reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Pati.b sorry z rozpędu źle napisałam:) chodziło mi oczywiście o cytomegalia igg:)
Lena_R super że niesiesz nam dobre wieści:) naprawdę bardzo się cieszę!
a co do torbieli to moja siostra cioteczna miała i w ciąży jej znikła ta torbiel, więc i Tobie życzę tego samego:)

Moja mama tez w każdej ciąży chodziłą bardzo krótko bo dowiadywała sie w 3 lub 4 miesiacu a my wszyscy wczesniaki jesteśmy:)

może i fajnie się dowiedzieć pozniej - bo odchodza stresy związane z pierwszym naprawde ciezkim i stresujacym trymestrem, ale chyba bezpieczniej jest jednak wiedzieć jak najwcześniej:)
 
reklama
Witam!!!
Prowadzę badania naukowe na Wydziale Farmacji na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Tematem tej pracy jest aktywność enzymu-dehydrogenazy aldehydowej typu 3A4 zawartego w ślinie u kobiet w ciąży. Enzym ten jest odpowiedzialny za metabolizm toksycznych aldehydów pochodzących z żywności, przyjmowanych leków, powietrza etc. Jego rola może nam wyjaśnić powstawanie takich stanów jak nadciśnienie bądź cukrzyca w ciąży. Moje dotychczasowe badania wykazały, że najwyższą aktywność enzym osiąga w pierwszym trymestrze ciąży. Żeby potwierdzić moją hipotezę, konieczne jest zbadanie jak największej ilości próbek. Stąd moja obecność na tym forum i wielka prośba o pomoc:) Jakby któraś z Was była zainteresowana wspomożeniem nauki, bardzo proszę zgłosić się do mnie.

Wyjaśnię krótko: szukam kobiet z Warszawy; w I trymestrze ciąży; pobranie próbki polega na napluciu do probówki rano,na czczo.

Z góry dziękuję za odpowiedź!!!

Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe Mamy!!!!:)))))
 
mnie wlasnie igg wyszlo dodatnie a igm ujemne czyli wychodzi ze juz przechodzilam tokso albo wlasnie mam sam poczatek, dlatego dla pewnosci 3 tygodnie po tym badaniu mam zrobić awidność i wtedy wyjdzie co jest tak dokladnie
 
Ja miałam sporo badań: morfologia, cukier w sur., gr. krwi, odczyn Coombsa (czyli PTA - to na ewentualny konflikt serologiczny, bądź zakażenie np listerią), WR (kiła), Ab HIV, Toxoplazmoza IgG, IgM, mocz. Można jeszcze CMV, różyczkę itp. Zależy co lekarzowi przyjdzie do głowy po wywiadzie.
Co do toxoplazmozy, to warto pamiętać, że nie tylko koty ją przenoszą, ale i inne zwierzaki. Poza tym najczęściej zarazić można się od surowego mięsa przez spożycie, bądź np. krojenie warzyw na sałatkę na desce, na której uprzednio kroiło się mięsko i się tylko opłukało. Cysty giną dopiero w wysokiej temp., albo bardzo niskiej.
 
wlasnie dlatego ja mam osobna deske do miesa i osobna do warzyw i w sklepie miesnym jak biore jakies surowe mieso to tez je pakuje osobno a nie do jednego woreczka.... ja wczesniej robilam te wszystkie badania teraz mialam tylko morfologie mocz i odczyn coombasa a nastepna wizyta to tylko mocz... i poki co nie robie innych badan bo szkoda kasy a lekarz i tak nie zlecil wiec sie go slucham ;-)
 
hej Grudnióweczki!.. W poniedziałek robie badania, glukoze i reszte..stresuje sie niesamowicie. Jak wszystkim ostatnio :D . Do tego na ost, badaniach powiedziała mi że widzi nadżerkę ;|, Nie jestem pewna swojego ginekologa. też miewacie taki obawy co do swoich lekarzy?
 
majkaa, ja do swojego lekarza mam 100%zaufanie. Wcześniej leczyłam się u innego, ale po poronieniu jakoś nie mogłam już do niego chodzić. Sam gabinet okropnie mi się kojarzył.

Jejkuu dziewczyny, nie wiecie może jak jest z espumisanem w ciąży?

Właśnie zjadłam 100 kg kapusty kiszonej i mam brzuch jak w dziewiątym miesiącu, a przy tym okropnie boli:szok:
już wiem, że kapucha niekoniecznie...:no:
 
wkońcu coś mi się udało:) byłam dziś u pobrania krwi - płaciłam 17 euro, na szczęście moja atestacja ubezpieczenia jest ok i 80% dostanę zwrotu.
Z tego co look-nęłam na karte zlecenia, to robili mi tylko betę - bo dopiero z wynikiem bety mogę się dostać do ciążowego lekarza. Do szpitala już dzwoniłam i z wynikiem moge przyjśc w poniedzialek przed południem. Tak więc teraz trzymajcie kciuki za dobty wynik i udana, poniedziałkową wizytę.

Lena - super, nerwy na bok i sama radość z ciąży!
Majka - ja nie mam żadnych konkretnych obaw, bo "swojego" tutejszego lekarza jeszcze na oczy nie widziałam.
Pati - też mam osobne deski w domu. U mnie zawsze tak było i teraz to dla mnie naturalne. W pierwszej ciązy, bo pierwszych, szerszych badaniach, następne miałam morfologię i mocz co drugi miesiąc (potem 6 tygodni) bo cały czas miałam dobre wyniki.
ewwe - dokładnie - niby stres jak wiesz, ale jeszcze gorzej jak się dowiesz później i za późno na np. przeziernośc karkową.
 
reklama
:) ja nie miałam nigdy stałego gina, jak coś się działo albo było potrzeba do szłam wszystko jedno gdzie..teraz panią doktor wybrał mi mąż - po prostu kazał mi się zapisać do tej przychodni - gdzie on jest zapisany. Pomógł mi niesamowicie, bo siedziałam i czytałam miliony opinii na temat milionów lekarzy i byłam zielona - bo chciałam jak najlepiej wybrać - tak mi się odmieniło w tej ciąży :) ale to jest zresztą naturalne - chcemy żeby wszystko było jak najlepiej. Póki co jestem bardzo zadowolona z wyboru lekarza - wydaje mi się, że spokojnie mogę ufać mojej doktor. Udowadnia mi to na każdej wizycie:)

Antylopka w końcu jakiś postęp.Mam nadzieję, że już wszystko dalej pójdzie gładko a póki co wysokiej bety życzę:)
 
Do góry