reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Dziewczyny po cc, czujecie coś w okolicy blizny? Ja wiem, ze macica juz ugniata wszystko co możliwe, dziecko napiera wszędzie ale co z blizna? Czasem mnie cos zakluje po srodku ale nie wiem czy to kopniak czy pęcherz bo zaraz parcie na mocz czy moze blizna?

GBS jeszcze nie mialam.
 
reklama
Ja będę miała GBS na kolejnej wizycie, czyli 21 listopada, to będzie 35 tydzień ciąży.

A wczorajszego wieczoru i dzisiejszej nocy to chyba jakieś zawody sie odbywały w moim brzuchu. Mała sie tak wierciła, że szok. Powoli zaczynało mnie to już niepokoić, bo aż brzuch sie wydawał cały napięty od tych harców. Zobaczymy jak tam dziś, na razie jest w miarę spokojna.

A jak tam Wasze noce ?
 
Ja będę miała GBS na kolejnej wizycie, czyli 21 listopada, to będzie 35 tydzień ciąży.

A wczorajszego wieczoru i dzisiejszej nocy to chyba jakieś zawody sie odbywały w moim brzuchu. Mała sie tak wierciła, że szok. Powoli zaczynało mnie to już niepokoić, bo aż brzuch sie wydawał cały napięty od tych harców. Zobaczymy jak tam dziś, na razie jest w miarę spokojna.

A jak tam Wasze noce ?

Ja dziś jak wstalam do wc przed 4.oo tak już nie zasnęłam wcale... Mały spał. Fiknął kilka razy jak wstawalam wiec to nie przez jego harce. Katar mam znowu i strasznie wysuszone gardło. Zaczynaja sie bezsenne noce.
 
Różnie raz szaleje, a mam wrazenie ze jest bardzo silny, bo brzuch mi faluje. A czasami obudzę sie i koniec spania, bezsenność, a potem chodzę nie przytomna.
U mnie też sa takie momenty że chce mi wyjść przez brzuch a potem spokoj myślę że to normalne.
 
Różnie raz szaleje, a mam wrazenie ze jest bardzo silny, bo brzuch mi faluje. A czasami obudzę sie i koniec spania, bezsenność, a potem chodzę nie przytomna.
U mnie też sa takie momenty że chce mi wyjść przez brzuch a potem spokoj myślę że to normalne.

A mam pytanie, bo wiadomo, że nasze dzieciaczki są coraz większe, więc mają coraz mniej miejsca - czy jak sie rusza to też masz wrażenie i jak go dotkniesz to brzuch wydaje się być napięty? Bo u mnie tak jest i ewentualnie nie wiem jak odróżnić czy brzuch się napina (skurcz) czy to po prostu od ruchów Maluszka?
 
Oczywiście że mam, to fizjologiczne ;) maluch sie rusza macica staje się twardsza, to miesien przeciez.
Uwierz mi skurczy nie pomylisz z niczym, bo macica się spina i rozluznia i tak cały czas.
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi! To moja pierwsza ciąża i nie do końca wiem czego mogę się spodziewać. W nocy właśnie trochę sie zdenerwowałam, a nerwy też nie pomagają w takiej sytuacji.. Ale dziś od rana Malutka rusza się tak jak zwykle więc jestem spokojniejsza. Te wszystkie hormony ciążowe też powodują różne nastroje więc trzeba przywyknąć jeszcze na jakiś czas :) poza tym mam wrażenie, że Mała coraz bardziej wypina się do góry, aż cały żołądek mi zgniata :p
 
Do góry