reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Formalne sprawy i papierkologia

a wlasnie, bo ja mam dlugi macierzynski i pozniej to zobacze, moze zlobek...tyle ze co sie robi z 5latkiem ( w sensie z Olafem, dzieckiem numer 1;)) jak sie nie pracuje i jest na urlopie? da sie takiego poslac do przedszkola? bo przeciez to dziecko sie zameczy jakby mialo ze mna w domu siedziec! a podobno sa jakies problemy z przyjeciem dziecka, ktorego matka nie pracuje???
 
reklama
w Polsce da się posłać do przedszkola w takim wypadku, swojego akurat tak posyłam. Jestem na urlopie wychowawczym i nikt mnie się nie pytał czy pracuję czy nie, tylko chcieli zaświadczenie o zatrudnieniu. to zaniosłam i wystarczyło
 
dzięki Scarletka, ja trochę podwójnie mieszkam więc może być bardziej skomplikowane, ale coś wymyślę, żeby to biedne dziecko się nie męczyło ze mną w domu.
 
Ach, ta praca...Ja za swoja praca strasznie tęsknię. Jestem pedagogiem specjalnym i pracowałam z dziecmi niepełnosprawnymi.
Ale po urodzeniu Zosi nie wyobrażałam sobie, ze mogłabym ja zostawić z kims obcym(babcie mieszkaja daleko).
Wobec ego zdecydowalismy sie na drugie dziecko no i poswięcam się macierzyństwu:-D

Tez planuje firme założyc bo z jednej pensji nie jest lekko, poza tym mam fajne hobby, na którym mozna zarobic- robie zaproszenia slubne, kartki okolocznościowe i anioły z masy . Chcecie zobaczyć?

Zobacz załącznik 269338Zobacz załącznik 269339Zobacz załącznik 269345Zobacz załącznik 269344Zobacz załącznik 269343Zobacz załącznik 269342Zobacz załącznik 269341Zobacz załącznik 269346Zobacz załącznik 269337Zobacz załącznik 269340

Sprzedaje na razie "na lewo", a chciałabym se rozreklamowac i załozyc firme z prawdziwego zdarzenia.

super a robiłaś juz kartke na prymicje-bo mój i męża przyjaciel w maju ma świecenia kapłańskie i kurcze chcemy jakąś oryginalną karte z życzeniami do upominku dołożyć
 
To ja napiszę, jak ja to widzę po porodzie:-)
Jako, że w tym roku kończę magisterkę, wiem, że może być mi troszkę ciężko, ale ze studiów nie zrezygnuję. Planuję odchować dziecko do września, a potem chciałabym posłać je do żłobka. Dziś w tv mówili, że na żłobek czeka sie 1-1.5 roku, więc nie wiadomo czy to wypali. Chociaż będę samotną matką, bo właśnie także z tego względu odłożyliśmy ślub na za 2lata. Nie mogę liczyć na pomoc babć, bo obie pracują, a na nianię poszłaby moja cała początkowa pensja :baffled: z wykształcenia jestem pedagogiem i prawdopodobnie będę pracować po 5h dziennie, więc może nie byłoby tak źle, ale w porównaniu ze żłobkiem, niania wychodzi drogo. W ostateczności sama zostanę nianią dla mojego dziecka i wezmę pod opiekę inne, żeby mieć z tego jakiś pieniążek :happy: taka opcja mi się podoba, choć chciałabym iść już do normalnej pracy w zawodzie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Fusia na prymicje nie robiłam jeszcze , ale zawsze kiedys musi byc ten pierwszy raz:-D Także chętnie zrobię, jesli chcesz- moge zrobic kilka wzorów do wyboru i wysłac Ci fotki na maila:tak:
 
fifronko, to pytanie do ciebie choć może inne dziewczyny znają też odpowiedź to bardzo proszę... :-)
sytuacja: kobieta jest na wychowawczym, mąż pracuje na umowę o pracę. Czy przysługują mu jakieś dni wolne tzw. "na dziecko" ? albo czy może wziąć w tej sytuacji L4 na dziecko?
 
reklama
art. 188 - to są dwa dni w ciągu roku, ale tylko jedno z rodziców może skorzystać. trzeba do pracodawcy napisac oświadczenie, że ta druga strona nie będzie z tego prawa korzystała.
 
Do góry