reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

reklama
gorąca linia grudniowek i lista rozpakowanyh mam hehe :) juz niektore z nas sa w 35 tc wiec juz porod tuz tuz :) tak bardzo chcialam zalozyc ten rozpakowany watek :)

jej nie mogę uwierzyć że juz tak malo czasu zostalo :)
:-):-):-) Ale się ciesze, że u Nas w końcu zacznie się cos dziać :-) Już się nie mogę doczekać kiedy gorąca linia grudniówek ożyje.
Stawiam na to, że po 15 listopada nam wątek ożyje :)
 
crate - witam Cię ciepło:-)
rzeczywiście dzisiaj rozpisanie duże panuje:-D
Co do owoców - to ja kupuje je na rynku i nawet niedawno pani sprzedająca wmawiała mi, że teraz opryski rzadziej się stosuje bo są drogie, być może, ale jednak bezpieczniej umyć:tak:
A ci listonosze... ja też byłam cały dzień w domku, a awizo w skrzynce znalazłam:no: na szczęście mąż poszedł, bo spory kawałek mamy do poczty.

Tuniu z laktacją po cc pewnie różnie bywa, chociaz ja mam pozytywny przykład za ścianą - kolezanka urodziła 4 miesiące temu synka przez cc i nie ma najmniejszego problemu z karmieniem. Byc może ma to związek z tym, czy cc wykonano planowo przed rozpoczęciem porodu, czy też może w trakcie porodu naturalnego? niestety, nie wiem.

Nowe wątki:-D chyba chciałabym, żeby czas szybciej płynął, żeby mój syneczek był już po tej stronie brzucha:tak::tak:
 
zobaczcie jak to zleciało szybko-dopiero byly testy ciazowe i 2 kreski, potem zeby dotrwac do połowy a tu juz niemalze finish....
a co do spodobow na szybsze to piszcie bo ja nie chce przenosic. A moj gin polecał sex bez zabezpieczenia przy 1 ciazy jako dobry srodek na poród. tak wiec moj M odzyje w tej kwesti jak juz wejde w 9 miesiąc;)
 
Też jestem lekko zszokowaciona nowymi wątkami :ooo

Moje meny pojechali na parapetówkę do kolegi małża z pracy, taka lajtową bo z dziciakami:p ja dałam sobie spokój, moje samopoczucie po zakupach i Lidlu i po odebraniu mojego dziecka z p-la sięgnęło zeru:/ popijam kawkę zagryzając pączkiem, ale oczy mnie masakrycznie pieką...:// Takich dzis "superlatyw" o swoim synu dziś nasłuchałam że strach się bać co będę słuchac w szkole....myślałam że gliździe łebek urwę grrrr

Co do karmienia po cesarce to ponoć ma to właśnie znaczenie czy CC jest planowane przed wystapieniem akcji porodowej (wtedy trzea kilka dni poczekać na mleczko) czy jest zrobione podczas akcji porodowej (wtedy oczywiście laktacja rusza jak trzeba)
Tunia moja koleżanka miała dwie cesarki ze wzgl. własnie na oczy i po przebyciu na nie opercji laserowych i stawiała się na cięcie już po rozpoczęciu akcji porodwej. Może warto pomysleć z ginem nad takim rozwiązaniem.
 
co do przyspieszenia porodu. to tak sex :tak:i stymulacja brodawek. przestrzegaja wlasnie zeby w ciazy nie 'bawic' sie brodawkami i nie masowac zbytnio piersi bo stymuluje pokarm/oksycytyne i moze doprowadzic do przedwczesnego porodu. ale slyszalam, ze niektore kobiety wlasnie uzywaja nawet laktatorow do stymulacji aby rozpoczac akcje.

podczas porodu tez podobno mozna brodawki stymulowac aby przyspieszyc.

liscie malin i wiesiolek.

ja zamierzam tez cwiczyc ;)
teraz przestalam bo mialam rozwarcie przez kaszel ale mam nadzieje, ze bede mogla znow sie swobodniej ruszac. ale na pewno przed samym porodem zaczne chodzic intensywnie po schodach ..a mieszkam na 4 pietrze :) :-)

a chcialabym sie rozpakowac wczesniej. bo moja mala od poczatku wykazywala wczesniejsza date i przyrost ma o 14 dni wiekszy niz OM i nie ma roznic w parametrach tylko sa raczej rowne oprocz nog ktore lekarz okreslil nawet na 35tydzien wiec bedzie dluga. jak obliczylam tempo jej przybierania na wadze to srednio 238g tyg. wiec boje sie, ze do 40tyg bedzie 4kg wazyla.. bo dzis ma 2280
 
reklama
A ja jestem zła jak osa :/
mój mąż dziś u kardiologa, odezwała się u niego zapomniana na chwilę hipochondria.... coś mi o nerkach ględzić jeszcze zaczyna, w sobotę "pędzi" na badanie moczu,w poniedziałek zeszły była wizyta u internisty z powodu "gronkowca", szczepionka za 120 zł.....już nie mam siły na te jego "choroby", bo ani nerwy nie pomagają, ani rozmowa, no nic po prostu... a później chodzi i pieprzy że pieniędzy jakoś mało - no mało mało, jak się wszystko lekarzom oddaje.grrrr
 
Do góry