reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

Witam
Ja też jestem mamą wcześniaka urodzonego w 33 tc. Mój Okruszek miał 48 cm i ważył 1930. Teraz z Okruszka zostało już tylko słodkie "przezwisko", bo mały waży już 6750 i jest co dźwigać.
Filipek spędził 2 tyg. po urodzeniu w szpitalu. Potem spędziliśmy 3 tyg. w domu i znów 2 tyg. w szpitalu. Trafiliśmy z żółtaczką, a wyszło przy okazji, że mały ma za niską hemoglobinę, która nadal spada. Zaczęliśmy leczenie żelazem i kwasem foliowym, ale jak na złość mały złapał infekcję dróg oddechowych i skończyło się dotaczniem krwi. Najstraszniejsze były te kłucia, pobieranie krwi trwało czasem 40 min., założony rano wenflon już wieczorem nie nadawał się do użytku, itp. A najgorsze było to, że na te wszystkie kłucia zabierali Filipka do zabiegowego z zatrzaskiwanymi drzwiami tak, że od zewnątrz nie można było wejść. Ja też nie mogłam przy nim być w tych trudnych dla niego i dla mnie chwilach. Słyszałam tylko jak krzyczał. Z jednej strony było to straszne, a z drugiej wiedziałam, że żyje, gorzej było jak nie było słychać tego krzyku. Oddawali mi go pokłutego w obie rączki, nóżki i główkę. Po pierwszym pobieraniu krwi i moczu oddali mi go zakupkanego, zasikanego i krzyczącego. Nie mogłam go uspokoić przez godzinę, dopiero po godzinie mogłam go przebrać. Kolejne 2 godziny spędził przytulony do mnie, bo każde położenie kończyło się płaczem.
Teraz jest ok i MUSI już tak zostać. Hemoglobina na poziomie 8,2!
Czeka nas jeszcze operacja przepukliny pachwinowej, ale to dopiero za ok 1.5 miesiąca jak Okruszek będzie miał 6 miesięcy. Z przepukliną walczymy już 2,5 miesiąca. Mały wije się z bólu i nie może zrobić kupki. Rumianek go nie rusza, teraz wprowadzamy soczki jabłkowe, ale też nie działaja.
No troszkę się rozpisałam jak na pierwszy raz, ale musiałam się troszkę "wygadać".
Pozdrawiam
 
reklama
EDITH:-)
Witaj wsrod nas wczesniakowych mam:tak:
Fajnie ze do nas napisalas;-)Pisz do nas o wszystkim co Cie niepokoi,dreczy ale tez o tym co Cie cieszy i o osiagnieciach Twojego Okruszka;-):-)
Z tego co piszesz to maly slicznie Tobie przybral na wadze:tak::tak::tak:
Moje dziewczynki w maju koncza 2 latka i waza po 7kg:szok:

Biedaczek musi sie meczyc z ta kupka.Oby bylo coraz lepiej:-)
Pozdrawiam Was
 
Witam
jestem mamą 9 miesięcznego Kubusia,ktory urodził sie w 34 tyg ciaży przez cc.Miał 47 cm i ważył 1530 . W szpitalu byliśmy miesiąc poniewaz czekaliśmy aż przybierze na wadze troche długo to trwalo no ale jakoś wytrzymaliśmy.
 
Witam:-)Kolejna mamusie wczesniaczka:tak::tak::tak:
Mam nadzieje ze juz wszystko jest ok z malym:tak::tak::tak:
Napisz cos wiecej o swoim synusiu;-):-)
 
Jeszcze raz ja.
Mam jeszcze przez chwilę wolny komputer zanim mąż się do niego dosiądzie.
Okruszek tak urósł, bo dostawał bebilon BMF. To jest wzbogacacz pokarmu naturalnego dla dzieci z małą masą urodzeniową. Nie wiem, czy to dobrze, że tak szybko urósł, ale ten preparat zawiera witaminy, więc mam nadzieję, że ten szybki przyrost się na nim nie odbije. W ciągu miesiąca urósł 9 cm i przytył ponad 2 kg, w ostatnim miesiącu 5 cm i kolejne 1,5 kg. Bebilonu już nie pije, ale nadal szybko rośnie. Karmię piersią i raz, czasem 2 razy dziennie butlą (jak chcę troszkę odetchnąć, bo mój Maluszek je co godzinę-półtorej, rzadko mam 2 godziny przerwy między karmieniami). Filipek podobno nie toleruje laktozy, więc pije Nutramigen.
DOWIKLA- malutkie te Twoje Kruszynki, ale jakie słodkie, synek zresztą też fajny.
pozdrawiam
 
Obecnie Kubuś waży 7500 jest rehabilitowany poniewaz ma przykurcze kolan i nie prostuje nozek tzn wyprostuje ale tylko na chwilke.Rwie sie strasznie do siedzenia no ale jak podkurczy nogi to automatycznie leci.W czwartek jedziemy z nim do ortopedy i zobaczymy co zadecyduje co z tymi jego kolanami. Nie raczkuje poniewaz od urodzenia nie lubi leżeć na brzuchu jak tylko go kłade to po 5 min jest wielki krzyk. A tak wogole to narazie jest wszystko ok. Jestesmy pod kontrolą neurologa i poradni genetycznej.
 
EDITH:-)To rzeczywiscie Twoj synus szybko rosnie:szok:Moje najwiecej mi przybraly 600gram na miesiac:rofl2:A na jedzenie to ja je musialam budzic zeby jadly przynajmniej 8 razy na dobe bo potrafily mi spac a spac;-)

TUNIA:-)Twoj synus tez ładnie przybiera na wadze:tak::tak::tak:
Najwazniejsze ze jest zdrowy:-)
 
hej mamunie kochane my standardowo dalej w szpitalu tym razem na alergologi...pomozcie mi moj maly mial probe potowa wyszla tragicznie...62.....w przyszlym tyg powtorne badanie wiecie na co to jest prawda? tak na mukowiscydoze...niewiem co robic jestem zalamana...lekarka mi powiedziala tylko ze maly bardzo malo sie spocil przy tym badaniu dlatego tez trzeba to powtorzyc mam nadzieje ze ten wynik mogl sie poprostu pomylic...miala ktoras z was to badanie?? moze komus wynik wyszedl omylnie? podstawa tego badania jest nawodnienie dziecka nie tylko kroplowka no a moj dalej niechce nic pic oprocz mleka juz probuje wszystkiego blagam odpiszcie mi jak cos wiecie bo ja sie poprsostu zalamie!!!!
 
witam.edith_d moj synek tez mial problemy z kupka przy przepuklinie i ja dawalam mu w pupcie czopek glicerynowy pomagalo i to bardzo (oczywiscie za zgoda lekarza). efika moj syn mial przepukline pachwinowa a wygladalo to tak ze worek mosznowy byl jakby wypchany i po nacisnieciu jelitka wskakiwaly na miejsce. pozdrawiam
 
reklama
Witam Małgosiu moj synek nie miał takiego badania robionego, ale jak leżałam z nim w szpitalu na zapalenie oskrzeli to dziewczynnka ktora z nami leżala miał robione badanie na mukowsicydoze. Mama musiala ja dobrze ubrac i dopiero pobierali badanie. Nie wiem czy ty tez tak musialaś. I z tego co mówili lekaże to tą chorobe wykrywa się u noworodków do 2 miesiąca życia,przynajmniej tak nasi lekarze twierdzili.
 
Do góry