reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

głaszczę brzuszek i ...nadajemy imiona dla naszych maluszków :)

Ech a ja się wczoraj w związku z imionami nieźle zdenerwowałam...A było tak:
Wizyta cioci( sama urodziła córeczkę 2 lata temu więc było o czym pogadać). Dochodzimy do tematu imion i mówię, że będzie Ala albo Jaś...na co ciotka z wyraźnym skrzywieniem i dezaprobata: Takie polskie....

No myślałam , że coś jej zrobię:wściekła/y: Gdzie my niby mieszkamy jak nie w Polsce?? Bez urazy dla nikogo ale nie planuje nazywać dziecka Jessica czy inne takie...
Popieram Cie. Ja tez jestem zwolenniczką polskich imion, ale żeby miały międzynarodowe odpowiedniki. Dlatego nie dałabym dziecku na imię Danuta lub Bożena. Nie chcę nikogo urazić. Sama mam na drugie Danuta i zawsze nie cierpiałam tego imienia. Dziękowałam mojemu ojcu, że postawił na swoim, bo mama chciała mi dać Danuta na pierwsze :baffled:

nie wyobrażam sobie, żeby moje dziecko nazywało się Angelika, Sandra, Nicola, Czy Jessika
Ja teraz uczę Nikolę, która się przedstawia Nikol (z takim angielskim akcentem) i ma przy tym bardzo polskie nazwisko ;-)
 
reklama
Dziewczyny z Polskimi imionami za granicą jest duży problem. Każda z nas chce dla naszego dziecka jak najlepiej. I wszystkie szukamy imion które będą pasowały do naszych dzieci i które nie będą przetwarzały im problemów.
My jesteśmy we Francji mój mąż ma typowo słowiańskie imię i zawsze ma z tym problem. Bo są w nim polskie znaki i jest ona dla nich w ogóle nie znane. Ja za to mam nie typowe imię dla polek i nikt tu ani razu się nie pomylił czy źle wypowiedział ( w Polsce ludzie mieli za to z tym problem ci co uważają ze powinno być prosto po polskiemu :-) )
My nie wiemy gdzie będziemy mieszkać. Bo teraz chyba nikt sobie nie da ręki za to obciąć. Teraz jesteśmy tu, może kiedyś będziemy w Polsce. Nie wiem...
I musimy wybrać imiona które istnieją w 2 językach. I nie chodzi o odpowiednik taki jak Véronique – Weronika, Christophe – Krzysztof.
Chcemy by imie się pisało tak samo czy to w Polsce czy we Francji. To by było ułatwienie dla nas i napewno dla naszych rodziców.
I my mamy naprawdę ograniczone możliwości odnośnie wyboru imienia. Tym bardziej że nie chemy kolejnej Ani czy Adama bo jest już kilka osób o tym imieniu i nazwisku w naszej rodzine.
 
Dziewczyny z Polskimi imionami za granicą jest duży problem. Każda z nas chce dla naszego dziecka jak najlepiej. I wszystkie szukamy imion które będą pasowały do naszych dzieci i które nie będą przetwarzały im problemów.
My jesteśmy we Francji mój mąż ma typowo słowiańskie imię i zawsze ma z tym problem. Bo są w nim polskie znaki i jest ona dla nich w ogóle nie znane. Ja za to mam nie typowe imię dla polek i nikt tu ani razu się nie pomylił czy źle wypowiedział ( w Polsce ludzie mieli za to z tym problem ci co uważają ze powinno być prosto po polskiemu :-) )
My nie wiemy gdzie będziemy mieszkać. Bo teraz chyba nikt sobie nie da ręki za to obciąć. Teraz jesteśmy tu, może kiedyś będziemy w Polsce. Nie wiem...
I musimy wybrać imiona które istnieją w 2 językach. I nie chodzi o odpowiednik taki jak Véronique – Weronika, Christophe – Krzysztof.
Chcemy by imie się pisało tak samo czy to w Polsce czy we Francji. To by było ułatwienie dla nas i napewno dla naszych rodziców.
I my mamy naprawdę ograniczone możliwości odnośnie wyboru imienia. Tym bardziej że nie chemy kolejnej Ani czy Adama bo jest już kilka osób o tym imieniu i nazwisku w naszej rodzine.
Marys16 mam ten sam problem z imieniem. My mieszkamy w Niemczech, znajomych mamy z różnych częsci świata. Chcemy nadać jakieś polskie imię, ale o ile dla dziewczynek jest sporo fajnych imion to dla chłopców jest posucha. :dry: Nie dam na imię synkowi np. Franciszek bo w szkole będą na niego wołali Franz. :wściekła/y:
 
marys
u nas ten sam problem
moze troszke mniejszy, bo my mieszkamy w niemieckojezycznym kraju i tu troche wymowa bardziej zblizona do naszej
ale maz za to nie z polski
dlatego nasz synek bedzie oskar a corcia bylaby maja :tak:
 
Ja jak jeszcze nie wiedziałam ży to synuś to jakoś tak bardzo nie zastanawiałam się nad imieniem już tak na 100%, mąż wymyślił Bartka, ale ja przemuślałam to i doszłam do wniosku ża źle będzie brzmiało jak będą mówić Panie Bartłomieju :baffled: Ja chciałam Rafałka i najbardziej do mnie przemawia, choć po przejżeniu księgi imion wpadły mi jeszcze Alan i Kacper. Mąż jeszce nie wie więc nie znam jego zdania... Jak myślicie które z tych trzech jest najfajniejsze? Ciekawa jestem co mi powiecie choć wyboru i tak ja dokonam hehe :-D
 
bartek nie musi byc bartoszem czy bartlomiejem, moze byc po prostu bartkiem

mi z twoich typow podoba sie najbardziej rafal - ostatnio chyba sie nie spotkalam, zeby ktos dal tak dziecku na imie, a jest przeciez bardzo ladne ;)
 
reklama
Do góry