reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

reklama
Dziewczyny! Nikodem urodzil sie o 19:30 wazy 3900 i ma 47 cm wzrostu! Dostal 10 punktow w skali Apgar.

Porod ekspresowy! Juz jestesmy w domku!!!:-):-):-)


GRATULACJE OGROMNE
jestem w szoku , że Ty już w odmku:szok:

ejj dziewczynki....gdzie wy sie podziewacie??
a mi odeszła ciut większa ilość czopu i nawet był ciut zabarwiony :) haa i humorek sie poprawił

No to może już coś się zacznie w ten weekend :-)

Witam !
Codziennie do was zaglądam i was podczytuje ale na pisanie to poprostu nie mam siły:-(
Dzisiaj czuję się lepiej dlatego postanowiłam się odezwać.
Zostało mi 8 dni do cesarki i trochę się stresuję tym,nawet mi się co noc śni jak mi znieczulenie wbijają - tylko nie wiem dlaczego w brzucholek :-(
Pogode mamy śliczną ale c z tego jak siły brak.

WOGÓLE TO GRATULKI DLA NOWO ROZPAKOWANYCH MAMUSIEK :-)



Nie martw się tak na pewno będzie dobrze a znieczulenie nie jest takie złe;-)


Dzisiaj jestem niewyspana i jakaś smutna hmmm?
Jutro jedziemy do Starachowic i nie mogę się doczekać , dzisiaj muszę zacząć się pakować bo przy Małej zajmie mi to 3 razy dłużej niz normalnie;-)

ehh jakoś dzisiaj źle się czuję i psychicznie i fizycznie :baffled:
 
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)Dzwoneczka,wielkie gratu!!!!!!!!!:-):-):-):-):-):-):-):-)
 
A ja to chyba jakas wrozka zostane:-Dwiecie ciotki ze od niedzieli,gdy mijala ta upragniona i wyczekana magiczna data "porodu",codziennie mam przeczucia ze "to juz dzisiaj",hhahahah....i NIC:evil:
 
W końcu przebrnęłam przez wszystkie posty... sporo tego produkujecie... no ale przynajmniej jest czym głowę zająć i czas szybciej ucieka w trakcie czekania :-)

Dowiedziałam się wczoraj, że moja koleżanka co miała termin porodu wyznaczony 2 dni po moim to urodziła... Chciała żebym to ja na nią zaczekała a właściwie żebyśmy się umówiły i tego samego dnia by nasze córy przyszły na świat... słowem takie bliźniaczki tylko z innych rodziców... ale się babka wyrychliła i nie czekała...

Dziś natomiast kilka minut temu się dowiedziałam od żony klienta mojego, że ludzie we wsi nawet nie wiedzą że jestem w ciąży bo niby nie widać tego spod kurtki. Że niby taka chuda jestem... no ale co zrobić po "wysokiej' kobitce w kurtce zimowej widać nie wiadomo czego się spodziewać ;-)

Co do jazdy samochodem to ja od 3 tygodni każę się wozić... Zakupy czy cóś to mąż za kółkiem, a wizyty kontrolne u gin to z matką moją... przynajmniej ma też jakieś zajęcie, bo emerytka i od kiedy umarła babcia (półtora roku temu) nie ma się biedula kim zajmować... Prawda jest taka, że samochody bez wspomagania kierownicy nie są dla zaawansowanych mamusiek... no chyba że do ćwiczeń wysiłkowych... aż w mięśniach brzucha się odczuwa całą jazdę. :baffled:

A ruchy dziecka... rusza się kiedy chce... a właściwie to większość ruchów to jest rozpychanie... I oczywiście jak każde maleństwo najbardziej moja lubi czas wieczornego odpoczynku... zaczyna szaleć na całego... aż mój mąż się dziwi jak położy rękę na brzuchu że mała tak potrafi... na szczęście jak już uda mi się zasnąć to jej gimnastyka mnie nie budzi... co najwyżej ciśnienie moczu wyrwie mnie ze snu...

Miego dnia
 
hej

Dziewczyny! Nikodem urodzil sie o 19:30 wazy 3900 i ma 47 cm wzrostu! Dostal 10 punktow w skali Apgar.

Porod ekspresowy! Juz jestesmy w domku!!!:-):-):-)

brawo !!!!!! gratulacje !!!!!!


justyna - wcale ci sie nie dziwię, że nie wzięłaś tych tabletek! Też bym tak zrobiła. Pierwsze słyszę, żeby przy zastoju przepisywać takie tabletki :no: A próbowałaś kochana okładów z liści białej kapusty (chłodzi się je w zamrażalce, następnie rozklepuje i przykłada do piersi). Jak mialam nawał przy Jasku to bardzo mi pomagało. Można też masować miejsce zastoju, og=kładać lodem, no i dzieciaczka przystawiać często.

.

nawet juz mi nie mów o kapuście :baffled: chodziłam jak bigos mój mąż tylko do mnie mój gołabku :-D a ja myślałam ze zwymiotuje od tego zapachu bo w połączeniu z moją gorączką jak kapucha zaczeła parować to uchhhhhhh szło paść !



Justyna a ja słyszalam o takim sposobie: nasmarować pierś oliwką albo kremem (czymś tłustym), namoczyć np. pieluche tetrową w 70% spirytusie (to możesz sobie zwykły spirytus rozcieńczyć 4do3 z wodą) i przyłożyć to do piersi tak na 15-20 min i na koniec ręką odciągnąć troche pokarmu. I to tak za 2-3 godzinki powtórzyć. Nie wiem na ile skuteczne ale sposób jakiś jest.

ja tez słyszałam teraz juz mi zastój minoł - oby i nie robie poza trzymaniem cycusiów ciepło i przystawianiem Leny co chwila nic innego !



wyglądam jak kloszard :rofl2: ide sie okąpać i włosy umyć bo sie dziecko wystraszy !!!
 
Dzięki dziewczyny , że jesteście ze mną bo czasami to aż ryczeć mi się chce przez tą sytuację z pracą ale mam Was i jest super:-)


A wiecie co? Humorek mi sie poprawił bo dzwoniła Gabi i zaraz do Nas przyjadą z Borysiem :-):-)
Strasznie się cieszę bo jakiegoś doła miałam.
 
Marzycielka fajnie ze towarzystwo bedziesz miała ! ja czasem bym tez chciała zeby ktos wpadł ale tak na pogaduchy jakas kumpela !!! bo czasami juz do głowy dostaje !!!
 
Dzwoneczka ogromne gratulacje!!! czekamy na opis i fotki:-)
Marzycielko piękna ta Twoja Oliwka:tak:
A dzisiaj już wylądowałam na fotelu u dentysty:baffled:Wczoraj wypadła mi plomba a przy okazji moja dentystka znalazła mi jeszcze jedną dziurkę - nie ma to jak nieplanowane wydatki tuż przed porodem i Świętami. Z drugiej strony - może lepiej teraz niż np. za 2 tygodnie
Maluszkowi wizyta najwyraźniej się nie podobała.
 
reklama
Agacia - no to super, że jednak wykluczyli to cholerstwo, jak znajdziesz chwilke to napisz wiecej.

DZWONECZKA - OGROMNE GRATULACJE!! SUPER, ZE TAK lADNIE WAM SIE WSZYSTKO UŁOŻYŁO!!

xpatrysiax - nie mozesz napewno cytryny jak karmisz piersią, miód też nie jest wskazany, bo uczula, jeśli to wirusówka to może warto przeczekać, a może idź do lekarza? Jak boli cię gardło to nasmaruj sobie Pulmexem i załóż szalik w domku...

Agga - nie stresuj się, twoje nerwy nic nie pomogą, a napewno wszystko będzie super - zobaczysz!!

Marzycielka - głowa do góry - jutro już będziesz u rodzinki!!

Dorotka - współczuje, ale lepsze to niż poród z bólem zęba na przykład!
 
Do góry