reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

reklama
A to instrukcja masażu, jaką polecają do tego (ale i pewnie każdego innego) olejku:

Instrukcja masażu:
wskazane jest, aby masaż miejsc intymnych przeprowadzany był trzy do czterech razy w tygodniu i trwał każdorazowo od pięciu do dziesięciu minut. W ramach przygotowań do masażu zaleca się skorzystanie z toalety oraz kąpiel – zwłaszcza przed pierwszymi sesjami masażu – działającą pobudzająco na system krążenia krwi i zmiękczającą tkankę okolicy krocza. Po kąpieli należy zająć wygodną pozycję, rozluźnić się i rozprowadzić na kciuku odpowiednią ilość olejku do masażu miejsc intymnych. Następnie wprowadzić kciuk do pochwy i przesuwać rytmicznie, lekko uciskając ściankę pochwy i wykonując ruch jak wskazówki zegara od godz. 3 do 9 i z powrotem. Z każdym masażem tkanka okolicy krocza i otaczające ją mięśnie będą ulegać rozciągnięciu, czemu będzie towarzyszyć uczucie miękkości i rozluźnienia. Okolicę krocza należy masować do momentu, gdy pojawi się uczucie lekkiego mrowienia. Następnym etapem jest masaż okolicy pomiędzy pochwą a odbytem. Należy masować to miejsce, delikatnie chwytając je pomiędzy kciuk a palec środkowy. Po zakończeniu masażu resztki olejku z okolicy krocza należy zmyć ciepłą wodą. Olejek do masażu miejsc intymnych należy stosować regularnie od 34 tygodnia ciąży. U kobiet ze skłonnością do przedwczesnych skurczów porodowych należy zaprzestać masażu. W razie wątpliwości dotyczących masażu okolicy krocza skonsultuj się z położną lub lekarzem.
 
musia100 - witaj !! nie krępuj się pisz często i gęsto!! A córcia będzie super pomocą przy maleństwie, będzie ci napewno łatwiej!

anoli - no to pewnie zasługa angielskiej pogody... połóż się najlepiej, mam nadzije, ze szybko minie!

Myszqa - jakie masz marzenia senne, hehehe...

Morbital - udanej wizyty!!

pytia - ja wypiłam po terminie 2 litry na raz i 12 godzin później miałąm na rękach Misię... na każdego pewnie działa inaczej, ale ja byłabym ostrożna.

blizniaki - połóż się kobieto, ryba nie zając!!

A ja mam cykora przed tym masażem szyjki... chciałabym uelastycznić wszystko przed porodem, może mnie by nie nacieli, ani bym nie pękła, ale z drugiej strony te moje skurcze są dość silne, a nie chcem rodzić przed czasem, niech dzidzia decyduje, poza tym Misia przyszła na świat w ciągu 6,5 godziny, a to dość szybko jak na pierwszy raz....
 
witajcie mamuśki :-)

Napisałam smska do Ani i odpowiedziała, ze jest jeszcze w "dwupaku", ale ma problemy z internetem i nie ma jak pisac. Dzisiaj jedzie do kardiologa, bo cos nie tak z pulsem, no i ma pokazac jakies wyniki na tarczycę, od 3 tygodni strasznie puchnie. Obiecuje, ze niedługo się odezwie.
no właśnie też się ostatnio zastanawiałam co z Anią i ciesze się że u niej na razie wszystko ok :tak:

Dzisiaj mam wizytę, ale pewnie mój gin powie, że ciąża nie może być lekka przez cały czas skoro nazywa się ciążą:) ehhhh Ale tyle dobrze że dzisiaj mam USG więc pooglądam sobie moją wiercipiętkę:)
daj znać po wizycie :tak:

Agacia82 napisała, że u nich wszystko dobrze. Niestety popsuł im się internet i nie wie kiedy będzie już działał, ma nadzieję, że jutro.
Pozdrawia i przesyła buziaki!
Dobrze że z Agacią wszystko ok :tak:

Witam!
Ja też jestem grudniowa - termin na 28 . Zaglądałam do was czasami, ale tylko z boku i wreszcie się odważyłam odezwać.
witaj :-)
 
a ja ostatnio mam ciężkie noce:-( jakoś nie mogę spać a i Lenka tak się w nocy rozpycha że mnie co chwila budzi... pocieszam się że już niewiele zostało...

a teraz jestem już po pracy :tak: od godziny siedzę w domu :tak: mam nadzieje że nie będę potrzebna :tak:
dziś w nocy przyjeżdża moje kochanie więc na weekend was opuszczę, bardzo się za nim stęskniłam...
 
a ja ostatnio mam ciężkie noce:-( jakoś nie mogę spać a i Lenka tak się w nocy rozpycha że mnie co chwila budzi... pocieszam się że już niewiele zostało...

a teraz jestem już po pracy :tak: od godziny siedzę w domu :tak: mam nadzieje że nie będę potrzebna :tak:
dziś w nocy przyjeżdża moje kochanie więc na weekend was opuszczę, bardzo się za nim stęskniłam...

No w drodze wyjątku wybaczymy Ci tą weekendową nieobecność:) Tylko nie poszalejcie za bardzo ;);)
 
reklama
Odnośnie herbatki z malin, to też się zastanawiam, kiedy zacząć pić. Mówią, że odo 36 tygodnia, więc dla mnie od soboty, ale sama nie wiem, bo wolałabym skończyć przynajmniej 37 tygodni, żeby rodzić. A nie wiecie, jak szybko herbatka działa, tzn. po jakim okresie picia pojawia się rozwarcie?
Cyprysiowa - u mnie przepis na parzenie na opakowaniu mówi, że jedną łyżkę stołową zalewa sie szklanką wrzątku i odstawia na 10-15 min. do zaparzenia. Ale nie wiem, czy pije się raz dziennie czy więcej, bo nic nie wspominają o tym :confused:

Ja piję herbatkę od Niedzieli 3 razy dziennie po 2 łyżeczki i jak na razie nic mnie nie ruszyło...:-(


A mi się dzisiaj śniło , że zaczęłam rodzić i pojechałam na porodówkę a tam taka kochana położna była , że aż sama chciałam rodzić:-)
Potem ona obmacała mi brzuch i mówi , że córcia będzie duża i będzie miała 62 cm :tak:
Super nie??

A wogóle to ja na porodówkę pojade dopiero jak będę miała skurcze co 5 minut aby 3/4 porodu przesiedzieć w domciu.
Mam nadzieję , że dam radę więc trzymajcie za mnie kciuki;-)


A ja do mojej córci mówię " Córcia wyszłabyś już bo mamusia sie już za Tobą stęskniła " a ona wtedy mnie kopie i mówi" e mama jesce nie...":-D
No cóż w takim razie czekamy bo czuję , że lalka najpierw chce nabrać masy a potem zaskoczyć Nas swoją wilkościa i ładna wagą.
A , że mama teraz wpie..a wszystko i dużo to córcia ma szansę sie ślicznie rozwinąć.


Jeszcze 16 dni.... Uwierzycie??:tak::-)
 
Do góry