reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowe dania dla maluszków, czyli kontrowersyjne SŁOICZKI

ja uważam że słoiczki są praktyczne na początku wprowadzania nowych pokarmów - jednoskładnikowe słoiczki są wręcz niezastąpione.
natomiast w miarę wprowadzania nowych składników, mięsa, uważam że lepsze są domowe zupki i dania.
oczywiście nie ma reguły - dzieciaczki czasami jedzą tylko słoiczki a nie chcą domowych dań. moje dziecko jadło do około 10tego miesiąca słoiczki a od kiedy przestawiłam ją na domowe jedzenie to pluje słoikami.
jeśli chodzi o nowe dania z menu smakosza - dla mnie wszystkie smakują tak samo i do tego okropnie. ale to dzieciom maja smakowaća nie nam :rofl:

u nas było podobnie słoiczki było super jak nie zaczeła dostawac swoich zupek. dla mnie tez smakuja one jednakowo. niezalenie od smaku. ale co fakt to fakt..nie my to jemy i nie nam powinno smakowac:dry:
 
reklama
Moja córeczka bardzo szybko zaczęła jeść zupki ze słoiczków i bardzo je lubi.
Ostatnio zaczęła jeść kanapeczki z serkiem i szynką.Je kaszki . Problem w tym że jak tylko próbuje podać jejcoś co sama ugotuję to robi krzywą mink pluje i nie chce jeść.
 
Może na początek spróbuj ugotować trochę takiej samej zupki, jak masz w słoiczku i mieszaj zaczynając od dodania odrobinki swojej do słoiczka. Z czasem coraz więcej i więcej.... może dzięki temu córcia się przyzwyczai. Potrawy słoiczkowe mają jednak swój specyficzny smak i jak by nie było jest spora różnica w smaku między nimi a domowym jedzonkiem. U nas było odwrotnie - jak Filip spróbował normalnego jedzenia, to po jakimś czasie wogóle odmówił jedzenia słoików, czego żałowałam, bo w pewnych sytuacjach taki słoik to wielka wygoda. Ale cóż, są gusta i guściki, szczególnie, jeśli chodzi o dzieciaki;-). Życzę powodzenia
pozdrawiam
nikita
 
może to i jest jakiś pomysł. Spróbować nie zaszkodzi.wymieszam juej zupke z moją i zobaczymy. Chciałabym żeby zaczęła jeść bo już mnie to trochę martwi:-( A może trochę przesadzam?:confused:sama nie wiem.
 
nie napisałaś czy córka dostaje zupkę typowo ze słoiczka chodzi o to czy go widzi moja znajoma robiła tak gotowała swoja zupkę, przekładała do słoiczka i dziecko myślało że to zupka ze słoiczka dało się oszukać różne są sposoby pozdrawiam :tak:
 
moja córcia nie da się oszukać bo ja przekładam zupki do miseczki. Już nie wiem co mam z nią zrobić. A może ona z czasem sama się oduczy. Może ja za bardzo z nią walczę?:-(
 
Kupiłam a nie sprawdziłam składu, w którym jest: szpinak*, ziemniaki*, mleko
pełne*, śmietana*, witamina C.
- dla niemowląt po 4. miesiącu

* oznacza z rolnictwa ekologicznego.

Podałybyście ten produkt swojemu dziecku? Z tym mlekiem i śmietaną?


Justynka ma 7 miesięcy :)
 
Ja napisałam maila do Hipp'a w związku z tym mlekiem w daniu ze szpinakiem (zresztą nie tylko hipp dodaje mleko do swoich produktów) i interesowało mnie dlaczego niektóre herbaty słodzą cukrem i glukozą i taką dostałam odpowiedź:

Dzień dobry,
Szpinak jest bardzo wartościową propozycją urozmaicenia niemowlęcego
jadłospisu. Posiada wiele walorów żywieniowych (żródło beta
karotenu,witaminy C,skladników mineralnych) ale ma jedną wadę - zawiera kwas
szczawiowy, który łączy się z wapniem. Aby nie łączył się z wapniem z
organizmu, dodane jest do skłądu właśnie mleko i śmietana - dobre źródła
tego pierwiastka. Dodatkowo śmietana obecna w niewielkiej ilości nadaje
produktowi aksamitną konsytencję. Produktu tego oczywiście nie polecamy dla
dzieci z alergią na białko mleka krowiego, jednak jest on bardzo pomocny,
przy zaparciach, często spotykanej dolegliwości u niemowląt w okresie
rozszerzania diety.
Jest wiele różnych cennych owoców, które niestety mają kwaśny smak. Dlatego
lepiej, aby dziecko zjadło niektóre owoce z niewielkim dodatkiem cukru niż
miałoby ich nie zjeść w ogóle.
Herbatki granulowane zawierają cukry ze względów technologicznych.
W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji.
Serdecznie pozdrawiam
Izabela Wójcik
Specjalista Nauk Żywieniowych
Serwis dla Rodziców
HiPP Polska Sp. z o.o.
 
reklama
Witam wszystkie Mamusie!
jestem mamą 6 mieisęcznej Zosi. Do tej pory karmiłam ją tylko piersią, ale właśnie zaczynamy wprowadzanie pokarmów stałych. Nie mam dostępu do warzyw i owoców z własnej działki ani nie mam nikogo od kogo mogłabym takie sprawdzone produkty kupić, zdecyduje się więc na zakup słoiczków. No i właśnie chciałabym się pradzić, którą firmę wybrać, którą polecacie, która jest lubiana przez dzieci.
Za wszystkie rady dziękuję.
Pozdrawiam
 
Do góry