reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

reklama
Hej, jestem Ola i mam 22lata.
Jestem w 9 tygodniu ciąży. Jest to ciąża zagrożona, dodatkowo jestem niepełnosprawna. Cierpię na zespół ehlersa danlosa - nadmierna ruchomość stawów, ból 24h ( ogólnie uszkodzona tkanka łączna) +dwie operacje na kręgosłup , jedna na bark oraz dwa na kolano( przeszczep więzadeł). „Mój anioł” - bo tak nazywam moje dziecko jest moim największym marzeniem i moim cudem. We wtorek tj. 15.05.2018 usłyszałam bicie jego serca, to najpiękniejszy moment w moim życiu.
Boje się jednak tego jak podołam macierzyństwu, pomimo tego, że mój partner bardzo mnie kocha. Ale ja po prostu się boje. Do tego boje sie, że stracę mojego anioła, przez bóle podbrzusza itd. :(
Witaj. Dasz radę na pewno tylko musisz w to wierzyć, a reszta sama się ułoży. :)
Ciąża zagrożona ze względu na chorobę tak? Czy coś dzieje się jeszcze! Dostajesz jakieś leki na podtrzymanie? Trzymamy mocno tu kciuki ✊✊✊
 
Mi to zajęło 20 minut i jest tylko jeden kąt i jedno miejsce. Na środku brzucha, około 5/7cm pod pepkiem.
A jak wysoko nad wzgórkiem łonowym? Bo ja z tych małych jestem ;) Tak szukałyśmy i dość mocno uciskałyśmy i po jakimś czasie zrezygnowałam bo zaczęło mnie bolec i tylko się zdenerwowałam. Może jutro zrobię drugie podejście. Na siedząco szukałaś czy leżąco?
 
A zapomniałabym mnie lekarz przedłużył branie dupka i nospy, nie wiem jak długo jeszcze, teraz też mam 3x1 więc na 3 tygodnie starczy, a wizyta dopiero za ponad mc, nie wiem co po tym, czy gdzieś iść wcześniej czy sama odstawić, nie pomyślałam o tym na wizycie, a lekarz idzie na urlop. Zastanawiam się czy teraz na wizycie w poniedziałek nie spytać o to innego lekarza.
Zapytaj koniecznie i poproś o receptę.
 
To super, ze znalazłaś serduszko! Teściowa ma podobnie wyglądający. Niby tez czuły z opisów na necie. Ale dzisiaj próbowała i nie znalazła niestety :(.
Taki ma
To mam podobny. Jutro moze zrobie zdjecie jak go znajdę. Trzeba byc cierpliwym i szukac praktycznie po mm i na tym etapie ciazy nisko pod pempkiem bo tzw dno macicy jest jeszcze nisko.
 
A jak wysoko nad wzgórkiem łonowym? Bo ja z tych małych jestem ;) Tak szukałyśmy i dość mocno uciskałyśmy i po jakimś czasie zrezygnowałam bo zaczęło mnie bolec i tylko się zdenerwowałam. Może jutro zrobię drugie podejście. Na siedząco szukałaś czy leżąco?
Ja zawsze na leżąco i mimo duzej mojej wagi nie musialam wcale uciskac. Zel do usg miałam chyba wtedy za ok 5-10 zl.
 
reklama
Witaj. Dasz radę na pewno tylko musisz w to wierzyć, a reszta sama się ułoży. :)
Ciąża zagrożona ze względu na chorobę tak? Czy coś dzieje się jeszcze! Dostajesz jakieś leki na podtrzymanie? Trzymamy mocno tu kciuki ✊✊✊


Nie wiem czy ze względu na chorobę jest zagrożona czy po prostu przez te bóle. Spędziłam 5dni w szpitalu dostawałam trzy razy dziennie dupathon a teraz przyjmuje dwa razy dziennie magnez, oraz luteinę do pochwowo oraz raz dziennie witaminy dla mamy w których skład chodzi:jod, magnez, kwas foliowy i coś tam jeszcze
 
Do góry