reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Hej dziewczynki,
U mnie nocka jak zawsze ok pobudka o 24 i 5 więc na prawdę mam super:-) Yvona ja Madzie tez czasem biorę do nas jak marudka troszkę i wtedy zasypia w 5 sekund i mogłaby spać 8 godzin.
Co do szczepionek to ja tak jak Jule szczepić będę szczepionką 6 w 1 i żadnych -koków nie zamierzam. Ostatnio oglądałam program gdzie mówili czym tak na prawdę są te -koki i rotawirusy i moim zdaniem nie potrzebnie tylko straszą rodziców. Ja przyznam się, że nawet nie wiedziałam co one tak na prawdę powodują.
 
reklama
Witam.

A tak w ogóle to ile Was jeszcze w dwupaku zostało???:confused:

Chyba tylko ja i Ainah zostałyśmy chociaż już oficjalnie chyba trzeba nas przenieść na styczeń :-( bo zostało 12h i nie ma szans ze dzidzie będą 2010. Ja miałam wszystko wyliczone co do dnia i strasznie się nastawiłam na poród w terminie a nawet przed czasem no ale niestety mała nie chce wyjść, poprostu tłumacze sobie, ze potrzebuje wiecej czasu pomimo tego co mowil lekarz to położna stwierdziła ze z takim małym brzuchem jaki mam to mała bedzie ważyła max 3200 a lekarz juz 2 tyg.temu mowil ze ma juz 3600, poza tym u nas na początku ciąży były problemy z kosmówka i mala wtedy słabo rosła wiec nie ma co się spinać.

Ainah olej już na mnie nie działa niestety i efekt jest odwrotny :(
 
Aggie - szkoda że olej nie działa...ja chciałam wypić dziś, ale chyba sobie podaruję...pozostaje mi czekanie...już się pogodziłam, że mały przyjdzie na świat w styczniu, także teraz to już mi wszystko jedno. Tzn nie do końca, z jednej strony chciałabym żebym mój M był przy porodzie, a co za tym idzie żeby synuś urodził się po 3 stycznia, a z drugiej jak widzę jego podejście to jest mi wszystko jedno...
 
Cześć kochaniutkie.

Dziękuję za info względem pieluch tetrowych między nóżkami,ja stwierdziłam że też nie zakładam. Z Oliwką musiałam bo rodziła się miednicowo i była obawa że coś może być nie tak. Ale z Sebusiem wszystko jest oki,więc sobie daruję.

Szczepienia to cenowo prawdziwa masakra,boję się rota bo Oliwka miała i nie chciałabym żeby się to powtórzyło z Sebusiem.

Ja ledwo siedzę,przez tego krwiaka co miałam i mi przecieli i oczyścili,wszystko mnie ciągnie i mam wrażenie że mam tam za mało skóry:-(

Bodzinka pociesz się,ja siedzę sama z maluchami choć mój Ł ma opiekę na mnie:-( Jak jest w domu to nie mogę powiedzieć,jak mały zapłacze to leci do niego,ale większość czasu spędza jednak poza domem,w nocy też nie mogę na niego liczyć niestety i sama wstaję po 6 razy do Sebastiana,dziś w nocy nie spał prawie 4 godziny i marudził,nosiłam,kołysałam,masowałam brzuszek i nic tylko płacz,wkońcu popłakałam się też i na koniec horror,bo mały zwymiotował i poszło mu noskiem,wyłam do 7 rana,potem zasneliśmy oboje i spałam do 9 30,pierwszy raz tak długo.
 
Witam Mamuśki :-)

mam straszne zaległości :no:
raczej nie dam rady Was nadgonić :no:
Mam nadzieję że wszystko u Was w porządku,
dzieciaczki mają się dobrze a Mamusie wracają do formy :-)
trzymam kciuki za te Mamuśki co jeszcze czekają na swoje Maleństwa,
oby szybko i sprawnie maleństwa znalazły się po drugiej stronie brzuszka :-)

Wszystkiego najlepszego w Nowy Roku,
dużo zdrowia i radości, pociechy z maluszków
tych starszych i tych najmłodszych :-)
dużej pomocy ze strony partnerów :-)
i oczywiście szampańskiej zabawy :-D:-D:-D:-D:-D

Kochane przypomnijcie mi jak zmienić suwaczek,
bo z tego wszystkiego zapomniałam;-)

Pozdrowionka
 
u nas dzis nawet na plusie mininmlanym, ale maz nie chce wyjsc z mala na dwor bo sie boi ze ktos pod wozek rzuci petarda :-( mala w domu na strzelania sie nie budzi.
a ogolnie malo spi, chyba nie dojada, po 5 minutach zasypia z cyckiem w buzi. a nocke mielismy koszmarna.
Do tego sie prezy i masowac brzuszek musimy, a kupki wczoraj walila rzadkie jak nie wiem, chyba ja po rumianku troche pogonilo.

Generalnie dzis by sie lepiej poczuc, nawet sie ubralam w spodnie od dresu i bluzke. nawet oko pomalowalam cieniem i kredka.
A mala najlepiej to by spala u mamusi na piersi lub brzuszku. lozeczko i kanapa parza ja w tylek i od razu jest ryk.

Babka w sklepie dzieciowym 'pocieszyla' dzis mojego meza, ze dziecko po 12dniach pokazuje swoje prawdziwe oblicze. A wczesniej bylo uspione hormonami matki. To ja dziekuje za takie oblicze mojego dziecka, w lozeczku oczy jak 5zl i stekanie ech
 
hej kobietki!!
u nas dziś 1 pobudka w nocy - tiaa, tylko trwała od 1 do 4, bo się księciu spać nie chciało:confused2::confused2: za to teraz śpi, po werandowaniu:-D
co będzie dziś to sama nie wiem, u nas bardzo głośno zawsze w sylwestra, niezłe echo idzie:no:
eh, odkąd jestem mamą, to jakoś nie lubię sylwestra:eek: a jeszcze zawsze u nas w klatce imprezy mega głośnie:shocked2:

życzę Wam udanego Sylwestra i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku:-)
 
witam,
po pierwsze to wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku...

a teraz już tak codziennie - jak u mnie pytałam w aptece to szczepionki 6w1 ok 230 zł, rota ok 300 zł i pneumo ok 250 - także jakbym chciała wszystko to wychodzi 800 zł to jakaś paranoja. A jeszcze mnie pediatra nastraszyła że jak raz wybiorę 6w1 to już będzie problem przejść na państwowe przy następnej okazji... chyba póki co nie wezmę tych skojarzonych bo to tylko 2 kłucia tym razem i dokupie rota a pneumo później.

a co do przyzwyczajeń to właśnie ostatnio słuchałam psychologa dziecięcego i mów że do 3 miesiąca dziecko nie nabiera nawyków także jak śpi z nami czy jak się nosi czy co tam to dziecko się nie przyzwyczaja.
 
reklama
Ale co się maluszkom dziwić...9 miesięcy cały czas z nami, słyszłay bicie serca, głos, były kołysane a tu nagle się ich tego pozbawia ato daje im przeciez poczucie bezpieczeństwa...Ja sama uwielbiam spac z dzieciakami...Czuje wtedy taki spokój....
Ach oby nowy rok był lepszy....Smutno mi dzisiaj...
 
Do góry