reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

cwietka- hahah dobrze że matki swój rozum mają :)

mleko następne jest 6 miesiącu- czyli my już za 2 tygodnie zaczniemy mieszać mleko. Pytałam się mojej lekarki jak to robić. Powiedziała że na początek jeden mleczny posiłek zastąpić "2-ką", i tak każdego dnia o jeden więcej. Chyba logiczne, co nie? Chyba że ja coś źle zrozumiałam
 
reklama
asjaa bo mi mala padla po zoltaczce i nie moglam jej wybudzic, czekam na wizyte w poradni szczepien ktora jest dopiero 10 czerwca
oj, to musiała ciężko przechodzić, biedniusia..:no:

Tunia, no rzeczywiście mogła coś dać, ale mam nadzieję, że jak mi już całkiem znieczulenie zejdzie (bo jeszcze trzyma:szok:), to ból minie, przynajmniej do kolejnej wizyty...

cwietka, a to Ci się lekarka trafiła...:no: naprawdę, już po doświadczeniach z chorobami córeczki zaczęłam zastanawiać się, jak to możliwe, że niektórzy ludzie są nadal lekarzami:szok: niektórzy są tak niekompetentni, że należałoby ich odsunąć 0d pacjentów!
ja też chciałam z synkiem pójść do lekarki (zapytać o to ciemiączko) i dopiero może po 17 maja... porażka:no:

mamolka - dobrze zrozumiałaś:tak::-D ja tak robiłam przy zmianie mleka z bebilon na nan - tak nam poradzono w przychodni:-)
 
Lolo sie dostał do przedszkola tego, które chciałam jupi jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 
Lolo sie dostał do przedszkola tego, które chciałam jupi jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
super:)

Miluśka nie wypycha językiem, ona bardziej ją ssie, wkladam do bużki wysysa sobie i wyciągam pustą:)
Adaś też spija bardziej niz zjada z łyżeczki

Kurcze, to moje dziecko jakieś złośliwe jest. Za 35 min wychodzimy, a ona śpi w najlepsze. Powinnam ją tą Emlą posmarować, ale już za późno.(Może to i lepiej skoro tyle skutków ubocznych jak pisze Sarka). No i myślałam, że zupę jeszcze przed wyjściem zje, ale chyba nie zdążymy.
jak to smarujesz? u nas są plastry, nakleja się godzinę przed w miejsce szczepienia i lekarka potem odkleją tuz przed ukłuciem

Czy Wasze dzieci też chowają głowę pod koc, żeby zasnąć? :)
Adasko przytula sobie zwinięty kocyk i zasłania całą buźke

ZĘBOWE mamy
myjecie te pojawiające się lub istniejące ;-) ząbki?
ja starszej myję elmexem i jest na nim napisane
od roku do 6 lat -na tym polskim
wczoraj kupiłam niemiecki elmex (ten sam!!!)
a na nim jak byk
od pierwszego ząbka mlecznego raz dziennie!
od roku 2 razy dziennie (do 6 lat)

i o co tu chodzi???
sprawdź zawartośc fluoru, jeśli jest taka sama, to znaczy ze są inne normy staworzyszenia stomatologicznego polskiego i niemieckiego

Zuzka mi dźwiga do siadania tułów i głowę, a pani pediatra i pani dr w poradni powiedziały, że za wcześniej i mam ją hamować i jej nie pozwalać bo sie pokrzywi i potem są krzywe kręgosłupy, biodra, tyłozgięcie macicy, ale jak ja mam hamować moje dziecko jak ona chce siadać:szok::szok:

A w książce 1 rok zycia dziecka jest napisane, że po 4 m-cu jak dziecko nie protestuje to może je sadzać oparte, dziś lub jutro przyjdzie mi krzesełko z możliwością sterowania pochyłości siedzenia i nie wiem już w takim razie czy ją mogę już do niego sadzać czy nie...
nie sadzaj jej z żadnym orparciem, jak już to w pozycju półleżacej (w spacerówkach tak mozna, w niektórych krzesełkach do karmienia też.
To że się dzwiga i podciąga, nie oznacza że zaraz usiądzie, bo dziecko siada z obrotu i podporu, a nie podciągnięcia.
hamować możesz poprzez układanie jej na brzuchu chociażby lub właśnie w pozycjach półleżacych. Pewnie, ze będzie się podciągać czego się złapie, ale mniej jak będzie więcej widzieć niz z pozycji na plecach.
Mój niestety tez tak robi....
 
Bodzinka - super!

Asja - współczuję.

Tunia - tak, Iduzina ma już niestety zęby. Dwa. Gryzie nimi, co popadnie, najczęściej moje palce. Szczoteczkę zamierzam właśnie taką nakładana na palec kupić. Mam nadzieję, że uda mi się taką dostać.
 
Antylopka - w plastrach też są, ale ja kupiłam w kremie. Smaruje się w miejscu, gdzie ma być ukłute i na to taki jakby plasterek. Niestety nie udało mi się przetestować skuteczności, bo Ida obudziła się pół godziny przed szczepieniem. Będzie na następny raz.
 
hehe fajnie jak Ania próbuje Wikunię rozśmieszyć i mała do niej się śmieje, a teraz próbuje też jej poczytać książeczkę "pewnego razu ten miś poszedł do sklepu i niesie picie..." buhahaha
która to poleciła Smak świeżych malin do poczytania? cristal to chyba ty... ponacieram uszy, zamiast prasować (mam 8 koszul dla męża wyprasować) i gotować obiad czytam ebooka, a no bo czekam aż mi przyjdzie zamówiona cała trylogia...
Bodzinka ty to masz fajnie z tym przedszkolem, a ja nadal czekam na odpowiedź komisji...
 
reklama
cwietka bo nam szczepienia robili co 4 tygodnie... już nie pamiętam jaki jest minimalny czas przerw ale chyba ok 2 tygodni. u nas w przychodni jest co 4-5 tygodni i mi to pasowało :-D tak więc mamy już wszystkie podstawowe plus pneumo i rota (to wymysł mojego małża) :-D
 
Do góry