reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

Ja niestety nie przynosze dobrych wiesci bylam u lekarza jak wspominalam ciaza jest zagrozona no i niestety jak donosze jeszcze dwa tygodnie to bedzie dobrze bedzie to 26 tydzien maly teraz wazy 800gr pomodlcie sie zeby zostal dluzej w miom brzuszku -tak bardzo sie boje ze poraz kolejny bede musiala przejsc przez intensywna niewiem czy starczy mi tym razem sil :-:)-:)-:)-:)-:)-(
 
reklama
TERESIATKO:-)
A dlaczego Twoja ciaza jest zagrozona przedwczesnym porodem?Bierzesz jakies tabletki na podtrzymanie?
MARTUNIA ma racje:tak::tak::tak:Odpoczywaj ile sie da i lez jak najwiecej to napewno sie uda;-)Wiem ze ciezko jest lezec majac w domu jeszcze jedno dziecko.Ja z dziewczynkami tez polegiwalam(chociaz wcale nie musialam bo wszystko bylo ok ale balam sie poniewaz byla to ciaza blizniacza no i w pierwszej ciazy bylam na podtrzymaniu) i wcale nie bylo tak trudno.Nawet na lezaco bawilam sie z malym na dywanie.
Trzymam kciuki zeby dzidzius jeszcze troszke pomieszkal w Twoim brzuszku
 
Teresiatko jak najwiecej lez i odpoczywaj...wiem ze majac jedno dziecko to trudne ale postaraj sie....ale jednego nie roumiem jesli lekarze wiedzac ze nie donosic to dlaczego nie zostawili cie w szpitalu tam moze mialabys wieksza szanse
 
Moja ciaza jest zagrozona od samego poczatku najpierw krwawienia w 16 tygodniu rozwarcie wewnetrzne chciaano zalozyc mi szew ale niestety lozysko jest przodujace :-:)-(bralam 8 tabletek fenaterolu do tego luteine asparing 6 tabletek relanium 3 dufaston tez 3 no i na koncu zapis mojego ekg byl nie prawidlowy ,lekarz musial zmiejszyc dawki lekow i zaczela skracac sie szyjka ma tylko 1 cm:-:)-:)-( pelne rozwarcie wewnetrzne do tego polozenie miednicowe.Lekarz mowi mi o szpitalu od 16 tygodnia ,ale choc bardzo chce to nie jest takie proste moja mama jest kaleka wiec nie zostanie z malym ,maz ma dobrze platna prace ale bez umowy wiec nie moze isc na zwolnienie i tu zaczyna sie dramat co zrobic z malym ,tym bardziej ze prace ma trzy zmianowa .Niewiem jak to wszystko pogodzic nie mam szansy pojscia do szpitala tym bardziej ze lekarz powiedzial ze doporodu mnie nie wypusci.Kazdego wieczora zegnam sie z malenstwem ,a rankiem sie z nim witam -tak bardzo boje sie go stracic:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(
 
Boze...tyle cierpienia...nie moge sobie wyobrazic przez co przechodzisz. ale nie mozesz poprosiccioci, kolezanki, koolezanke kolezanki, wynajac nianie...cokolwiek zeby dac obie wikeksze szanse???:-(
 
Niestety w dzisiejszych czsach kazdy patrzy na siebie nanie biora okolo700 -1000 za czynsz placimy 1377 do tego prad i gaz i raty w banku nie stac nas na nanie:-:)-(jestesmy zdani na siebie.Pierwsza ciaze prawie cala przelazalam w szpitalu i tak maly sie urodzil w 30 tygodniu .I tak to juz bywa zadaje sobie setki pytan dlaczego jest tak a nie inaczej inne kobiety o siebie nie dbaja pala pija i rodza zdrowe dzieci ,ja nie robie nic co mogloby zaszkodzic moim dzieciom a stale cos przykrego nam sie przydaza:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(
 
TERESIATKO:-)
Ja jak mialam zagrozozna ciaze i zrobilo mi sie rozwarcie to bralam tylko fenoterol i isoptin,bez zadnych innych lekow:tak:A teraz nie bierzesz zadnych lekow podtrzymujacych ciaze?Moze chociaz powinnas dostac zastrzyki na rozwoj pluc dla maluszka skoro lekarze licza sie z tym ze w kazdej chwili mozesz urodzic.Dla takiego malego dziecka liczy sie teraz kazdy dzien w Twoim brzuszku:tak:Wiec naprawde postaraj sie nie przemeczac i lezec ile sie tylko da, bo warto:-)Przykre jest to ze nie mozesz isc do szpitala,poniewaz tam lekarze mieliby wieksze mozliwosci.Trzymam kciuki za kazdy kolejny dzien ,ktory Twoj maluszek spedzi w Twoim brzuszku:tak::tak::tak:
Kiedy masz kolejna wizyte u lekarza?
 
Kolejna wizyta w ten piatek o18,20 biore na wlasne ryzyko jak to okreslil lekarz fenaterol do tego isoptin i luteine oraz relanium i nospe.Wlasnie po fenaterolu mialam zaburzenia rytmu serca ,jak narazie czuje sie dobrze bez dusznosci.Ide sie polozyc spac dziekuje ze jestescie i potrzymujecie mnie na duchu -nawet nie potrafie juz rozmawiac z mezem co czuje choc tak bardzo go kocham:-:)-(.Leki na rozwoj plucek malego Adasia dostane w chwili kiedy zaczenie sie porod wtedy go wstrzymaja na pare godzin -ponoc wieksze jest wtedy dzialanie tych sterydow
 
Ostatnia edycja:
reklama
Te leki powinnas dostac jak jzu masz takie duze ryzyko porodu przedwczesnego:tak:Kilka godzin przed porodem to one nic nie dadza:no:Daje sie je w dowch dawkach w odstepie 24 godzin i wtedy dzialaja tak jak powinny:tak::tak::tak:
Obys miala dobre wiesci po piatkowej wizycie:tak::tak::tak:Trzymam kciuki,a Ty idz lezec i odpoczywac
Bedzie dobrze:tak::tak::tak:
 
Do góry