reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2018

Sabi u mnie tez i ma 5cm i uznałam ze chyba mała sie pręży a ze ja koscista to tak czuje no cóż [emoji4] a na pewno cos odczuwalas bo to te skurcze takie przygotowujace niby tyle ze ja się nie znam xD
Teraz mam mieciutki brzuch caly czas..nic nie twardnieje, to chyba dobrze. Juz sama nie wiem..
 
reklama
Ja mam pytanie do.mam, ktore mają wade wzroku. Czy zauwazylyscie pogorszenie widzenia? Ja widze gorzej od kilku tygodni...2-3. masakra, jestwm juz slepa jak kret a teraz jest gorzej..niby czytam, ze tak moze byc a ciazy, ale zaczynam sie martwic...
 
U mnie odupkać na razie spoko chociaz na 2 oczu mam cylinder xD ale jeszcze widze :)


Ewidentnie to moje " stawianie " to Julka haha siedze z małzem w salonie i znowu to samo napięcie na boku ... ja juz sobie myśle no kurcze znowu ... i tak macam haha i tak małzowi daje pomacać i wzięłam przesunęłam jakby delikatnie haha i puściło posmyrało :D o jeju co za dziwne uczucie a małż " no uczucie , ze masz coś ruszającego w środku " haha ja mówie nie "coś " tylko twoje dziecko mnie straszy pół dnia xD
 
@Darina88 @Totois30 @Sabi32 Pierwszy raz jestem na takim etapie ciąży, ale brzuch mi się dosyć wcześnie zaczął "stawiać", czyli to jest takie twardnienie brzucha. Niektóre dziewczyny czują to dopiero kilka tygodni przed porodem, a inne od 15-16 tc. To jest tak jakby macica się dosłownie "postawiła" i wystaje taka piłeczka przez powłoki brzuszne. Dzięki temu dokładnie wiem jakie położenie ma moja macica i gdzie mogę się spodziewać ruchów jak już brzuszek jest miękki :) Pewnie też duże znaczenie ma położenie macicy, bo jeśli jest bardziej cofnięta to można nawet tego nie poczuć. Nie mam w tej kwestii wcześniejszego doświadczenia, ale opisuje jak to wygląda teraz u mnie.

edit: w razie czego info można poszukać pod tematem skurcze Braxtona-Hicksa lub też skurcze przepowiadające
 
@Darina88 @Totois30 @Sabi32 Pierwszy raz jestem na takim etapie ciąży, ale brzuch mi się dosyć wcześnie zaczął "stawiać", czyli to jest takie twardnienie brzucha. Niektóre dziewczyny czują to dopiero kilka tygodni przed porodem, a inne od 15-16 tc. To jest tak jakby macica się dosłownie "postawiła" i wystaje taka piłeczka przez powłoki brzuszne. Dzięki temu dokładnie wiem jakie położenie ma moja macica i gdzie mogę się spodziewać ruchów jak już brzuszek jest miękki :) Pewnie też duże znaczenie ma położenie macicy, bo jeśli jest bardziej cofnięta to można nawet tego nie poczuć. Nie mam w tej kwestii wcześniejszego doświadczenia, ale opisuje jak to wygląda teraz u mnie.

edit: w razie czego info można poszukać pod tematem skurcze Braxtona-Hicksa lub też skurcze przepowiadające
Kurde nigdy nie wyczułam takiej piłeczki hehe pewnie się nie wczulam w to :) moja macica ćwiczy ile sił ma w poprzedniej ciąży leżałam w szpitalu bo myśleli że urodzę w 30 tyg bo te stawianie się to na ktg skurcze jak biegali przy mnie a ja nie czułam nic nie pokojacego bo je miałam od połowy ciąży albo i wcześniej. A przed każdym porodem dzień wcześniej czułam że urodze bo te stawianie się było przez cały dzień co kilkadziesiąt minut i nasilał się ból. Apropo tego w niektórych aplikacjach jest wykres skurczy że się klikA kiedy się ma on zapamiętuje i wiadomo co ile są czy są regularne itd któraś apka chyba nawet ma stopowe że możesz zmierzyć długość skurczu
 
Ja pierdziu czwarta ciąża, a ja nie wiem p co chodzi..skurcze przepowiadajace pamietam, ale tak jak pisalam blizej 30tyg, jesli to to samo co macie teraz to wiem o co kaman :D

Jestem tak zmeczona, ze dzis chyba pojde wczesniej spac, czyli nie o 1 ;) tarabanilam sie 4 autobusami i zmoklam cala, bo nagle z pieknego słoneczka zrobila sie szarowa i ulewa..pol miasta do lekarza jecham.
A najlepsze, teraz patrze, ze lekarka w karcie ciąży wpisala mi termin porodu na uwaga...15.03.2018 :) takze gratulujcie mi, od czterech mies jestem mamusia :p
 
To ja też na razie nie wiem o co chodzi z twardnieniem macicy ale już wiem jak Julka się wypina [emoji23] o Boziu co za efekty specjalne człowiek w pierwszej ciąży to jak dziecko we gle [emoji23] nie wie co do czego
 
Kurde nigdy nie wyczułam takiej piłeczki hehe pewnie się nie wczulam w to :) moja macica ćwiczy ile sił ma w poprzedniej ciąży leżałam w szpitalu bo myśleli że urodzę w 30 tyg bo te stawianie się to na ktg skurcze jak biegali przy mnie a ja nie czułam nic nie pokojacego bo je miałam od połowy ciąży albo i wcześniej. A przed każdym porodem dzień wcześniej czułam że urodze bo te stawianie się było przez cały dzień co kilkadziesiąt minut i nasilał się ból. Apropo tego w niektórych aplikacjach jest wykres skurczy że się klikA kiedy się ma on zapamiętuje i wiadomo co ile są czy są regularne itd któraś apka chyba nawet ma stopowe że możesz zmierzyć długość skurczu
A to w apce Preglife to jest. Ale jeszcze bym nie potrafiła określić kiedy skurcz się zaczyna i kończy, bo czasami tego nie czuje. Niekiedy poczuje tylko mocne parcie na pęcherz i brzuszek jest twardy :D

@motylkowelove a widzisz :) a ja nie czuje żeby dzieciaczek mi się wypinał. W ogóle dzidziuś mi się tak często układa, że nóżkami w pęcherz mnie stuka :p i biegam co chwilę do toalety..
 
reklama
Mi tez napina sie brzuch od paru dni i pobolewa chwile jak na okres. Boje sie ze bedzie powtorka z rozrywki :( .w czwartek mam lekarza bedzie chwila prawdy.
 
Do góry