reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

hej

dawno mnie nie bylo, jak mam chwilke to zdaze zajrzec tylko na opieke nad maluchami i ewentualnie liste uzupelnic.
Mój maly juz robie mi dluzsze przerwy miedzy karmieniami ale od wtorku jest u mnie szwagierka z córka w wieku cyprianka i mam mega pobojowisko w domu a tak zostanie do niedzieli :no: Nerwy mam takie ze to nie do opisania bo ta mala jest bardzo agresywna, dzis rozciela Cyprianowi warge, szwagierka chciala juz jechac do tesciow (mieszka w niemczech) ale przeciez jej nie wygonie.:no: Ale powiem szvczerze ze nerwowo nie wyrabiam, wieczne krzyki, placze i klotnie, Cyprian znerwicowany tak ze nie widzialam go jescze takiego, placze co chwile, chce zebym go brala na rece co sie nie zdarzalo, dzis na zakupach poplakal sie i mowi ze teskni za tatusiem wiec musial zadzwonic do Adriana ktory byl w domu i z wilkimi lzami mowi "tatuiu bo ja tesknie za toba"...

Z innej beczki to cycuchy mam strasznie obolale, w sumie to lewy najbardziej a na dole zrobila mi sie rana w miejscu po szwie i niewiem co mam z nia zrobic :zawstydzona/y: boli jak cholerka, nie moge chodzic ani siedziec- gorzej jak po porodzie.do lekarza przed swietami juz sie nie dostane... narazie chodze bez majtek(w spodenkach od pizamy) i sypie zasypka dla dzieci +tamtum rosa po kazdym wc. :zawstydzona/y:

achh nierozdwojonym zycze szybkiego rozwiazania-byle nie w wigilie :)
 
reklama
hej


Z innej beczki to cycuchy mam strasznie obolale, w sumie to lewy najbardziej a na dole zrobila mi sie rana w miejscu po szwie i niewiem co mam z nia zrobic :zawstydzona/y: boli jak cholerka, nie moge chodzic ani siedziec- gorzej jak po porodzie.do lekarza przed swietami juz sie nie dostane... narazie chodze bez majtek(w spodenkach od pizamy) i sypie zasypka dla dzieci +tamtum rosa po kazdym wc. :zawstydzona/y:

Cyprysiowa to nie ciekawie u Ciebie z rana, jesteś jeszcze w okresie połogu (6tyg) wiec powinnas zgłosić sie na porodowa izbę przyjęć, tak mi powiedziała połozna i oni mają obowiązek sie Toba zająć....oby to nic poważnego
 
Anoli ja jestem czwarty dzien. Wlasnie dzisiaj lekarz mi mowil, ze tu czekaja do 12 dni najwiecej i ze wtedy jak pojdziesz to Cie juz poloza i nie wypuszcza dopoki nie urodzisz, mi kazali narazie przyjsc na to odklejanie dolnego bieguna czy jak to sie nazywa podobno 50% kobiet zaczyna po tym rodzic a Tobie juz to robili czy sie nie zgodzilas, czy Ci wcale nie proponowali?? Dali mi jakies ulotki dzisiaj o tym i im wiecej czytam tym bardziej jestem przestraszona i nie wiem czy sie zdecyduje :baffled:. Zobaczymy co mi powiedza jutro. A Ty co ila masz wizyty odkad minal Ci termin i co Ci robia na kazdej?? Bo ja to do tej pory nie mialam ani raz badania ginekologicznego ani ktg.
 
Oj Cyprysiowa, ty to naprawdę dzielna kobitka jesteś, powinnaś mieć teraz spokój i ewentualnie kogoś do pomocy, a nie gości i w dodatku takich upierdliwych. Mam nadzieję, ze szybko sie zwiną, albo przynajmniej mała szwagierki sie uspokoi, bo tylko szkoda ciebie i Cyprianka, dla niego i tak dużo sie zmieniło, a tu jeszcze mała terrorystka w domu sie pojawiła.
Mam też nadzieje, ze ta rana szybko sie zagoi, moze myj sobie szarym mydłem, mi środowiskowa tak kazała i już mam prawie zagojone. Dodatkowo podmywałam sie roztworem nadmanganianu potasu, też za jej poradą.
 
pytia - postaram się dowiedzieć czegoś więcej, ale ta położna mi tak wali angielskimi nazwami badań, że ja wymiękam z moim początkującym... jak cos sie dowiem, to ci napisze, obiecuje. Ona mi podała nazwe tego badania, ale ja nie zakumałam, dopiero jak zaczęła opisywać to powiedziała, że to badanie ma wykazać, czy dziecko nie toleruje np. mleka krowiego. Pobrała na taką karteczkę cztery kropelki krwii z piętki.

Agatkas i jak maleńka ci lezy?:-D

Paola - pewnie zrobił ci masaz szyjki, taka wydzielina później jest typowa.

okruszek - nie martw sie, przynajmniej pojesz pyszności!! a maleństwo bedzie karnawałowe - chociaz nigdy nie wiadomo...

Ola2in1 - Maksiu jest uroczy - ogromne gratulacje!! A co to za podcięcie jęzorka??:szok:

kaja - dobrze, ze badania zrobia, a ja wierze gleboko, ze ich nie doczekasz!

blizniaki - ja tak ostro dietkuje, bo mała w 3-4 dobie strasznie płakała, musze sprawdzić, czy to przez jedzonko, czy tylko zmianę kupki ze smółki na normalną kupkę. Na razie jest dobrze, malutka robi ładne kupki i płacze tylko przy kąpieli w zasadzie.

ewelw - ale Zuzinka jest słodziutka!!

xpatrysiax - ale zabieg z wiazadelkiem robi sie chyba po 3 roku zycia i to do ostatniej chwili moze sie zmienic...

BlackWizard - Tatiana!! Slicznie!!

Cyprysiowa - no to przerąbane macie z Cyprysiem, mam nadzieję, że nie wykończycie się do niedzieli!! Co do rany ja mam takie otarcie okołoporodowe, w sumie na początku zupełnie nie bolało, dopiero w domu po 1-2 dniach zaczęło mocno krwawić, normalnie żywa krew kropla za kroplą, poprosiłam położną, żeby to obejrzała, bo już się przestraszyłam, ale powiedziałą, że wszystko jest ok i poprostu wolniej się goi to miejsce, ale w końcu się zagoi, mam poprostu szczególnie dbać o higienę, u mnie też tantuum Rosa w użyciu non stop i powoli niby jest lepiej, ale też nie mogłam ani siedzieć ani chodzić... masakrycznie bolało i takie twarde i spuchnięte to miejsce było. Ja mam cycki jak dwa bombowce, a twarde tak, że mogę ściany kruszyć, no i obolałe okrutnie do tego, a pokarmu mam tyle, że wyję!! Codziennie muszę 50 ml z każdej piersi odciągnąć, bo bym nie wyrobiła!! i jeszcze po odciągnięciu mała się najada z jednego cycka - masakra jakaś!
 
Justine ale my już mamy albumik, i nie bardzo wiem po co drugi. Do tej pory każdy nowy wątek rozpoczynałyśmy po wcześniejszym przegłosowaniu sprawy. Robiłyśmy tak dlatego, żeby nie było bałaganu.

Jeśli chodzi o dodatkowy album to uważam, że jest niepotrzebny.


Cyprysiowa ty masz ciągle jakieś przeboje. Musisz mieć anielską cierpliwość.
 
Ostatnia edycja:
potrzebuje pomocyyyy !!!!!
ktos ma moze taka plytke
Kołysanki prenatalne na bezsenność.
To jedyna taka płyta w Europie! Kołysanki prenatalne to dźwięki słyszane z pespektywy dziecka w łonie matki! Na płycie usłyszysz rzeczywisty dźwięk bicia serca, odgłosy wód płodowych, oraz uspokajające aranżacje muzyczne. To połączenie stanowi wspaniełe remedium na problemy z bezsennością.
Slyszalyscie cos o tym podobno bardzo dobra plyta na usypianie dziecka ... nie wiecie gdzie ja mozna zdobyc????
Landryneczka,www.spokojny-sen.pl,tu mozesz zamowic plyte.
 
reklama
OLA - GRATULACJE!!!

kaja - o dostęp do albumiku napisz lepiej do Cyprysiowej na priva :)

Trzymam kciuki za wszystkie brzuchatki, żebyście się przed świętami jeszcze rozpakowały!!!
 
Do góry