reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Duzo zalezy od lekarza od tego zaczynając :) bo i prywatnie może być do dupy . Mi bardziej chodzi o robienie usg raz na ruski rok ... i tu nie chodzi czy jest sie po przejsciach czy nie .
No po prostu nie wiem jak można tak sobie chodzić w ciąży bez wiedzy jak maluszek rośnie :)
Dobrze może trochę źle to zabrzmiało ale miałam dobre intencje ;) a każda co chodzi na NFZ może raz się wybrać czy kilka prywatnie na USG indywidualna sprawa , swoją drogą żałuję że sama tak nie zrobiłam bo zaoszvzedzilabym na badaniach bo te ceny to normalnie powalają czasami hege
 
reklama
No ale na nfz sie chodzi raz na miesiac :) lekarz zawsze slucha serduszka, zleca badania ale nie ma usg co miesiac ;)

No i tego nie rozumiem czemu usg nie robia ... ale jak tu któras pisała bo kasa , serduszka sobie moge w domu posłuchac , badania sobie moge sama zrobić to po co mi taka wizyta :D hehe takie badania co dają za pare groszy to szkoda isc i siedzieć w kolejkach :)
 
Dobrze może trochę źle to zabrzmiało ale miałam dobre intencje ;) a każda co chodzi na NFZ może raz się wybrać czy kilka prywatnie na USG indywidualna sprawa , swoją drogą żałuję że sama tak nie zrobiłam bo zaoszvzedzilabym na badaniach bo te ceny to normalnie powalają czasami hege

No pewnie , że moze :) po prostu nie chodzi mi tez o kobiety , bo sa takie co nie wiedzą nie znają sie itd. no i słuchaja lekarza itd now iadomo bo i ja mam takie w rodzinie ze co lekarz powie to swięte ;) ale bardziej ze jak robią na nfz i wizyta jest bez usg nie wiem czemu tak jest no i tyle :D co do badań tak jak mówię te co oni piszą to po 6 zł samemu mozna zrobic
 
Cześć dziewczyny!
Tak sobie czytam i postanowiłam w końcu napisać. Chciałabym dołączyć jeśli można, bo widzę, że piszecie od samych "dwóch kresek" a ja tak późno pisze.
Mam termin pod koniec grudnia, a dokładnie 27. To moja druga ciąża. Mam syna 10 lat urodzony również w grudniu i żeby było śmiesznie urodzony 25 grudnia :)
Chyba wszystkie są już po usg genetycznym??? Czy któraś jeszcze przed? Ja mam dzisiaj i mocno się stresuje :(
Ciekawi mnie też czy będzie widać płeć.
 
Wszystko zalezy własnie od tego na jakiego lekarza trafisz :) na nfz trzeba mieć trochę szczescia zeby natknąc się na kogoś z mózgiem :D chyba ze u siebie macie jakichś wybitnych to zazdroszcze , bo tu u mnie w okolicach takich nie ma ciemnota ciemnote pogania xD
Prawda jest taka że póki nic się nie dzieje to każdy lekarz jest dobry :) dopiero jakby było coś nie tak mogłybyśmy ocenić
 
Cześć dziewczyny!
Tak sobie czytam i postanowiłam w końcu napisać. Chciałabym dołączyć jeśli można, bo widzę, że piszecie od samych "dwóch kresek" a ja tak późno pisze.
Mam termin pod koniec grudnia, a dokładnie 27. To moja druga ciąża. Mam syna 10 lat urodzony również w grudniu i żeby było śmiesznie urodzony 25 grudnia :)
Chyba wszystkie są już po usg genetycznym??? Czy któraś jeszcze przed? Ja mam dzisiaj i mocno się stresuje :(
Ciekawi mnie też czy będzie widać płeć.
Witaj witaj :) powodzenia na prenatalnych :) może Ci powiedzą co podejrzewają ale w większości wola się wstrzymać z bólami do polowkowych :)

Ja mam synka 7letniego, miał być listopadowy a wyszedł październikowy, teraz termin na 2go grudnia, ale oewnikiem będzie końcówka listopada :)
U mniev obecnie 16t3d I dopiero wczoraj na usg prywatnym poznałam płeć maluszka :)
I tak jak już kilka dziewczyn liczyłam na dziewuszke, ale fasolka zrobiła psikusa I będzie drugi chłopak :)
Po minieciu szoku zaczynam patrzec na pozytywy, znam obsługę tego modelu :]

Skąd jesteś kochana?
Syn chciałby brata czy siostrzyczke :)?
A Ty masz jakieś ciche nadzieję :)?
 
Cześć dziewczyny!
Tak sobie czytam i postanowiłam w końcu napisać. Chciałabym dołączyć jeśli można, bo widzę, że piszecie od samych "dwóch kresek" a ja tak późno pisze.
Mam termin pod koniec grudnia, a dokładnie 27. To moja druga ciąża. Mam syna 10 lat urodzony również w grudniu i żeby było śmiesznie urodzony 25 grudnia :)
Chyba wszystkie są już po usg genetycznym??? Czy któraś jeszcze przed? Ja mam dzisiaj i mocno się stresuje :(
Ciekawi mnie też czy będzie widać płeć.
Witaj powodzenia!
 
Prawda jest taka że póki nic się nie dzieje to każdy lekarz jest dobry :) dopiero jakby było coś nie tak mogłybyśmy ocenić

Oj nie koniecznie... własnie dzięki wizytom moja kuzynka urodziła dziecko , bo gin z NFZtu powiedział jej ze plamienia się zdarzają to nic nie znaczy , serce bije dupek, przyjsc za miesiac .
Nie dawało jej to spokoju plamiła dalej przyszła wczesniej niz za miesiac i mówi ze plami dalej to z łaski zrobił usg i mówił wszystko ok , obraz czysty itd , to minie brać dupka . Więc namówiłysmy ją żeby poszła do dobrego gina zapłaciła ale do kogoś z lepszym usg na wizyte , bo jakos to było dziwne okazało sie ze ma wielkiego krwiaka pod kosmówka , od kilku dobrych tygodni , a przecież te się zdarzają i nie sa niczym nowym , ale ona juz miała dużego i to był juz praktycznie 12 tydzień . I jak tamten mógł nie wiedzieć ? ... jakby zlekcewazyła wszystko i posłuchała , dobrze jest to by dzisiaj tego dziecka nie miała , bo krwiak był by sie wylał , Dzięki Bogu lekarz poinstruował ją co ma robić , dał chyba acard coś tam leżenie i powoli powoli się wchłoną ale ryzyko było ogromne . Co lepsze dostała zdjęcie z usg tego ze niby wszystko ok a nie było ok .
Druga ciągle było ze wszystko dobrze dziecko rosnie ładnie no pieknie wszystko , po czym lekarz inny tez prywatnie , zobaczył ze pepowine ma chyba 2 naczyniowa czy jakoś , ale ze kiepsko to wszystko bo słabe przepływy i dawno powinna barć heparyne , i też tamten jej mówił ze to sie nic nie dzieje itd . sa kobiety których nic się nie dzieje , a sa takie że trzeba reagowac .
Także ja jestem bardzo uczulona , i na te usg i na zaufanie do lekarzy , i wolę sprawdzić gdzies w lepszym gabinecie czy jest faktycznie ok . bo wiadomo te usg w przychodniach sa takie , że dziecko ledwo widać byłam raz więc wcale sie nie dziwie ze nic nie wypatrzyli :/

Ale dobrze Kochane ja nie chce się jakoś tam już wypowiadac , oceniać , bo wiadomo każda robi jak robi :) po prostu dla mnie lepiej jest wiedzieć wczesniej niż nie wiedzieć , i pilnować wszystkiego na ile mam mozliwość :) nie ufam po prostu wizytom bez dobrego usg no i tyle :)
I będę zazdraszczać ludziom z luźnym podejściem do tych spraw po prostu :)


Dobra teraz co macie dziś na obiad ??? pomysłów brak
 
reklama
Gdzieś mi umknął temat witamin a teraz tego nie znajdę xD powiedzcie tylko jakie witaminy są najlepsze od 2 trymestru? Bo brałam ten femibion czy jak to tam się zwie.
Dzisiaj obiad u mamusi :D
Jutro chyba chłodnik
 
Do góry