reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

Agawar ja też mam spuchnięte stopy. Wiem, że to bardzo nieprzyjemne:-(.

Marzycielko spojrzałam na Twój suwaczek i jestem w szoku, że tylko 10 dni ci zostało do godziny "0". Teraz to pewnie okrutnie czas ci się dłuży. Ale ja i tak ci zazdroszczę. Za 3 tygodnie ja będę marudziła i znęcała się nad otoczeniem, a ty będziesz już tuliła swoje słodkie maleństwo...
 
reklama
Witajcie brzuchatki...my dzisiaj rano wstałyśmy-jutro mamy wizytę więc dzisiaj trzeba było odwiedzić laboratrium, a rano zimno brrrrr chyba ze 4 stopnie były:-(

Wczoraj mielismy leniwy dzionek i cały przechodziłam w piżamce:-D
Ja ostatnio sypiam super i chciałąbym zeby tak pozostało:tak:

Czy was tez boli kość ogonowa, jak siedze to mnie strasznie boli, mam wrażenie ze córcia napiera a jak chodze to boli kość łonowa i okolice???? jak leże w bezruchu to jest super nic nie boli ale przewracanie sie na 2 bok to koszmar

Dzisiaj w nocy bolał mnie ząb, nocka nieprzespana, wybieram się jutro do dentysty.
Czy w tak zaawansowanej ciąży mogę dostać znieczulenie jakby co???? i czy stres zwiazany z wizytą (strasznie sie boję) może wywołać skurcze????
w dzień ząb już nie bolał, może to tylko chwilowy ból i odpuścić dentystę. a może zadzwonić do gina i zapytać...
poradźcie bo nie wiem co ma robić

Vilemo mnie też pobolewa kośc ogonowa, chociaż ostatnio ból ustał ale w 2 trymestrze jak dluzej posiedzialam to byla tragedia;-)
A co do ząbka to dziewczyny mają rację...są znieczulenia dla ciężarnych....

Wracając do bolących ząbków mądrosci pomaga płukanie Septosanem(to mieszanka ziół), mi naprawdę po niej ulżyło:tak:polecam!!!!

Ja w pierwszej ciąży używałam i teraz też BEPANTHEN maść. Jak dla mnie super, smarowałam brodawki w ciąży i podczas karmienia i co najważniejsze nie trzeba zmywać tej maści przed karmieniem maluszka. Ale koniecznie maść, jest też krem ale on jest przeznaczony dla starszych dzieci.

Czyli Bepanthenem Krem nie można smarowac brodawek:-(????
Musze kupić maść:baffled:
 
dzien dobry

Wczoraj pozegnalismy gosci o 3 w noc (w sumie dzis) :baffled:takze sobie pospac dzis do 11 ;-) Mój mezus aktualnie walczy z mdlosciami :-)

Mnie od rana strasznie boli żołądek, skreca mnie, sciska, przez to mnie mdli i na kibelek ciągnie :zawstydzona/y:


Co do zwierzaka to oczywiscie najbardziej chcielibysmy psiaka i powiem szczerze ze tak jak zawsze mówilismy ze psiaka nie to teraz zaczelismy sie zastanawiac powaznie... Fakt mieszkamy w centrum ale mamy park duzy po drugiej stronie ulicy, no wiadomo ze w parku raczej psiak nie pobiega ale jakies 5 minut drogi autem mamy taki leśny park gdzie sa wielkie pola itd. Jescze nie jestesmy zdecydowani, musimy powaznie sie nad tym zastanowic bo jednak to bedzie kupa wyrzeczeń. Chcemy owczarka niemieckiego (mialam juz kiedys) i wiem ze taki psiak duzo wymaga...
 
Witajcie mamuski.....

Ja tez troszkę na początek ponarzekam,bo tak boli mnie krzyż i kość ogonowa,ze szału dostaje.....a poza tym ja już po zakupkach....jak ktoś ma blisko Carrefour to polecam pieluszki Pampers 98sztuk + chusteczki Pampers nawilżane GRATIS hahha sa po 45,85zł.... przytachałam dwa opakowania...i kupilam taka pyszna pizzerke,ze az mi ślinianki pracowały cała droge....

Poza tym ciesze sie ,ze nadal wszystkie w dwupaku.....
 
A co do dentysty to ja chodze regularnie od połowy ciąży...to Xpatysiax ma rację w ciąży nie mozna brać znieczulenia z adrenaliną...tylko że zazdroszczę tej która uświadczy takiego znieczulenia bez adrenaliny w gabinecie NFZ:confused:...więc leczę zęby kanałowo bez znieczulenia i nikt mi nie powie że to bezbolesne:confused:...
Jutro mam kolejną wizytę i mam nadzieję,że zrobi mi dwa na raz....:-)

Naprawdę Cię podziwiam-kanałowo bez znieczulenia, brrr...:szok: Ja tylko raz w życiu miałam leczoną szóstkę kanałowo i bez znieczulenia-oczywiście w państwowym gabinecie. Teraz sobie odpuściłam i chodze prywatnie, troszkę kosztuje ale o ile bardziej przyjemnie :-)
 
Paola - i co? udało się coś załatwić z wózkiem?

justyna - mam nadzieję, ze sie chociaż wyspałaś po tej imprezce!!

villemo - ja mam identycznie z tymi bólami, najgorzej w nocy zmienić pozycję... a co do dentysty, to spokojnie, możesz dostać znieczulenie, ale inne poprostu, nie zrobi ci napewno rentgena. Ja już w tej ciąży wyleczyłam wszystkie zęby, nawet takie, które źle mi zrobiono w Pl, raz byłam na Emergency, bo chodziłam po ścianach z bólu, i w tym jednym ząbku tylko mam plombe tymczasową i czekam, żeby po porodzie zrobił mi rentgena żeby upewnić się, że wszystko ok i wstawi mi wtedy normalną plombę. Nie bój się napewno nie ma czego, w poprzedniej ciąży w Pl też zaleczałam zęby, miałam 4 mikroubytki i wstawiała mi 4 plomby - wszystkie ze znieczuleniem.

Na zęba mądrości polecam zrobić tak jak mi poradziła kiedyś dentystka - pół sklanki wody, łyżka sody oczyszczonej, taki roztwór nabrać do dużej strzykawki i założyć wielką igłę (bardzo grubą), którą wcześniej sobie wybnijcie trochę, żeby łatwiej było się dostać do zęba - płukać pod ciśnieniem w obolałej strefie - to podobno zmieni ph i przyniesie ulgę, mi pomagało w ciąży z Misią. Można też patyczkiem do uszu przetrzeć zęba nalewką z szałwii (kupicie w aptece) i płukać usta herbatką z szałwii (ale to jest też na powstrzymanie laktacjii, więc trzeba pamiętać).

renia - mi się wydaje, ze rozbierznosc w Usg jest raczej normalna, u mnie taka jest od 12 tygodnia, hehehe.

Agatakas - to czekam na efekty w albumiku, najlepiej przed i po!!

zozakoza - super spacerek!! A z tym piecem to przegiełaś moja droga!!

Zapominajka - cieszę się, że nie straciłaś całej krwi u piguły wampira, hehehe.

Yoka - matko, po takich przejściach u dentysty, to ty chyba nie zauważysz, że urodziłaś, hahaha.

anoli - tylko jak jest krew podobno, nie martw się mi się śniło, że kwiaty robiłam z Misią, jak dzień wcześniej mi Robert tłumaczył dlaczego nosi się te czerwone kwiatki na kurtkach tutaj. I w nocy obudziłąm wszystkich bo się darłam "Misiu, nie musisz już robić tych malw!!" na całą chałupę, hahaha. Myślę, że to jakieś przeżycia z dnia się odbiły i dlatego ci się tak śniło! A Agacia mówi, że to kwiaty na śmierć z kolei, hahaha.

kana - to super, że ślinianki zadowolone, hehehe, ja też już po zakupach, też przytachałam kupę siat.
 
A mi Miśka od rana chora, katar, kaszel i gorączka, jeszcze mi się termometr popsuł i musiałam zasuwać z nią po nowy... ehhh, życie to nie je bajka...
 
reklama
kana pociesze cie ze nie jestes sama jest nas weicej z bolem krzyza i kosci ogonowej. Ja to juz nie wiem czy lepiej jak leze siedze czy chodze:confused:

Cyprysiowa to sie imprezka przedłużyła, ja bym nie dala rady:sorry2:

Misiówka zdrówka dla Misi, mam nadzieje ze to tylko lekkie przeziebienie:tak:

Taka jestem zła, bo mialam namiary na sprawdzona firme kurierska, która tescie mieli przesłac wózek, a tu lipa....od dwóch nie mozemy sie dodzwonic...nikt nie odbiera:wściekła/y:
Chyba zaczne szukac innnego kuriera:-(
 
Do góry