reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

@Julianna_Szcz jeśli poczułaś się urażona, to nie taka była intencja. Chodziło mi o to, by spojrzeć bardziej pozytywnie i uśmiechnąć się do siebie. Gdyż właśnie najwięcej tu lęku...

P.S Sama jestem po 3 poronieniach, więc wiem co to strach. Ale co możemy zrobić więcej? Lepiej myśleć pozytywnie.
Masz rację, wybacz, wybitnie nie jestem dzisiaj w nastroju i wszystko mnie irytuje. Znikam z forum na razie co by nie siać zamętu.
 
reklama
Lekarz skupił się najbardziej na plamieniu i o tym już się nie wypowiedział, a ja zapomniałam ze stresu spytać. Ale czytałam, że dziecko powinno rosnąć 1mm dziennie, stąd moje obawy.
Ja tez wyczytalam to samo, bo mialam identyczna sytuacje. Lekarz powiedzial, ze za duzo czytam :) powiedzial tez, ze kazda ciaza jest inna, kazda rozwija sie inaczej. Bije serce? Bije. Skup sie na tym. Pomiary sa w mm,nie sa niemarodajne w 100%. Powiedz ki dlaczrgo moja corka misla urodzic sie wg usg z waga ponad 4 kg a urodzila sie majac ledwo 3.5? No walsnie...
Spokojnie. Na tym etapie nie zrobimy nic, mozemy tylko czekać. Tez stresuje sie czy rosnie. Ale stres nam nic nie da niestety. Jesli lekarz nic na to nie powiedzial, to sie nie zamartwiaj, pamietajcie, ze to nie my jeztesmy lekarzami...
 
Trzymam kciuki za wizytujące :*
Ja dzisiaj bylam u endo, pierwszy raz na nfz ;D pamietajcie dziewczyny, ze od stycznia weszla ustawa, ktora zapewnia kobietom w ciazy mozliwosc zapisu do specjalisty w terminie 7 dni od zgloszenia :) wiec w piatek sie zapisalam, dzisiaj mialam wizyte. Co wiecej, weszlam bez kolejki :) lekarz zmienil mo dawke euthyroxu, powiedzial ze tsh 2.3 jest jednak ciut za wysokie, tym bardziej ze najprawdopodobniej do 12 tyg ciszy jeszcze.mogloby urosnąć. Za 6 tyg do kontroli :)
 
@porcelana tak acard profilaktycznie, szczególnie w przypadku wcześniejszych poronień może pomóc utrzymać ciążę. Bierzesz magnez? Kolejny raz zwracam uwagę, bo on jest bardzo ważny w ciąży, gdyż jego niedobór może wywołać skurcze macicy.

Mi mój ginekolog już przed ciążą kazał brać acard, w ciąży zwiększył dawkę. Niemniej jednak jeśli masz możliwość lepiej to wszystko skonsultować z lekarzem.
 
reklama
@porcelana tak acard profilaktycznie, szczególnie w przypadku wcześniejszych poronień może pomóc utrzymać ciążę. Bierzesz magnez? Kolejny raz zwracam uwagę, bo on jest bardzo ważny w ciąży, gdyż jego niedobór może wywołać skurcze macicy.
A czy można go brać na własną rękę? Czy tylko z polecenia lekarza?
Biorę Femibion. Byłam pewna, że ma magnez, ale właśnie chwyciłam ulotkę i w składzie go nie ma. Zaraz chyba podjadę do apteki po No-spe, może ten Akard i magnez. A jaki magnez, w jakiej dawce?
 
Do góry