reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

Nie wiem czy odejmowanie tego 0,5 stopnia zalezy od tego jakim sposobem się mierzy. Możliwe, że zalezy... mNie mówiono, że jak się mierzy temperaturę ...wiecie gdzie... to odejmuje się 0,5 stopnia. Nie upieram się.
 
reklama
Kamea, masz rację. Do 37 nawet 37,5 nie nalezy nic robić, tzn jeśli kark b ciepły i spocony to rozebrać dziecko, zdjąć warstwę odzieży.

Patipav, u Was też wieje? U nas zaczęły się halniaki - ciepło jakiej kurka musi iść!! W połowie listopada!
Dzis miałam stresioraz z synagisem frankowym w lodówce

Spokojnych dni i nocy dziewczyny
 
Kamea ja też od poczatku mierzę w pupie i tam zawsze jest wyższa temperatura ale u małej najwięcej było 37,3. Jak do tej pory jest ok. U nas przełom w jedzeniu, mam nadzieję, że na dobre, bo mała zamiast 400-500ml wciaga 700ml na dobę i najchętniej nie rozstawałaby się z butelką. Dziewczyny, czy to prawda co przeczytałam, że jak dziecko jest od urodzenia na butelce to mleko 2 podaje się po 4 miesiącu? Bo na stronie bebilonu tak przeczytałam, jak maluszek jest na piersi to po 6 miesiącu. No i nie wiem, czy małej przypadkiem ta 1 już nie wystarcza?
 
No i ja podaję już kaszki, zupkę, marchewkę, a ona wydaje się ciągle głodna. We wtorek spytam pediatrę, dokończe zapasy domowe i najwyżej zmienimy mleczko na 2:)
 
Mój Franek był na mleku dla wczesniaków przez 4 miesiące, po 4 wprowadziłam Bebilon 1, Bebilon 2 dopiero...Jezu... nie pamiętam:) Trójkę w każdym razie dopiero miesiąc temu. Paradoksalnie niższe numerki maja bogatszy skład i sa b kaloryczne.
 
Chciałabym zapytać czy wcześniaka można nosić w chuście? Słyszałam bardzo różne opinie na ten temat, również od lekarzy...Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie?
 
Majka, chustowa jest Rubi, ale jakiś czas jej tu nie będzie.
Wszystko tak naprawde zalezy od tego czy twój wczesniaczek ma deficyty, jakie.. chyba musisz popytac rehabilitanta. Mi do jakiegos momentu zabroniono chustowac a już nie daj Boże nosidłować małego (mimo ze chciałam w nubigo). A teraz zima to i tak już po ptokach
 
reklama
Do góry