reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

gosia b skurcze co 5 minut to sygnal ze juz czas na porodwke :-)
zawsze mozesz zadzownic na poloznicza IP i sie spytac czy juz masz jechac czy nie. Wtedy musisz znac czas trwania skurczu i co ile wystepuje.
Aha no i jak zielone wody to od razu do szpitala :)

crate KTG bada czynnosc macicy czyli skurcze z procentem intensywnosci, a drugi czujnik bada tetno dziecka.
 
reklama
czesc dziewczyny

Najpierw chcialabym pogratulowac wszystkim juz obecnym mama:)
Cala ciaze to forum bylo ze mna, moze malo sie udzielalam ale zawsze czytalam wasze wypowiedzi;) Chcialam powiedzic, ze juz jutro mam sie zglosic do szpitala, a w 1.12 bede miala cc. Cesarka ze wzdledu na posladkowe ulozenie malenstwa, a przyspieszony jej termin ze wzg na wysokie cukry(lekarze doszli do wniosku ze juz nie ma sensu wprowadzac insuliny) Trzymajcie sie cieplutko, zycze wszystkim bezbolesnych szybkich porodow;) pozdrawiam
 
madalia - to może taki przyspieszony kurs na forum - jak się samemu zbadać na ile jest rozwarcie? można było by to samemu sprawdzić?

he he:-D ciężko by Wam było,najlepiej jedną nogę ustawić na krzesełku ,na drugiej stoisz-bo na leżąco z brzuchem ciezko samemu,gdy wyczujesz szyjkę,to palcami badasz szerokość ujścia,ale lepiej samemu tego jednak nie robić,jesli się nie wie co i jak-b itak cięzko Ci będzie wyczuć,na ile cm to rozwarcie jest.Ale w skrcie to jest tak,że rozwarcie mierzymy w cm,jednak badamy palcami i tak 1 palec oznacza w przybliżeniu 2 centymetry.Czyli,gdy masz np.rozwarcie na 2palce,to znaczy,że jest to około 3-4cm.
No i tak dla informacji,najtrudniejszy moment jest zwykle,gdy rozwarcie osiąga około 8cm-ale pociecha jest taka,że to już prawie ten moment gdy można przeć-co przynosi wielką ulgę ,bo wtedy ten ból się zmienia w parcie i już sekundy od ujrzenia dzidziusia:)
 
he?? wlasnie zobaczylam ze moj brzuch wyglada dziwnie:O:O

caly jest taki powiedzmy rozowy a na dole pionowy pas szerokosci 5 cm od majtek do pepka jest blady jak sciana!! mam to od popoludnia:/// troche przerazajace nie wiecie co to???
Ja ostatnio odkryłam bluzkę wieczorem, to mój mąż się przeraził. Miałam dokładnie to samo zjawisko co u ciebie. On się pyta co mam taki zaogniony (czerwony) brzuch :eek:. Nie wiem co to znaczyło, ale przeszło.
Ok 16 mam wizytę u ginekologa. Troszke się boję w tą śnieżycę ruszać z domu, ale czekałam na wizytę na NFZ miesiąc, wioęc pojadę.
Antylopka
GRATULACJE!!
 
ale fajnie ANTYLOPCE! ale juz chyba byla pora na jej rozpakowanie.

powiedcie mi doswiadczone ... to KTG mierzy intensywnosc skurczy? czy w Polsce tez to sie bierze pod uwage?

i jak wiadomo, ze szyjka jest otwarta ..wiem, ze ja mam rozwarcie na jakies 2,5cm i juz tak chodze 1,5 miesiaca ciagle sie powieksza ale czytalam, ze ktoras miala rozwarcie a nie chciala sie otworzyc. o co to wtedy chodzi?

dopiero doczytałam Twojego posta :tak: Oczywiście,ze w Polsce się bierze pod uwagę KTG,a niektóre oddzialy stosują jeszcze niestety więzienie pacjentki przy porodzie non stop pod pasami ktg-zamiast podpinać ją od czasu do czasu.
Szyjka na 2,5cm-czyli około 1palec.A mieć rozwarcie i nie móc się otworzyć,to nie mieć odpowiednio dużego rozwarcia na 10cm,by móc rodzić,główka dziecka musi się przecisnąć ,a żeby mogła to szyjka macicy musi się całkowicie otworzyć i "wbudować" w obręb dolnego odcinka macicy. Macica, jej szyjka i pochwa tworzą wtedy wspólnie jeden kanał.Gdy nie masz rozwarcia a już skurcze parte sie pojawiają to trzeba je powstrzymywać,wtedy masuje się szyjkę,zwiększa się przepływ oxytocyny w kroplówce,czasem jednak kobieta nie powstrzymuje parcia-wtedy niestety dochodzi do pęknięć szyjki-na szczęście można je zszyć,ale lepiej żeby ich nie było

aa,a ten "pas" od pępka to pewnie linea negra-taki pasek spowodowany zmianami hormonalnymi-normalne od grugiego trym.ciąży :):-)

a do sszpitala jechac najlepiej jak skurcze trwają regularnie co 10minut i nie mijają przez około godzinę,pół.Jak odejdą wody,to trzeba jechać od razu-nawet jesli nie ma skurczy wcale
 
Ostatnia edycja:
czesc dziewczyny

Najpierw chcialabym pogratulowac wszystkim juz obecnym mama:)
Cala ciaze to forum bylo ze mna, moze malo sie udzielalam ale zawsze czytalam wasze wypowiedzi;) Chcialam powiedzic, ze juz jutro mam sie zglosic do szpitala, a w 1.12 bede miala cc. Cesarka ze wzdledu na posladkowe ulozenie malenstwa, a przyspieszony jej termin ze wzg na wysokie cukry(lekarze doszli do wniosku ze juz nie ma sensu wprowadzac insuliny) Trzymajcie sie cieplutko, zycze wszystkim bezbolesnych szybkich porodow;) pozdrawiam

Witam i również życzę powodzenia pojutrze :)
 
Szyjkę badałam przed ciążą, kiedy staraliśmy się o dzidzię. Opanowałam w miarę, kiedy miękka, twarda, otwarta i zamknięta itd. Zawsze w tej samej pozycji, kucając. Teraz nie mogę jej dosięgnąć. Czy im bliżej porodu będzie, to będzie łatwiej do niej dojść?
 
kliwia dzieki za info. ja to się najbardziej stresuje tym, że mam do szpitala tak daleko... normalnie to jest dla mnie kawałek i codziennie tyle kilometrów jeździłam do pracy swego czasu, ale jak pomyślę, że mam rodzić to ta odległość i to, że z godzinę w tą pogodę pojedziemy to jestem przerażona
 
Cześć dziewczynki

Antylopka GRATULUJĘ:-)

U mnie jakiś dół czy coś,brzuch mnie boli jak na @ i spać przez to nie mogę,ostatnio wogólę schizuję,gorzej niż w pierwszej ciąży.Nie boję się samego porodu ale tego etapu przed.Czy zdążę Oliwkę oddać w dobre ręce bo u mnie wszyscy pracują.

Ag29 i Malakarolina2 kciuki za was zaciśnięte kochane,niech wszystko sprawnie i szybko pójdzie i żebyście szybciutko tuliły wasze maleństwa:-)
 
reklama
Witajcie,

Strasznie się cieszę, że Antylopka już szczęśliwie tuli swojego Maluszka:) Rozpoczęła miejmy nadzieję kolejną serię rozpakowanych:)
Madalia, a jak u Ciebie??odpisujesz na nasze pytania a co u Ciebie? wszystko dobrze?:)
U nas ponad 10cm śnieżku świeżego, ale ma stopnieć szybko- najważniejsze żeby na Święta był:D

BUZIAKI I MIŁEGO DNIA
 
Do góry