reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gadu gadu a jesc trzeba... czyli nasze przepisy :-)

Madziu zrobiłam ;-) trochę pomogła mi koleżanka z października dając swój przepis. Ja myślałam że Ty tą bitą śmietanę jakoś 'utrwalasz' tą żelatyną ;-)

Aaa dwie warstwy środkowe zastąpiłam krakersami :tak: pycha :tak: jest jeszcze kawałek, może przetrwa do popołudnia ;-)
 
reklama
Cieszę sie ,ze Ci wyszło:tak: A no i ja w takim razie nie spróbuję ,bo z Maciusiem nie będziemy zarażać:-( K jedzie do tescia,więc nie mam nawet możliwości,zeby zostawić małego w domu:sorry2: trudno,następnym razem:tak:

A Ty dodawałaś żelatyny? może to dobry pomysł,bo mi bita śmietana całkowicie oklapła,z tym że ja w ogóle poszłam na łatwiznę i kupiłam gotową tą do psikania,bo z racji tego,ze ciągle się miksera nie dorobiłam to nie miałam jak ubić zwykłej.
 
Nie dodawałam żelatyny, bo nie wiedziałam jak to zrobić :sorry:
Ubiłam zwykłą śmietankę 30 i było ok, ale ona nie jest nie wiadomo jak puszysta i stercząca, jak ta z pojemnika ciśnieniowego ;-) No i mało jej miałam, tylko jeden kubek 400g, mimo że kupiłam dwa, ale pierwszy tak dobrze chciałam ubić że zrobiło mi się masło :sorry2::-D:-D
 
No właśnie ta gotow jest stercząca,ale tylko chwilę:baffled: Także ja po wyjęciu ciasta i tak jeszcze raz psikałam przed podaniem:-p
a próbowałaś ,jest takie coś śmietan fix czy jakoś tak:confused: Podobno migiem się ubija z tym śmietane i sie trzyma.

a najważniejsze ,że smakowało:tak:

A te krakersy to miałaś takie normalne słone?
 
tak normalne słone :tak: bo połączenie karmelu z solą jest super! No i nie jest wtedy aż tak słodko. Ta sól się w sumie gubi i ciasto jest na prawdę pyszne.

a fixów nie używam żadnych ;-)
 
no, super jest :tak: ale drogo wychodzi dość... Zastanawiam się jak by to wyszło, gdyby tak upiec trzy cienkie blaty z kruchego ciasta, albo półkruchego. Tak jak w miodowniku.
 
Pewnie by pysznie było,ale chyba nie taniej. Mi ok 20 zł to wyniosło z tym,ze sama bita śmietana koło 5 ,a jak sie rozbi ze zwykłej to chyba tez taniej.
 
reklama
Moim zdaniem są okropne, fuuuj :-p

a tak poza tym, wiesz że w Haloween odbywa się najwięcej czarnych mszy? nie dość że to pogańskie, to jeszcze diabelskie. :-p
 
Do góry