reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci urodzone z niedotlenieniem!!!

mam do was pytanie: czy opiekę lekarzy specjalistów miałyście "przepisaną" jeszcze w szpitalu, czy dopiero po obserwacjach dzieci doszlyście do wniosku, że coś jest nie tak? Michał urodził się z niedotlenieniem (pierwsza nocka na OIOMie pod obserwacją, urodził się wieczorem przy użyciu próżnociągu) ale nikt nie kazał mi iść do neurologa. w sumie to się cieszę, tylko zastanowiło mnie właśnie to, czy same zaobserwowałyście nieprawidłowości, czy od początku dzieci były (są) pod stałą opieką lekarzy
a moze fakt, ze po 10 min miał 10 pkt (na początku było 7), oznacza, że nie było tak źle, żeby trzeba było cokolwiek robić
wystarczą nam inne powikłania porodu, więc wcale nie spieszy mi się gdziekolwiek latać, ale spytać zawsze warto;-)
 
reklama
Kachasek my przez pierwsze 4 miesiace bylismy pod kontrola neonantologa ze szpitala i to własnie neonantolog stwierdziła ze Dawid ma napiecie ... powiedziała mi zebym powiedziała o tym pediatrze i ... pediatra skierował mnie do neurologa ... neurolog do rehabilitantki ... rehabilitantka do psychologa i logopedy :blink:
Z tego co sama zauwazyłam , do neurologa przychodza mamy z dzieciaczkami, które nie miały zadnych problemów przy porodzie ... ida po prostu na kontrole czy faktycznie wszystko jest w porzadku :happy:
 
ja dostałam skierowanie od pediatry naszego,ale już w szpitalu powiedziano mi że będzie neurolog i rehabilitacja,też jestem po próżnociągu i mały był niedotleniony,mamy masę badań do zrobienia,mam nadzieję ze wytrzymam...
 
yulkana napewno wytrzymasz .. co sie nie robi dla Naszych bąbelków :happy: ... a tak poza tym ... sam poczatek jest najgorszy ... badań jest najwiecej, najwiecej chodzenia itd ... później kontrola co 2-3 miesiące ... dasz rade :tak:
 
yulkana dasz radę!!!
u nas poród skończył się krwawieniem do nadnercza, które dzięki Bogu ustąpiło:tak: we wtorek idziemy do kontroli do nefrologa.
ale ile się napłakałam przy tym (w grę wchodziła operacja, bo nie wiadomo było, czy to nie wodonercze)
dzięki dziewczyny za info
mój Misiek nie chce za bardzo podnosić główki (tzn zaczął podnosić jak miał 3m-ce, a teraz mu się znów odwidziało)
 
wczoraj jak byliśmy u pediatry to się troche podłamałam że tyle tych badań i wogóle,ale dziś już lepiej,załatwiliśmy już na sobotę rehabilitanta,mam nadzieję że nasz budżet to wytrzyma,bo prywatnie,z kasy chorych tez będzie ale to tylko raz na tydzień 30 minut,czysty socjal!załatwiłam też wizytę u neurologa,na 8 listopada,ale to najszybszy termin jaki się udało!takze ruszyliśmy,najgorzej na początku,to fakt,ale strach będzie ciągle z nami...i to czekanie czy wszystko dobrze,pewnie schudnę jak cholera i siwych włosów przybędzie.

pozdrawiam i dzięki za pociechę dziewczyny!
 
Witam
Ja mam dwoje dzieci po noiedotlenieniu
corka 13 latb niestety stan po MPD
i synus 2,5 roku i wszystko juz ok powiedzialabym ze nawet za bardzo:-p
Z corka inne czasy brak wczesnej interwencji i musialam sama dojsc do pewnych wnioskow i wychodzic swoje,wielka walka ale wsumie nie jest zle moglo byc duzo gorzej
z mlodym natomiast od razu w szpitalu dostalam wskazania w wypisie do jakich specjalistow mam sie udac,pediatra tylko wypisala na pierwszej wizycie skierowania.
 
yulkana, nie martw się na zapas. Jestem pewna, że będzie wszystko w porządku.
Ja miałam również ciężki poród, całkowicie wywoływany, zakończony próżnociągiem.
Mały dostał na początku 7 pkt., a po kilku min. 10.
O tym, że urodził się z niedotlenieniem, dowiedzieliśmy się sporo później, po przeczytaniu tejże informacji w książeczce zdrowia dziecka.Po porodzie nikt nic takiego nam nie powiedział.
Fakt, że na pępowinie był słupełek, wody były zielone i było ich mało a dziecku spadło tętno dobę przed porodem więc napewno te wszystkie fakty miały wpływ na stan małego i wpis o niedotlenieniu.
Pediatra powiedziała nam,że w ogóle nie widać aby było to dziecko urodzone z niedotlenieniem.Odruchy ma SUPER,rozwija się bardzo dobrze.I oby tak dalej.
Dostaliśmy skierowanie do neurologa (wizyta przed nami) i na USG główki (wszystko ok).
Są to wizyty kontrolne, które uspokajają jeśli jest wszystko w porządku ale wiem, że oczekiwanie na nie jest wyczerpujące psychicznie.
My chodzimy prywatnie właśnie ze względu na terminy u lekarzy przyjmujących państwowo.
Trzymam kciuki za badania i wierz mi, że znam kilkoro dzieci urodzonych w ten sam sposób a o ewentualnych następstwach dowiaduję się dopiero z tego forum.
Są to dzieci inteligentne, spokojne i zdrowe więc niech to pocieszy wszystkie mamusie.

Pozdrawiam
 
Ja teraz znowu zaczynam rajd po specjalistach bo Adas tez urodził sie w 33tc i był niedotleniony dostał 6pkt a potem 7.

Ledwo z Maciem pozegnałam neurologa to zaczynam z Adasiem...dobrze ze na termin nie musimy czekac bo załatwialam wizyte z lekarzem a nie w rejestracji wiec za tydz idziemy,teraz okulista, a potem jeszcze usg głowki bo to chcemy zrobic przed sama wizyta u lekarza, zreszta juz jedno usg mial w szpitalu...co do poradni rehabilitacyjnej to jeszcze nie w kazdym razie rehabilitantaka Macia ma ogladnac Adsia jak bedzie mial 3 miesiace bo teraz jeszcze wczesnie

yulkana nie martw sie na zapas wszystko bedzie dobrze:-)
 
reklama
Fiki no właśnie mój Kacper nie ma wszystkich dobrych odruchów i to mnie martwi,był jednak w sobotę rehabilitant i powiedział że ma duży potencjał żeby dojść do siebie,główkę podnosi i braca jak jest na brzuszku,pełza i kroczy,lewą rączkę ma słabszą i główkę odchyla,no zobaczymy,dziś pierwsze zajęcia rehabilitacyjne i będą 4 razy w tygodniu,3 razy załatwiliśmy prywatnie i jedne z kasy chorych co gmina dopłaca!

Kunda powodzenia! teraz już jesteś bardziej biegła w tym wszystkim wiec napewno będzie dobrze!

zQo to dobrze że z synusiem ok!
 
Do góry