reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

Ja też daje małemu czopek, ale dałam mu już chyba ze 4. Daje mu tak jak nie może zrobić kupki przez 4 dni. Tylko zastanawiam się, czy on nie nauczy się wypróżniać tylko przy pomocy czopka.
bombelek8-jesteście już po operacji, bo zastanawiam się jak to wygląda i jak się Maluch zachowuje po takiej operacji.
My też wybieramy się do poradni rehabilitacyjnej, bo podobno Okruszek się wolno rozwija. Podnosi główkę dość wysoko i utrzymuje ją długo, ale robi to tylko w domu lub u neonatologa, u pozostałych lekarzy leży i nygusuje, więc nam nie wierzą, że to potrafi. Skromny jest więc się nie popisuje ;-). Bawi się też swoimi rączkami i zaczyna wyciągać je do zabawek. Jak go noszę pionowo, to trzyma główkę w pionie. Ale co tam, najwyżej będziemy ćwiczyć i przeskoczymy rozwojem rówieśników ;-).
No i oczywiście odpowiada uśmiechem na uśmiech i rozmawia ze mną. Śmieszne jest to "a gu", które oznacza wszystko.
efika- tylko wprowadzaj tą przepuklinę przy każdej zmianie pieluszki i sprawdzaj jak wygląda jeśli Maleństwo płacze.
 
reklama
MALGOSIU:-)Moj syn mial robione to badanie:tak:Mial je powtarzane 4 razy bo za kazdym razem za malo sie spocil,ale wynik na szczescie mial w normie:-)
Teraz moje dziewczynki musza je miec:rofl2:Wiktoria juz miala ale za malo sie spocila i czeka ja powtorzenie a Klaudia bedzie miala dopiero po gastroskopii.
To badanie nazywa sie jontoforeza pilokarpinowa i bada sie chlorki w pocie.U moich dziewczynek tez podejrzewaja mukowiscydoze ale ta jelitowa i dlatego badaja im jeszcze kał na tluszcze:crazy:Mam nadzieje ze i z moimi malymi i z Twoim synkiem bedzie dobrze:tak::tak::tak:Trzymam za to kciuki
EDITH:-)Moje male byly rehabilitowane metoda Vojty i nasza rehabilitantka stwierdzila ze przegonily rowiesnikow jak mialy 8 miesiecy i od tej pory byl koniec cwiczen:tak::tak::tak:
 
witam mamusie. edith_d u nas wygladalo to tak : pojechalismy do szpitala tam zbadali go lekarze i na przepustke wypuscili nas do domu bo mielismy blisko. nastepnego dnia na 7 rano pojecha;lismy znowu do szpitala (maly ostatani posilek dostal o 3 w nocy , bo o 10 byla operacja i musial byc na czczo), tam zalozyli mu wnflon potem dostal czopek chyba taki na otepienie bo byl bardzo grzeczniutki( starsze dzieci dostaly syropek) i o 10 zabrali go na sale operacyjna, operacja trwala okolo godziny, jak sie wybudzil to go przywiezli na sale,caly dzien i noc mi przespal, a nastepnego dnia wyszlismy do domu, bo wszystko bylo ok nie dostal goraczki ,zjadal normalnie. mial szwy rozpuszczalne wiec tylko tydzien po operacji pojechalismy na kontrol. aha i malemu pod opatrunkiem zrobilo sie uczulenie wiec ranke zaklejalam tylko gazikiem. dzis jest mala blizna. a co do czopka to tez sie balam ze potem nie bedzie sam robil kupki ale bylo wszystko ok. pozdrawiam
 
bombelek8-troszkę mnie zmartwiłaś tym ostatnim posiłkiem na tyle godzin przed operacją. Filipek je w nocy 4 razy, a dzień to nawet nie zliczę (średnio co godzinę-półtorej). Próbowałam go parę razy przetrzymać dłużej, ale kończy się strasznym krzykiem. Jak go oszukuje wodą, to robi minę jakbym mu dawała truciznę i wypluwa smoczek. Herbatkę wypije, ale za chwilę znów domaga się jedzenia.
A po operacji nie bolało Maleństwa w miejscu cięcia? Teraz jest masakra przy usypianiu, bo Mały wije się z bólu i wydaje mi się, że po operacji może być chwilowo gorzej.
pozdrawiam wszystkie mamy
 
czesc mamcie. u nas lekka poprawa ale niestety antybiotyk wywolal straszne uczulenie i musialam go odstawic. co dalej zadecyduje dzis lekarz.
Edith - ja rowniez dawalam mojemu kubusiowi bebilon bmf (2 razy dziennie, do uzyskania 2 kg) ktory mieszalam z moim mlekiem. tez bardzo szybko przybieral na wadze az sie lekarka dziwila. nie sadze zeby to mialo jakis wplyw na rozwoj dziecka, ale jak sie denerwujesz to zapytaj lekarza.
Malgosiu - jak moj maluszek czesto chorowal na zapalenia pluc tez robili mu takie badanie, nam wyszlo ok. ale w zaden sposob nie kazali nam sie do niego przygotowywac - zadnej diety, nawodnienia czy ubrania. a czy przy urodzeniu Twoje dzieciatko mialo pobierana krew na badania genetyczne? sprawdz w ksiazeczce zdrowia czy masz wpis dotyczacy badan na m.in.mukowiscydoze.
Bombelek - jak skonczyla sie przygoda z przepuklina? czy mial operacje? czy czekacie co dalej skoro sie chowa? czy wychodzila mu przy placzu? dzieki za informacje.
 
efika moj synek mial operacje jak mial skonczone 3 miesiace , on mial naprawde duza przepukline. ona byla caly czas widoczna a przy placzu to powiekszala sie do dddddddddduzych rozmiarow on tak bardzo krzyczal i zrobila nam sie nawet przepuklina pepkowa. (po operacji pepkowa sama sie wchlonęła). nam w kazdej chwili grozilo uwięzniecie tej przepukliny pachwinowej. po operacji jakby reka odjął wyproznial sie bez problemow, ranak szybko sie zagoiła i mielismy spokoj.
edith_d jego ta ranka nie bolala jak dotykalam nawet nie reagował na to. moze woda z glukoza by zaspokoila twoja dzidzie. pozdrawiam:-)
 
dowikla zazdroszcze ci ze tak krotko cwiczyłas z dziewczynami bo ja juz powoli mam dosc tej całej rehabilitacji zwłaszcza zima:-( Od 3 lat z jedna przerwa cwiczymy i jeszcze tak naprawde konca nie widac no moze w czerwcu

U logopedy tez ciagle wizyty poprostu juz mam dosc:-(

Ja cały czas mysle nad operacja sisaka u Adasia i jakos nie moge sie do konca przekonac...boje sie
 
mam jeszcze pytanie do mam chodzacych juz szkrabow. jakie buciki kupujecie na te male nozki? ortopeda nie stwierdzil zadnej wady u Kuby, zalecil kapcie profilaktyczne firmy aurelka. ale zbliza sie wiosna i synus bedzie wiecej biegal niz jezdzil wozkiem, wiec buty powinny byc dobre (wiem ze powinny zginac sie w 1/3 podeszwy, byc elastyczne z usztywnionym zapietkiem, miec profilowana wkladke itp). wszystkie polecane buty to koszt ok 100zl. moze macie juz jakies doswiadczenie w tym temacie? polecacie lub odradzacie jakis konkretny model?
 
KUNDA:-)Ja tez sie ciesze ze tak szybko przestakly byc rehabilitowane ,tym bardziej ze rehabilitacje zaczynaly jak mialy jakies 5 miesiecy:-)
Trzymam kciuki zeby i u Was rehabilitacja sie juz zakonczyla oczywiscie z widocznymi skutkami:tak::tak::tak:

EFIKA:-)Moje dziewczynki juz chodza od lata zeszlego roku:tak::tak::tak:I powiem Tobie tak-bardzo ciezko jest dostac buty na takie male stopki:no:Moje dziewczynki koncza w maja 2 latka a maja stope rozmiar 16-17:szok:
Na zime mialy buty Bartka jesienno-zimowe rozmiar 19(ta mniejsza 19)i sa im za duze ale zima to wiadomo rajstopki i skarpetki sie zaklada
Na wiosne i na jesien mialy mialy elefanten rozmiar 18 ale tez byly im za duze ale jakos w nich chodzily.A latem musialam im kupic sandalki nike rozmiar 17 bo nigdzie nie moglam znalesc mniejszych:no::wściekła/y:
Jezeli mozesz sobie finansowo pozwolic na buty Bartek lub elefanten to naprawde polecam:tak::tak::tak:Jezeli to jest za duzo pieniazkow dla Ciebei to bys musiala poszukac na allegro jest tam naprawde duzo bucikow roznych firm rowniez z usztywniana pieta i z wyprofilowanymi wkladkami:tak::tak::tak:
 
reklama
dowikla to faktycznie błyskawicznie wam to poszło

Co do bucików to my mamy normalne kozaczki dla Adasia a juz bardzo dobrze chodzi. Patrzymy tylko na to aby dobrze trzymały sie nozki i były w miare wygodne:-)
 
Do góry