reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

reklama
Czesc dziewczyny! Co u was slychac? Ile piszecie. Szok! Duzo nas pewnie przybylo. Nie wiem czy mnie pamietacie. Bylam i zniknelam za tydzien. To ja zalezylam grupe. Mialam miec lyzeczkowanie w poniedzialek bo bylo podejrzenie pustego jaka a tu dzis serducho! Jestem taka sczesliwa
Ale cudna wiadomość, super cieszę się bardzo i trzymam mocno kciuki :biggrin2:
 
U mnie waga stoi ale i tez startuje z duza iloscia kg. W 2 ciazy z synkiem w dniu porodu mimo cukrzycy i lezenia praktycznie od początku ciazy wynik byl tylko 0,5 kg na plusie ale tez zaraz po porodzie ubylo tylko z 5kg. Ja na razie nie czuje rany po cc i mam nadzieję że tak juz zostanie.
 
A jak to w końcu jest. Jak miało się cc to drugie tez się ma? Różnie mówią na ten temat.
Wszystko zależy mozesz urodzic siłami natury po cc - ja w kazdym bądź razie bardzo bym chciala sn ale pierwszy porod tez chcialam a wyszlo cc - musialam tego dnia urodzic synka ale nie udalo sie sn i decyzja zapadla ze bedzie w takim razie cc bo jest zbyt duze ryzyko obumarcia płodu.
 
Witajcie dziewczyny ponownie :) Wracam, po 2 dniowym krwawieniu byłam dziś na wizycie w szpitalu i się okazuje że wszystko ok , jest zarodek i bijące serduszko :) 6T3D, tak się cieszę, a naprawdę myślałam że to już było poronienie. Oczywiście dostałam duphaston, cyklonaminę, acard i zalecenie leżenia i dużo odpoczynku.
Supet wiesci a teraz lez i odpoczywaj, trzymam kciuki !
 
A czy ważne jest tycie ?? Pewnie już przytylam 2 kg efekt leków jedzenia i leżenia ale wcale mi to nie przeszkadza. Uważam że ciąża rządzi się swoimi prawami i każdy na swój sposób ja przechodzi. Co do gazowanych napoi nie polecam , a na mdłości dobra jest melisa albo mięta.
Wazne, lekarze twierdza ze do max 15 kg jest ok ale np przy nadwadze czy otylosci to max 8kg.
 
Jeśli ciąża jest zdrowa i nie ma żadnych komplikacji, to nie ma przeciwwskazań do lotu samolotem. Jeśli jednak jest jakiekolwiek zagrożenie to nie ryzykowałabym i najlepiej zapytać gina czy można.

Ja acard (150) biorę z uwagi na wcześniejsze poronienia, on rozrzedza krew co wpływa na lepsze krążenie w macicy.

A czy któraś z Was bierze metforminę?
Musialam odstawic metforminę i zaczac brac insulinę. Metformina w Polsce jest zakazana w ciazy chociaz 3 lata temu podpisywalam papierek ze zgadzam sie na leczenie metformina i ja bralam praktycznie do konca ciazy.
 
reklama
Do góry