reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

reklama
Motylkowelove oczywiście że można, to samo zdrowie, ale jeśli chodzi o sok to dwa tygodnie po łyżce i dwa tygodnie przerwy.
Spiruline to sproszkowane algi nazywane są zielonym złotem ;-) właściwości mają całe mnóstwo! Polecam, wszyscy w domu je pijemy, łącznie z moim roczniakiem ;-)

Dostaniesz w sklepie bio, albo zielarskim. Ja mam pokrzywę sprawdzona z firmy aronia, cudowny zdrowy skład z pokrzywy bio. A początki miałam takie, że zbieralam liście młodych pokrzyw, mielilam je, wyciskalam przez gazę, wlewalam do foremki na kostki i mrozilam, codziennie taka kostkę wrzucalam do herbaty ;-) teraz idealny czas bo pokrzywy młode ;-) aż sobie narobilam ochoty i chyba pójdę na łąki po pokrzywy ;-)
 
A to w ciąży wolno ? Co to ta spirulina ...
Hm może w jakimś sklepie bio dostanę ten sok o ile przelkne [emoji23]
Spirulina to alga xD to takie zielone tabletki lub proszek (do shakeow mozna dodawac).
Mozna ją nawet w rossmannie kupic a sok z pokrzywy to moze w aptece? Albo w sklepie ze zdrowa zywnoscią
 
@patuśka ja tez mam tardyferol czy cus i oczywiscie gin mi nie powiedzial jak brac a ja zapomnialam zapytac, na ulotce jest info ze kobiety w ciazy 1 tabletke, co drugi dzien..Ty tez tak bralas czy jednak codziennie?

Ja mam usg co 2 tyg i nawet co tydzien jest zupelnie bezpieczne:) oczywiscie takie normalne nie za długie :) często jest to śpiewka oszczednych lekarzy. .

Dziewczyny ja mam genetyczne w następny piatek czyli 12+5 3mam kciuki za wasze wizyty i bede czytac wasze wrazenia z zapartym tchem, nie wiem co mnie tam czeka i niedlugo zaczne trząśc portkami:)

Ktos pytal czy inne dziewczyny mają "tam" mokro:D owszem bardzo, a w poorzedniej nieprawidlowej ciazy nie uzywalam wkladek bylo sucho i myslalam ze to domena ciazy ale teraz jest zupelnie inaczej co mnie bardzo cieszy:)

Dziewczyny a czujecie "tam" na dole , w okolicy wzgórka łonowego, takie gilganie? Takie jakby delikatne prądy jakby takie krotkie elektryczne:D wiecie co to?
 
Ostatnia edycja:
Nie nie bylam . wykryto niego tylko wymioty cykliczne (bardzo czesto wymiotuje)ze 100 razy lezelismi w szpitalu. Czekam teraz na wizyte w poradni metabolicznej. On nie ma niedowagi teraz .je ale ciagle to samo. Nie chce nic nowego spróbować.nawet ciasta nie jada. Juze duzy chlopak jest do 1 klasy chodzi. Ale to sie ciagnie od 2 roku zycia
Miałam z synem tez przeboje z jedzeniem. Jadł tylko chleb ze serem żółtym , szynka, obiad jajko sadzone, kotlet i paluszki rybne i tak wyglądał cały jadłospis, warzywa to tylko marchewka gotowana, owoc to tylko jabłko. Nauczył się jeść więcej jak poszedł do przedszkola. W szkole tez je obiady w 3 dni ale chce by uczył się jeść inne i inaczej zrobione potrawy. Mimo, ze tez był wcześniakiem 36 tydzień szybko nadgonić wagę i nie wyglądał na niedożywionego. Karmiłam do 4 miesiąca, bo okazało się ze miał żółtaczkę za długo i kazała mi pani doktor odstawić. Mleko puszkowe pił do 10 miesiąca życia. Zaczął chodzić i mleko zaczęło być bleee. Jak odstawiłam od piersi budził się w nocy i przez jakiś tydzień dwa pił to mleko puszkowe a potem coraz mniej wypijał aż stwierdziłam ze on chyba nie jest głodny i zaczęłam podawać w nocy tylko wodę. Pociumkał, pociumkał i chyba stwierdził ze nie ma sensu budzić się na wodę i zasypiał. I tak przez tydzień na wodzie przestał budzić się całkiem. Budził się koło 6-7 dostawał kaszkę i spał dalej ze mną do 9-10 tej. Nie powiem, ale ważne było dla mnie by nie jadł i nie pił w nocy jak wyjdą zęby. A jak wiadomo przyzwyczajenie jest silniejsze nieraz niż potrzeba tego picia lub jedzenia. Koleżanki syn do 4 roku życia budził się w nocy i wypijał 3 butelki z mlekiem, z sokiem i z wodą i niestety rozepchano dziecku żołądek tak ze teraz biedak jest na diecie i ograniczają mu jedzenie.

Tyle naklikalyscie ze dopiero nadrabiam :)
 
reklama
Do góry