reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Ja się wkopałam w Wańkowicza do recenzji i męczę go już miesiąc, bo straszny kloc ta książka. Chyba przeczytam wstęp i naskrobię coś bez skończenia ;) A z "prywatnych" książek to ostatnio Jane Austen na tapecie - broniłam się przed nią długo i teraz nie wiem czemu :)

Bodzinka - mówiłaś, że lubisz sensacje i kryminały. Polecam wobec tego Jeffreya Archera - rewelacja. Np. "Jedenaste przykazanie".

Larssona kupiliśmy Teściowej ostatnio na urodziny. Jak przeczyta, to się u niej zapożyczę :)

Yvona - środa mi pasuje :)

Wrublik - polecam jeszcze raz "12 x śmierć" :) To jest właśnie książka z serii tych, które są pisane przez redaktorów ;) Autor jest malarzem i zdolności literackich nie ma ogromnych. Miał jakieś takie dziwne przekonanie, że skoro pisze książkę, to musi często używać słów "bowiem" albo "iż" i w co drugim zdaniu wprowadzić inwersję ;) Zanim książka poszła do druku, czytałam ją chyba z 10 razy... Już mi uszami wychodziła. Ale mam za to egzemplarz z dedykacją ;)
 
reklama
eh ja to czasami żałuję że doba nie ma 25 godz, to bym tą 25 na pewno czytała tylko książki... Larsson powiadacie? tego jeszcze nie miałam w ręku, ale powoli... mam uuu do czytania teraz jeszcze wiele
 
Pomóżcie. Co macie na tyłek dla malucha? Po ty mm małemu zaczerwienia się pupa. Smaruję linomagiem, sudocreamem i bpathenem na zmianę i nie ma efektu. Przebieram go zaraz po zrobieniu kupy i kurcze tak sobie tyłek odparzyć? Już nie wiem czym mam zadziałać. Boję się że jak w nocy przegapię kupsko to odparzy się na maksa.
 
Pomóżcie. Co macie na tyłek dla malucha? Po ty mm małemu zaczerwienia się pupa. Smaruję linomagiem, sudocreamem i bpathenem na zmianę i nie ma efektu. Przebieram go zaraz po zrobieniu kupy i kurcze tak sobie tyłek odparzyć? Już nie wiem czym mam zadziałać. Boję się że jak w nocy przegapię kupsko to odparzy się na maksa.
Wietrz i maka ziemniaczana. Rewelacja :-)
I zasyp ja na noc.
Asjaa Agata i jej kryminały. Klasyka.
Ewa na pewno zajrze do tych książek.
Ja mam mase ebooków i audiobóków ale czytanie na laptaopie męczy oczeta....
 
Krolcia - nie mam takich problemów - może ze 3 razy miał lekkie zaczerwienienia, wtedy pomógł sudocrem od razu. Stosuję babydream sensitive i jest rewelacyjny:tak:
 
Sarka mamy KLABAX i jest tak dobry w smaku, że Krzyś trzęsie się przy jego jedzeniu:/ A minę ma naprawdę bezcenną :) Pierwsze co to grymas twarzy a potem się trześnie przez ten smak - z ciekawości spróbowałam i jest chol.rnie kwaśny!:/ No ale jakoś 7 dni przetrwamy... Podaje mu w strzykawce właśnie w stronę policzka - tak mu rotawirusa podawali i nie wypluł więc i antybiotyku nie wypluwa :)

Krolcia na odparzenia mam sudocrem tylko a jak coś to stosuję mąkę ziemniaczaną i tez pomaga.

My dziś o wiele lepiej tylko że Krzyś niesamowita maruda! no WSZYSTKO MU NIE PASUJE :/ Dziecko chore to coś strasznego zwłaszcza, że się je w chorobie rozpieszcza żeby bidulek miał wszystko... tylko że później tej bidulek to prawdziwy terrorysta :] I tak wlasnie Krzyś terroryzuje cały dom ;)
 
Pomóżcie. Co macie na tyłek dla malucha? Po ty mm małemu zaczerwienia się pupa. Smaruję linomagiem, sudocreamem i bpathenem na zmianę i nie ma efektu. Przebieram go zaraz po zrobieniu kupy i kurcze tak sobie tyłek odparzyć? Już nie wiem czym mam zadziałać. Boję się że jak w nocy przegapię kupsko to odparzy się na maksa.
no właśnie krolcia mąka ziemniaczana i wietrzenie, linomagu już nie stosuj, i wogóle tłustych mazi lepiej nie dawać na podrażnioną skórę (szczególnie jak się pojawiły np krostki) ktoś podawał że nivea któryś tam pomaga szybko. moja teściowa jeden raz nie mając pod ręką nic lepszego prostą nivea nawilżającą klepnęła też było lepiej
Wiolcia też tulkam cię, a Krzysiowi przesyłam buzi by się trochę rozterroryzował i poszedł grzeczniutko spać
 
nivea sos jest ok, ale do tyłka to nawet nivea przeciw odparzeniom powinien pomóc - u nas po tych kremach nie ma problemu. ale i tak sudocrem najlepiej sie sprawdził - jak próbowaliśmy te głupie happy to takie odparzenie się pojawiło, że tylko sudocrem. przy innych pieluchach nie mamy problemu.

zapisałam małego do kontroli bioderek prywatnie i do neurologa... brałam opinie o lekarzach z neta - mam nadzieję, ze będą ok bo chcę dla pewności małego przebadać przed wyjazdem...
a tak poza tym to tęskno mi za tym moim głupkiem :-D byle do następnego piątku. mam nadzieję, ze szybko przeleci...
 
reklama
A ja sprawdziłam swoje zapasy i ODDAM talk JJ lawendowy na noc nie otwierany i prawie całe, brakuje tylko paru sztuk, pudełko wkładek Baby Ono. Która chetna???
 
Do góry