiedział że to bardzo możliwe że już czuje ruchy. Próbował podglądać płeć ale się tak małe kręciło że nie dał rady. Przytyłam tylko 1.4 kg. Sprawdził kość nosową, karkową, udową i wszystko jest ok. Mówił że dziecko chyba duże będzie bo usg na te rozmiary pokazuje kilka dni więcej niż jest z om i poprzednich usg.
Super gratuluję. Ja idę za tydz we wtorek
 
reklama
Dziewczyny już wróciłam z wizyty, małe ma ponad 6 cm i 70 gram wagi. Wierci się strasznie i lekarz powiedział że to bardzo możliwe że już czuje ruchy. Próbował podglądać płeć ale się tak małe kręciło że nie dał rady. Przytyłam tylko 1.4 kg. Sprawdził kość nosową, karkową, udową i wszystko jest ok. Mówił że dziecko chyba duże będzie bo usg na te rozmiary pokazuje kilka dni więcej niż jest z om i poprzednich usg.
Super że wszystko dobrze :) a USG miałaś przez brzuch? :)
 
Dziewczyny już wróciłam z wizyty, małe ma ponad 6 cm i 70 gram wagi. Wierci się strasznie i lekarz powiedział że to bardzo możliwe że już czuje ruchy. Próbował podglądać płeć ale się tak małe kręciło że nie dał rady. Przytyłam tylko 1.4 kg. Sprawdził kość nosową, karkową, udową i wszystko jest ok. Mówił że dziecko chyba duże będzie bo usg na te rozmiary pokazuje kilka dni więcej niż jest z om i poprzednich usg.
6cm to około 12-13tc ale 70g to już okolice 15tc więc rzeczywiście pewnie będzie spore :)
 
Hej. Dziewczyny potrzebuje porady. Obecnie jestem w 10 tc. Nie mam żadnych ciążowych objawów, poza nabrzmialymi piersiami nie czuje absolutnie nic. Kolejna wizyte mam 30.05. Czy ktoraś ma tak samo??

Ja :) Właściwie od początku nic mi nie jest.. Nawet nie bolą mnie piersi (tylko momentami) tak samo z nudnościami na początku miałam ale tyko momentami, delikatne..
 
@natka100 ja pare dni temu zaczelam brac juz prenatal duo, u mnie 12 tydz ale skończony wiec tak naprawde 13 tydz, no wiecie to tak jak z urodzinami, tak tez wychodzi z tygodniami ciazy, liczy sie skonczone.moim zdaniem lepiej zaczac wczesniej 2 niz dluzej brac 1. Ale moge sie mylic ale ja wzielam wcześniej prenatal duo. @Szymonowa matka ojacie ale czad <3
 
Karola na bol gardla swiezy imbir, kawalek do buzi i ssac. Jeden dzien i zapomnisz o gardle. O paraceramolu dziewczyny juz pisaly nie bede dublowac. Duzo wit C, , zaraz zapombisz o tym zlym samopoczuciu. Mi sie rozkrecalo zapalenie ucha ale juz mam po bolu :-)
U mnie każdy bol gardła bral sie z ucha... Sama do tego doszłam , po tym jak lekarka 3 raz chciała mi przypisywać antybiotyk w ciągu miesiąca! To było przed sama ciaza.. kupiłam sobie krople do ucha i pomogło! Teraz jak mnie gardło bolało mimo, ze jestem w 19tc i mogłabym wziąść jakis lek zakropilam sobie woda utelniona i tak lezalam aż czułam, ze "cos sie w uchu dzieje" reszta wody sobie spokojnie wyciekła jak sie obrocilam. Najdłuższ kuracja trwała u mnie 2dni, a gardło na początku na prawdę strasznie bolało. Oprócz tego polecam imbir, miód i cytrynę;)

Wiem wiem, ze ja nie grudniowa mama tylko październikowa, ale przypadkiem tu trafiłam i.pomyslalam, ze cos doradze ;)
 
reklama
Cześć Dziewczyny :) ja też czekam na grudzień :) nurtuje mnie jedna kwestia :) jaki macie pogląd na robienie hybrydy w ciąży? Ja szczerze jak się dowiedziałam że jestem to zdjelam hybrydy i z nich zrezygnowałam. Martwię się chemią i używaniem acetonu. Znam dziewczyny co całą ciąże nosiły ale ja jakoś mam opory :(
Ja robie zele, nie ma do zadnego znaczenia w ciazy, ale trzeba powiedziec osobie, która robi , ze jesteś w ciąży dla mnie po prostu kosmetyczka używa niekiedy troche innych specyfików.
Nie ma do tego przeciwwskazań nawet lekarza pytalam.
Osoba która robi mi paznokcie to koja przyjaciółka, która jest kosmetologiem eiec raczej by mi nie zaszkodziła;)
 
Do góry