reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

....****....dzis na obiad było/bedzie...****....????

reklama
Ja na dniach zrobie ten przepis Syli :-) bo akurat mam tunczyka i pietruszke:-D no a reszte sie dokupi...tylko kiedy ja to zrobie jak od dwoch dni kiedy przyjechal moj brat prawie nas w domu nie ma...Dzis po 7 godzinach w miescie nogi w dupe mi wlaza :no::baffled: A jutro by chcieli basen,albo jezioro ...albo... jooo a ja mam byc przewodnikiem...
 
ja też wypróbuję sosik z tuńczyka, brzmi smakowicie. Syla daj jeszcze jakieś proste przepisy na kuchnię włoską, bo coś mi się wydaje że masz ich więcej:tak::-)
 
A ja przywiozłam od mamy rosół, pierogi, młodą kapustę, więc mam trochę spokoju :-p Ale jak już wszystko zjemy, to wypróbuję przepis Sylwii, bo mi się spodobał :tak: a w ogóle to mi ostatnio ślinka cieknie na myśl o ogórkach małosolnych, przywiozłam od mamy ogórki i zrobiłam dziś- mam nadzieję, że jutro wieczorem już będę mogła wcinać, mniam!
 
Ja dzisiaj robie taki:-)

Farfale Alfa Romeo

- makaron farfalle (kokardki) ok. 150 g,
- czosnek (3 ząbki),
- 1 cebula,
- bekon,
- pomidory suszone,
- czarne oliwki,
- pomidory w puszcze krojone lub całe (1 puszka) lub swieże (2),
- bazylia swieża i suszona,
- pieprz,
sól,
- tabasco,
- oliwa z oliwek,
- ser parmigiano regiano (parmezan) lub granna padano.

Na patelni rozgrzewamy oliwe z oliwek (jedna lyzke stolowa), kroimy bekom w kosteczke (dosyc gruba). Kiedy bekon zrumienieje dorzucamy pokrojona w kosteczke cebule i czosnek (wazne zeby nie byl wycisniety przez praske)i przez kilka minut dusimy na srednim ogniu, uwazajac zeby czosnek sie nie przypalil. Nastepnie kroimy czarne oliwki na cwiarki oraz pomidory suszone w "pasemka" i dodajemy do wczesniejszych skaldnikow i znowu dusimy przez kilka minut. Jesli mamy swieze pomidory to nalezy je obraz ze skorki i posiekane dorzucic na patelnie. Jesli natowiast w puszce to mysle ze polowa puszki wystarczy. Sos doprawiamy sola i pieprzem oraz suszona bazylia. Swieza bazylie siekamy i dodajamy do sosu. Na smaym koncu wlewamy kilka kropel tabasco.
Makaron:
Makaron gotujemuy all dente (nie za twardy ale tez nie za mniekki :-)) z dodatkiem soli i oliwy z oliwek (zeby sie nie skalejal).
Na koncu do sosu dodajemy ugotowany makaron i zostawiamy na chwile na najmniejszym ogniu zeby pasta przeszla smakiem sosu.
Parmezan lub granna padano scieramy na tarce i podajemu w miseczce na stol.
Gotowy makaron na talerzu mozna przyozdobic kilkoma listkami swiezej bazylii.
 
reklama
Do góry