reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

KasiuN dobrze myslałaś, musiał dostawać pasteryzowane.
Stosuje się to u naprawdę małych wcześnieczków.
W naszym przypadku było podobnie, początkowo pasteryzowano,
a dopiero jak Kubuś troszke sie wzmocnił i już pzybrał na wadze
to wtedy lekarka zadecydowała ze może dostać swieże, tylko podgrzane.
Myslę, że to dlatego, że magłoby takie małe dzidzi
nie poradzić sobie ze strawieniem takiego mleczka...
Życzę Kacperkowi jak naszybszego powrotu do domku :)
 
reklama
Drogie mamusie,

Czekam na mojego synusia z utęsknieniem i trochę obawiam sie porodu przedwczesnego. Ostatnio mialam niepokojace skurcze , teraz po dawkach lekow rozkurczowych jest juz ok ( tez po duzych dawkach magnezu ) ale mam do was pytanie.
Otoz, przed zajsciem w ciaze schudlam patologicznie jak na moje mozliwosci. Wazac niewiele zaszlam w ciaze i zaczelam ..chudnac . Wymiotowalam i bylam bardzo oslabiona. Teraz jestem w 29 tc ale nadal chudzinka ( chociaz waga rosnie ostatnio przytylam jednak tylko 1 kg w ciagu miesiaca ).Jestem uczuleniowcem ( gluten, mleko ) i jem co tylko dieta mi pozwala , odzywiam sie bardzo dobrze no ale... Mimo wszystko startowalam z wielkim wychudzeniem i wycienczeniem organizmu dlatego czy uwazacie ze to sa czynniki ktore moga wplynac na porod przedwczesny ??? ( dzidzius od poczatku sciagal z mamy wszystko co mu potrzebne i ma sie wysmienicie :) )
 
Mysle ze to nie powinno miec wplywu na wczesniejszy porod. Wazne ze dzidzius ma sie dobrze :laugh: On nie da sie zkrzywdzic i zabierze od mamusi wszystko co najlepsze :laugh:
Badz spokojna - najwazniejsze ze skurcze zostaly powstrzymane. Duzo wypoczywaj.
ZYczymy normalnego porodu w 40 tygodniu(no - moze w 39 :laugh:) i co najmniej 3 kilowego bobasa :laugh:
 
czesc dziewczyny, sorry ze nie czytam, ale czas mnie goni. Wpadam powiedziec, ze Kacperka chca wypisac ze skierowaniem do radomskiego szpitala, bo wazy juz 2000 , pije z butli, ale tez jest karmiony sonda. Chca go przeniesc na oddzial dzieciecy, i bylby tam dopoki nie nauczy sie dobrze sam jesc. Jednak ordynatorka szpitala w Radomiu stwierdzila, ze lepiej zalatwic, zeby mogl zostac w Lodzi na tym samym oddziale, bo przyzwyczail sie do bakterii tam " fruwajacych". Tak wiec brat sprobuje cos tam ordynatorowi odpalic i moze sie uda zostawic tam Kacperka. Ponoc to kwestia tygodnia i nauczylby sie pic z butli tyle ile trzeba. Pozdrawiam i zycze zdrowka wam i waszym malenstwom. :laugh:
 
No to super ze malutki "pakuje" sie juz do domku. No i fajnie by bylo zeby faktycznie zostal w tym samym szpiatalu. Juz sie przyzwyczail do tamtych bakterii ;) po co go znowu na jakies niebezpieczenstwa narazac
 
Ostatnie wiesci o Kacperku: prawdopodobnie wypisza go w poniedzialek, ale rodzice nie chca go zawiezc do szpitala, bo boja sie zeby nie przyplatala sie jakas choroba, skoro on juz jest zdrowy. Zabiora go do domu i zalatwia polozna, ktora go bedzie dokarmiala sonda. Bo na dzien dzisiejszy to je 4 razy sonda, 4 razy butelka. Malutki mial dzis kolejna transfuzje krwi i od razu energii wiecej ma,to i wiecej pic moze zacznie. Rodzice maja niezlego stresa ze juz sami beda musieli sie o niego troszczyc ;)
 
Dziewczyny. Kacperek juz w domku! Wazy 2200 i pije z butli. w szpitalu byl w sumie miesiac i trzy tygodnie. Wszystko jest dobrze, za miesiac bylby termin jego porodu.Dzielny malec!
 
reklama
Do góry