reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

reklama
Dziewczyny opieke maz moze wziac na zone ogolnie - jak jeszcze nie bylam w ciazy a bylam bardzo chora maz bral w pracy opieke na mnie i to normalnie przysluguje. I nie zalezy to od dobrej woli zwierzchnikow, tylko mu to gwarantuje prawo :-p Zastanawia mnie tylko ile w roku opieki przysluguje - i czy jak wykorzysta 2 tygodnie to jakby sie cos dzialo potem moze wziac... Nie wiedzialam ze jest tez okolicznosciowy :) Fajnie :-) A co do tacierzynskiego to czy wtedy nie odejmuja tych dni od macierzynskiego?
 
Ciśnienie mam standard - 120/65. Chyba po prostu jakiś leniwy tydzień...

Poczytałam sobie właśnie relacje z porodów na sierpniówkach i się normalnie poryczałam... A ja nie z tych, co płaczą ;) Ja już chcę grudzień !!!

ja też się wczoraj wzruszałam jak czytałam :) ale mnie się wydaję, że u mnie będzie cc, moja kuzynka, która ma dwoje dzieci, powiedziała, że jak mam wadę -6,00 i -5,75 okulary to powinnam się nawet dopominać o cc,
jedyny plus cc, to to, że miałabym dzidzia przed świętami, bo cc się robi przecież zanim zacznie się rodzić...

ja bardzo chciałabym żeby mój C. był przy mnie przez te pierwsze dni, więc jeśli te urlopy są możliwe to warto skorzystać, super sprawa,

jestem strasznie wymęczona po tym tyg, a tu jeszcze trochę pakowania i sprzątania zostało, ale dziś już C. będzie za mnie robił, nie wiem tylko jak ja jutrzejszy dzień przeżyję, po 11 usg w klinice, potem wracamy do mieszkania, pakujemy graty do samochodu, ok 13 przyjeżdża właściciel, oddajemy mieszkanie, i od razu w drogę, o 19 odbieramy nowe mieszkanie w suwałkach, chyba padnę jutro wieczór na twarz, mam nadzieję, że się obejdzie bez odwiedzin teściów itp, bo z pewnością nie dam rady, podróże dalekie strasznie mnie męczą, więc pewnie wniesiemy do mieszkania najpotrzebniejsze rzeczy,a reszta w niedzielę, tak więc najwcześniej po dniu dzisiejdzym pewnie odezwę się w niedz lub po weekendzie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tunia ja cc miałam jak 3 tygodni przed terminem zaczęła się akcja porodowa, więc tylko jeden bolesny skurcz i dzidzię dali mi na ręce
 
Mojego męża niestety nie będzie w grudniu raczej więc nawet się nie nastawiam na to. Pewnie babcia moja przyjedzie mi pomóc przez ten pierwszy czas dopiero w styczniu Marcin wróci. Ale mam nadzieję, że dam radę.
 
Joamar pewnie ze dasz rade :) jescze jak bedziesz miala dodatkowo mala pomoc to tym bardziej, poza tym Julcia jest juz duza dziewczynka a w tym czasie bedzie miala chyba ferie wiec napewno bedzie pomocna :) male dziewczynki szalenie lubia pomagac w opiece nad takimi malenstwami :D
na marginesie- fajnie ze masz babcie :) ja juz od dawna nie mam i jak czytam ze ktos ma to to az tak milej mi sie robi bo babcia zawsze byla szczegolna w moim zyciu:)
 
moj maz co prawda jest na miejscu, ale ma swoja firme, wiec jak nie pracuje to nie zarabia ... takze pewnie pare dni z nami posiedzi, a potem bedzie normalnie pracowal. jedynie bedzie pomoc duza, bo bedzie Nine do przedszkola zaprowadzal, bo ja przeciez z parodniowym malcem na dwor nie wyjde ... jakos to bedzie :D

a mi dzis znowy glowa peka - cos czuje, ze te dwa nastepne tygodnie w pracy to bedzie koszmar :baffled: no nic, musze zacisnac zeby i wytrzymac ...
 
Juhu, ja po wizycie
biggrin.gif


No i wyszlo na moje bedzie córka
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
1_jupi.gif

Ginka powiedziala ze juz w 12tyg nie widziala pisiorka i w karcie zanzcazyla swoja watpliwosc.
i ja na to ale pani jest i nic pani nie powiedziala
tongue.gif
a ona na to ze jak nie jest pewna to nie mowi
krzywy.gif
ihihi
Nie mierzyla jej jakos specjalnie, padala serduszko czy pika.
krzywy.gif

Mam za to zdjecie twarzy z usg 3d
krzywy.gif
jeszcze stworek, ale juz widac ze nosek ma po tatusiu
biggrin.gif
ihihi

Na moje wyniki stwierdzila, ze nie ma sensu az dalej spadna i przepisala mi jakies tabletki zapobiegawczo. na T... ale nie wiem co to musze isc do apteki spytac
krzywy.gif

za miesiac kolejna wizyta, na ktorej bedziemy nagrywac i polowkowe bedzie.
krzywy.gif

Na tej wizycie dostane tez skierowanie na ta probe glukozową i na proby watrobowe. [aporpo tego mojego drugiego juz ataku na dloniach, co mi spuchly w 5 minut, i zrobily sie czerwone i szczypaly swedzialy wszytsko na raz]

Do tego kupilam sobie 2 sportowe staniki z FF tesco - na wyprzedazy po 10zł
biggrin.gif

rozmiar 85DD
mdleje.gif
 
mój A bedzie ze mna ale to inna sytuacja akurat.
dziewczyny melduje, że przez weekend (a wlaściwie od dzisiaj) was trochę zaniedbam. dzisiaj lecimy na grilla, jutro znajomi do nas przychodza. poza tym ogarniamy mieszkanko i na pewno na plażę pojedziemy pospacerowac :D
 
reklama
Do góry